Czechy

Czechy

Tradycyjny urlop zdrowotny w nowoczesnych hotelach

Najlepsze tematy pobytów w Czechach

Najlepsze regiony w Czechach

Bogate źródła lecznicze, kuracje zdrowotne i relaks w strefach SPA

Czechy – nasi południowi sąsiedzi, zabiorą Cię w podróż w czasie! Złote światła miast, piękne krajobrazy i najlepsze piwo w Europie. Pomimo braku dostępu do morza, krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Na terenie Czech znajdują się 4 parki narodowe bogate w uzdrawiające źródła mineralne. 

Z tego powodu od co najmniej 200 lat czeskie uzdrowiska przyciągają kuracjuszy z całej Europy. Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie, Franciszkowe Łaźnie – to tylko niektóre z czeskich uzdrowisk, znanych doskonale na całym świecie. O ich wyjątkowości i wielowiekowej tradycji świadczą choćby ich nazwy, wskazujące, że miejscowości te były zakładane przez królów i cesarzy.

Jeśli szukasz miejscowości uzdrowiskowej, oferującej tradycyjne, oparte przede wszystkim na leczniczych właściwościach wody kuracje, to Czechy są doskonałe dla Ciebie. W czeskich sanatoriach i hotelach SPA możesz poddać się kuracjom pitnym, kąpielom w wodzie mineralnej, okładom z borowiny (zalecanym zwłaszcza w przypadku bólów stawów), wypróbować na sobie działanie masaży leczniczych czy pod okiem fachowców uprawiać gimnastykę.

Nasi południowi sąsiedzi oferują jednak nie tylko wspaniałe pobyty kuracyjne i lecznicze, lecz także szeroką gamę zabiegów SPA i Beauty. W naszych czeskich hotelach SPA możesz poddać się różnorodnym zabiegom wellness, jak: masaże całościowe, częściowe, gorącymi kamieniami, masaże tajskie, z użyciem olejków zapachowych, okłady z borowiny, okłady parafinowe, peeling twarzy i całego ciała i wiele wiele innych. Czeskie hotele oferują również kuracje pitne czy kąpiele w mineralnej wodzie leczniczej.

Pobyt w Czechach to zatem doskonały wybór dla wszystkich zainteresowanych zarówno urlopem zdrowotnym, jak i relaksem w SPA.

Nasze najlepsze oferty hoteli w Czechach