Hotele w Mariańskie Łaźnie

Mariańskie Łaźnie oferują szeroką gamę wycieczek i zabytków. Bogata kultura objawia się w postaci koncertów, operetek i przedstawień teatralnych, teatru i różnorodnych galerii sztuki. Wyjątkowość regionu obrazują również zamek Kynžvart i Beczów, Klasztor Tepla, uzdrowiska Karlowe Wary i Franciszkowe Łaźnie oraz wspaniała architektura całej okolicy. Z uwagi na położenie bezpośrednio przy rezerwacie ochrony przyrody- Las Cesarski, teren ten doskonale nadaje się na długie wędrówki i wycieczki rowerowe. Zadbane ścieżki spacerowe, przepiękne widoki i lokalizacja w kotlinie otoczonej lasami i górami sprawiają, że wędrówki stają się wyjątkową atrakcją. Centralnym punktem Mariańskich Łaźni jest kolumnada z niepowtarzalną żeliwną konstrukcją i stropem kasetonowym. Wyjątkowym spektaklem jest „Śpiewająca fontanna“, która rozbrzmiewa co nieparzyste godziny, wieczorem widowisku towarzyszą barwne efekty świetlne.
W Mariańskich Łaźniach i okolicy aktywnie czas mogą spędzić miłośnicy golfa, jazdy konnej i sportów zimowych. W okolicy znajdują się korty tenisowe, szkoła jazdy konnej i nartostrada z wyciągiem. Kilka minut od centrum oddalone jest pole golfowe z 18. dołkami, należące do jednego z najstarszych w Europie. Piękny zespół parkowy otoczony jest bajecznym lasem świerkowym.
Okolica
Mało który kraj posiada tak duże bogactwa kulturalne i przyrodnicze jak Czechy. W Mariańskich Łaźniach i okolicy znajdują się rozległe, dziewicze tereny oraz warte zobaczenia miasta, takie jak np. stolica kraju – Praga.
Malownicze Karkonosze na granicy Polski i Czech tworzą rezerwat ochrony przyrody. Tutaj, w jednym z najpiękniejszych terenów narciarskich w Czechach, swoje źródło ma Elba. Najwyższym wierzchołkiem jest Śnieżka, która mierzy 1602m.
Na tym terenie można podziwiać również wyjątkowe połączenie lodowców, jezior górskich i stromych zbocz gór. Warto również zobaczyć region Południowych Czech- popularnego terenu wakacyjnego, który słynie ze swoich zamków i pałaców oraz licznych jezior. Piękny region Morwa (Morava) to zalesiona wyżyna z winnicami,zachowaną tradycyjną sztuką ludową i zamkami.
Historię Lasu Cesarskiego można poznać w malowniczym miasteczku Kladska. Położone jest ono w samym środku lasu i jest doskonałym punktem wypadowym na przyrodniczą ścieżkę dydaktyczną Kladska. Położone nieopodal, średniowieczne miasto Loket zachęca do zwiedzenia Zamku Loket. Z tego miejsca rozciąga się z niepowtarzalny, uważany za jeden z najpiękniejszych w całych Czechach widok na zamek, rzekę i pobliskie lasy.

Hotele w Mariańskie Łaźnie