Reumatyzm

Reumatyzm

Kuracje na stawy

Odpowiednia kuracja na obolałe stawy

Reumatyzm jest uciążliwą, przewlekłą chorobą, która działa na wielu poziomach. Obejmuje ona cały układ ruchu, w tym głównie stawy. Może on dotykać zarówno osoby starsze jak i młodsze i jeżeli raz zaatakuje organizm, niestety nie jest całkowicie uleczalny. Nieleczony natomiast może w dużym stopniu upośledzić sprawność ruchową, dlatego też warto rozpocząć leczenie reumatyzmu już w najwcześniejszym stadium rozwoju, by zachamować rozwój choroby.

Jaka kuracja na reumatyzm?

Odpowiednio wcześnie dobrana kuracja na reumatyzm skutecznie pomoże w leczeniu jego objawów. Na tego typu schorzenia polecana jest balneoterapia, termoterapia, elektroterapia oraz laseroterapia. Zabiegi balneoterapii polegają na okładaniu ciała specjalnym rodzajem torfu, są to tak zwane zabiegi borowinowe. W wielu ośrodkach w Polsce wykonywane są zabiegi borowinowe, na które składają się okłady całego ciała oraz specjalistyczne masaże. Termoterapia polega na rozluźnieniu mięśni i zmniejszenia bólu dzięki poddaniu ciała działaniu bardzo wysokiej lub bardzo niskiej temperatury (tzw. krioterapia). Elektroterapia to zabieg, do kórego wykorzystywany jest nieszkodliwy dla ciała prąd, a laseroterapia pobudza przemianę materii w tkankach (podobnie jak magnetoterapia). Wszystkie z zabiegów można znaleźć w wielu ośrodkach zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Innymi sposobami leczenia oferowanymi w każdym ośrodku specjalizującym się w zwalczaniu dolegliwości związanych z układem ruchu, a w tym reumatyzmu, są ćwiczenia rehabilitacyjne pod okiem specjalisty, masaże całego ciała pomagające rozluźnić mięśnie, a także możliwość korzystania z kompleksów basenów gdzie możesz zrelaksować się w jacuzzi lub podczas hydromasażu .

Gdzie na kurację?

Kompleksowemu leczeniu reumatyzmu możesz poddać się w wielu ośrodkach w różnych europejskich krajach. Dużo atrakcyjnych uzdrowisk znajduje się między innymi w Czechach. Hotel Spa Hotel Vltava oferuje kurację stawów przy reumatyźmie a hotel Spa & Kur Hotel Harvey ma w programie intensywną kurację z mnóstwem zabiegów, przypisywanych przez lekarza zgodnie z wymaganiami pacjenta. Inne specjalistyczne hotele można znaleźć również na południu Europy na Węgrzech oraz w Słowenii, jak i za Polską zachodnią granicą- w Niemczech. Kuracja na reumatyzm we wszystkich ośrodkach odbywa się pod okiem specjalistów. 

Nasze najlepsze oferty kuracji na reumatyzm