Stres

Stres

Profilaktyka zdrowotna

Wczasy dla przemęczonych i zestresowanych jako profilaktyka zdrowotna

Stres i przemęczenie są nieodłącznym elementem życia, jednak w nadmiernej ilości mogą mieć one wpływ nie tylko na zdrowie psychiczne, ale również fizyczne. Świat wokół nas staje się coraz bardziej skomplikowany, codziennie zalewają nas nowe informacje, coraz więcej z nas żyje pod stałą presją czasu. Na efekty długotrwałego napięcia nie trzeba długo czekać: bezsenność , przemęczenie, bóle głowy, ataki paniki, dolegliwości żołądkowe to tylko niektóre z nich.

O tym, iż syndrom wypalenia zawodowego staje się coraz powszechniejszym problem, świadczą liczne badania. Wśród nich można wymienić również przeprowdzoną w 2012 r. ankietę Fit Reisen, której nieco ponad 60% uczestników przyznało się do poczucia, iż grozi im burnout.

Tym ważniejsza staje się profilaktyka. Wielu z nas nie wie jednak, w jaki sposób zapanować nad stresem i odzyskać kontrolę nad swoimi emocjami. Optymalnym rozwiązaniem dla takich osób są kuracje typu antystres.

Ajurweda na stres i wypalenie zawodowe

Na stronach SpaDreams można znaleźć różnorodne kuracje dla zestresowanych. Dość popularnym wyborem jest ajurweda, czyli staroindyjska nauka filozoficzno-medyczna, opierająca się na założeniu, iż odprężenie i równowaga emocjonalna są niezbędnym warunkiem odzyskania zdrowia. Relaksujące zabiegi ajurwedyjskie, takie jak masaże czy polewanie czoła ciepłym olejkiem pomogą się zrelaksować. Wiele hoteli ajurwedyjskich celowo rezygnuje z internetu i telewizora, by umożliwić gościom skupienie się na samych sobie i odciąć ich od szumu informacyjnego. Jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na syndrom burnout - podczas kuracji powinni oni całkowicie zapomnie o pracy.

Talasoterapia, czyli wczasy zdrowotne nad morzem

Fakt, iż tak wielu z nas najchętniej spędza urlop nad morzem, ma swoją przyczynę: klimat morski (powietrze, słońce, woda) przynoszą ulgę na wiele schorzeń. Talasoterapia, czyli terapia ukierunkowana na aktywne wykorzystanie ww. właściwości klimatu morskiego, jest z dużym skutkiem stosowana w leczeniu efektów długotrwałego stresu i wypalenia zawodowego. Program taki obejmuje na ogół konsultację lekarską, okłady z alg i błota morskiego, masaże, również z wykorzystaniem wody, kapiele cyrkulacyjne. Antystresową talasoterapią można zarezerwować na przykład w naszych hotelach w Portugalii i w Maroko.

Odstresowanie w duchu wellness

Zwalczanie stresu jest również jednym z filarów filozofii wellness. Jej celem jest osiągnięcie zdrowej równowagi między ciałej, umysłem i duszą. Oznacza to, iż zrelaksowane, zadbane ciało jest niezbędne do uzyskania spokoju ducha; z kolei równowaga emocjonalna jest konieczna, by być zdrowym fizycznie.

Oferowane przez nasze hotele spa antystresowe programy czerpią garściami z filozofii wellness. Znajdziesz w nich więc taki zabiegi, jak masaże shiatsu, terapie oddechowe, kąpiele perełkowe, zabiegi fango, a także badania krwi. Efektem jest odprężenie, lepsze samopoczucie i zdrowszy organizm.

Nasze najlepsze oferty na stres i wypalenie zawodowe