- 25%

Ypsylon Resort
COMFORT

Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Beruwela
Hotel numer 1
Ajurweda
Hotel numer 1
Sri Lanka
4.6 / 5.0 Doskonały
141 recenzje
96% Rekomendacja
Dom Ajurwedy z prywatną plażą
ekologiczne domki z drewna
Do ofert

Oaza Ajurwedy z niemieckim zarządzaniem

Spokojnie położony, przyjazny dla środowiska ośrodek ajurwedyjski bezpośrednio nad morzem z prywatną plażą, otoczony zachwycającą florą i fauną. Specjalne pokoje dla gości ajurwedyjskich, rodzinne przedsiębiorstwo.

Najpopularniejsze wyposażenie

Wi-Fi bezpłatnie
Basen
Nad morzem
Hotel ekologiczny
Podróżujący indywidualnie
Lekarz ajurwedyjski
Ajurweda uwzględniająca dany typ Dosha
Joga
bezpośrednie położenie na plaży

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Klasyczna kuracja ajurwedyjska - przeciwko stresowi

7 Nocy, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 2 781 złod 2 086 zł
Najbardziej popularny

Klasyczna kuracja ajurwedyjska - odchudzanie

14 Nocy, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 5 353 złod 4 015 zł

Klasyczna kuracja ajurwedyjska - Panchakarma

14 Nocy, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 5 353 złod 4 015 zł

Ypsylon Resort szczegółowo

Twoje ajurwedyjskie kurort

W otoczeniu ok. 5 ha zachwycającej flory i fauny, bezpośrednio przy 200 m szerokiej prywatnej zatoce (plaża piaszczysta sezonowo) znajduje się idylliczna i spokojna przestrzeń Ypsylon Resort. Świadomie niska zabudowa doskonale wpisuje się w krajobraz. Rodzinne Ypsylon z sezonowo otwartą szkołą nurkowania aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Samowystarczalność, segregacja i przetwarzanie odpadów, produkcja i oszczędność energii oraz odzysk zasobów są priorytetem specjalnie wydzielonej „strefy ekologicznej” niedaleko ośrodka. Te działania są unikalne na Sri Lance i są wspierane przez państwo.

Położenie i okolica

Beruwela to jedno z najstarszych miast na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, przed którego portem stoi latarnia morska zbudowana jeszcze przez kolonialne mocarstwa na małej wyspie. Rafa odchodząca od niej chroni kilometry długiej plaży aż do rzeki Bentota.

Restauracja

Obok centrum ajurwedyjskiego, wyłącznie dla gości ajurwedyjskich, znajduje się pawilon ajurwedyjski z otwartym bufetem. Dzień zaczyna się od „Nature Smile Smoothie”, w południe i wieczorem serwowane są tradycyjne, ajurwedyjskie potrawy, niskokaloryczne, wegetariańskie, urozmaicone lokalnymi dodatkami. Na życzenie chudy biały ryb lub kurczak.

Publiczna restauracja À-la-carte z daniami krajowymi i międzynarodowymi znajduje się w przedniej części ośrodka. Wiele ziół i składników pochodzi z własnych upraw.

Centrum Ajurwedy

Centrum Ajurwedy znajduje się w ogrodzie ośrodka i jest prowadzone przez doświadczonych lekarzy ajurwedyjskich. Czeka na Ciebie kompetentny i wykwalifikowany zespół terapeutów, kilka sal zabiegowych dla Shirodhara, masażów olejowych, kąpieli, akupunktury, ajurwedyjskiej łaźni parowej oraz ziołowej sauny. Ponadto oferowane są zajęcia jogi oraz na życzenie medytacje (około 10 euro za godzinę). Używane są ręcznie robione naturalne leki ziołowe według tradycyjnych receptur ajurwedyjskich.

Wskazania

Wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie, stres, ospałość, wypalenie zawodowe, zaburzenia snu, migrena, szumy uszne, problemy z sercem/układem krążenia, choroby skóry, nadwaga, cukrzyca, alergie, astma, choroby zakaźne, artretyzm, reumatyzm, żylaki, Parkinson, problemy trawienne, dolegliwości kobiece. Poprawa samopoczucia może nastąpić już po tygodniu, ale dla długotrwałych efektów zalecany jest pobyt 2-3 tygodniowy.

Czas wolny

Basen znajduje się w ogrodzie, otoczony egzotyczną zielenią. Chroniona zatoka zachęca do kąpieli (sezonowo). Ośrodek oferuje własną szkołę nurkowania (sezonowo), tenis stołowy oraz siatkówkę plażową. Istnieje wiele możliwości wycieczek o charakterze kulturalnym i sportowym, takich jak tygodniowy rynek w Aluthgama, wyspa cynamonu oraz rejs po rzece Bentota (możliwość rezerwacji na miejscu). Sri Lanka oferuje aż 8 miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Zameldowanie

Pokoje hotelowe w skrócie

Rozmieszczone w kilku dwupiętrowych budynkach łącznie 40 pokoi dwuosobowych (ok. 25-31 m², również do pojedynczego użytku) na terenie ośrodka. Możesz wybierać między specjalnie dla gości ajurwedyjskich zaprojektowanymi „Eco”- drewnianymi domkami w ogrodzie obok centrum ajurwedyjskiego lub komfortowymi pokojami. Te ostatnie znajdują się głównie w bocznym skrzydle głównego budynku oraz 5 blisko drewnianych domków z widokiem na basen i centrum ajurwedyjskie. Obie kategorie są w pełni wykafelkowane i funkcjonalnie wyposażone z prysznicem/WC/bidetem, wentylatorem sufitowym, indywidualnie regulowaną klimatyzacją, sejfem, moskitierą, tarasem lub balkonem z widokiem na ogród lub bocznym widokiem na morze. Komfortowe pokoje dodatkowo z łóżkiem baldachimem w stylu kolonialnym lub 2 pojedynczymi łóżkami. Wi-Fi dostępne we wszystkich obszarach.

 • Pok. 1 os.=Pok. 2 os. Komfort

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os. Komfort

  więcej szczegółów
 • Pok. 1 os.=Pok. 2 os. "Eco"-drewniany domek

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os. "Eco"-drewniany domek

  więcej szczegółów

Oceny klientów odnośnie Ypsylon Resort

141 zweryfikowane opinie przez podróżnychTylko klienci, którzy podróżowali z nami, mogą zostawić recenzję

4.6 Znakomity  

96% poleca hotel innym

4.6
Hotel
4.8
Serwis
4.8
Aplikacje
4.1
Wyżywienie
4.4
Strefa spa
 • "doskonała lokalizacja"
 • "przyjazny personel"
 • "wysokiej jakości zabiegi"
 • "czysty hotel"
 • "zdrowe wyżywienie"
 • "relaksująca atmosfera"
 • "profesjonalna obsługa"
 • "piękny ogród"
 • "komfortowe pokoje"
 • "efektywna kuracja"
141 Wyniki
Świetnie

Silvia F.

maj 2024

podróżujący indywidualnie | od 50 do 59 lat | 17 - 23 dni

Ajurweda była wspaniałym doświadczeniem

Susanne G.

kwiecień 2024

podróżujący indywidualnie | od 50 do 59 lat | 17 - 23 dni

Leczenie było bardzo udane: czułam się odświeżona i byłam zajęta zabiegami przez wiele godzin każdego dnia. Lekarz, który mnie leczył, był bardzo kompetentny, a cały personel był kompetentny, przyjazny, uważny i pomocny. Czułem, że jestem w bardzo dobrych rękach. Jedzenie było w porządku, brakowało wyboru.

Bardzo relaksujący

Petra D.

kwiecień 2024

jako para | od 50 do 59 lat | 12 - 16 dni

Czujemy się bardzo zrelaksowani. Świetna lokalizacja hotelu nad morzem i bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

nadzwyczajny

Gerald Z.

marzec 2024

jako para | od 50 do 59 lat | 12 - 16 dni

Oczekiwania spełnione i przekroczone. Zanurz się w innym świecie - przygoda dla wszystkich zmysłów. Wzbogacenie wykraczające poza wakacje.

Dobry ośrodek ajurwedy, zwłaszcza prowadzony przez głównego lekarza

Roland S.

marzec 2024

jako para | od 60 do 69 lat | 12 - 16 dni

Zabiegi były bardzo dobre. Jedzenie było również bardzo dobre, nawet jeśli wybór był ograniczony. Byliśmy bardzo wypoczęci po naszych wakacjach i nadal jesteśmy. Stosunek jakości do ceny jest dobry. Bardzo dobry lekarz wiele rekompensuje.

Lokalizacja

Ypsylon Resort
Sri Lanka, Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka, Beruwela
Bandaranaike International Colombo Airport (CMB)
ok. 111km / 106min

Podobne hotele

Hotele w okolicy