Ayurveda in Sri Lanka

Ajurweda Sri Lanka

Autentyczne uzdrowiskowe terapie ajurwedy

Ajurweda na Sri Lance - tropikalny raj dla zdrowia

Ajurwedyjska podróż na Sri Lankę obiecuje nie tylko profesjonalną opiekę lokalnych ekspertów. Dodatkowo, Sri Lanka oferuje także wspaniałe miejsca na odpowiednie pakiety. Będąc krajem blisko związanym z subkontynentem indyjskim oraz sztuką i nauką Ajurwedy, możesz podczas swojego ayurwedyjskiego odosobnienia na Sri Lance uzyskać także doskonały wgląd w buddyjską kulturę tego kraju leżącego na wyspie. Tropikalna atmosfera wyspy oraz tradycyjny wystrój wielu hoteli i ośrodków spa dodatkowo gwarantują, że twoja terapia odbędzie się w autentycznej atmosferze.

SpaDreams jest twoim ekspertem w dziedzinie autentycznej Ajurwedy na Sri Lance. Dbamy o to, by Twoje wakacje z Ajurwedą odbywały się tylko w najlepszych lokalnych uzdrowiskach. Sam możesz wybrać lokalizację. Czy będzie to nadmorski kurort plażowy, tropikalne odosobnienie ajurwedyjskie w dżungli Sri Lanki czy spokojny hotel ajurwedyjski w górach wyspy - z pewnością znajdziemy dla Ciebie odpowiednie zakwaterowanie. Poniżej znajdziesz przydatne informacje i wskazówki dotyczące Twojej podróży ajurwedyjskiej na Sri Lankę.

Nasze najlepsze autentyczne ośrodki Ajurwedy na Sri Lance

Czego możesz się spodziewać po swoim ośrodku ajurwedyjskim?

Punkty programu Twojej kuracji Ajurwedy na Sri Lance zależą w dużej mierze od długości Twojego pobytu. Większość z nich zawiera standardowe treści, takie jak masaż ajurwedyjski i ajurwedyjskie zabiegi wellness z maseczkami na twarz i aromaterapią. Możliwe jest także zorganizowanie małego warsztatu ajurwedyjskiego (np. na temat ajurwedyjskiego odżywiania). Na tego typu krótkoterminowy urlop, nasze niedrogie pakiety ajurwedyjskie są najlepszym wyborem.

Bardziej rozbudowane są pakiety ajurwedyjskie w ramach tygodnia ajurwedyjskiego. Oprócz zabiegów ajurwedyjskich takich jak masaże czy aromaterapia, dostępne są także inne oferty i kursy ajurwedyjskie. Przykładowo można sobie wyobrazić kilkudniowe kursy jogi lub ajurwedyjski kurs gotowania w połączeniu z ajurwedyjską kuracją detoksykacyjną. Odpowiednie kuracje ajurwedyjskie dotyczące odżywiania są szczególnie polecane osobom z nietolerancjami pokarmowymi lub problemami z wagą.

Z kolei kursy jogi doskonale nadają się na terapię ajurwedyjską na Sri Lance przeciwko stresowi. Lokalna oferta często obejmuje wycieczki do tradycyjnych miejsc medytacyjnych i świątyń buddyjskich na miejscu. Jest to idealna okazja do odkrywania kultury tego kraju podczas Ajurweda Sri Lanka.

Programy Ajurweda Sri Lanka

Panchakarma Sri Lanka

Panchakarma

Panchakarma, w wolnym tłumaczeniu z sanskrytu, oznacza "pięciokrotne leczenie". Klasyczne ajurwedyjskie oczyszczanie jest stosowane w celu usunięcia produktów przemiany materii, ale także w terapii stresu i "oczyszczaniu umysłu". Charakterystyczne dla terapii Panchakarma jest wewnętrzne i zewnętrzne stosowanie zabiegów olejowych. Obejmują one spożywanie klarowanego masła (ghee) w celu usunięcia rozpuszczalnych w tłuszczach produktów przemiany materii, ajurwedyjski masaż olejowy Abhyanga lub polewanie czoła olejem Shirodhara w celu oczyszczenia trzeciego oka znajdującego się na czole.

Rasayana Sri Lanka

Rasayana

Podczas Twojego leczenia ajurwedyjskiego na Sri Lance, odosobnienie Rasayana oferuje również ukierunkowaną terapię stresu. Termin ten składa się ze słów rasa oznaczającego "sok" lub "smak" oraz ayana oznaczającego "właściwy ruch". Celem jest skierowanie przepływu płynów ustrojowych i energii do uporządkowanych kanałów poprzez określone zachowania (Achara-Rasayana) i zastosowanie ziół leczniczych (Oshadhi-Rasayanas). Zgodnie z ajurwedyjskim rozumieniem, powinno to obudzić samouzdrawiające siły ciała, wzmocnić je i odmłodzić poprzez regenerację i rewitalizację.

Ajurweda odchudzanie Sri Lanka

Ajurweda - utrata wagi i detoks

W przeciwieństwie do wątpliwych z medycznego punktu widzenia diet bez jedzenia, post ajurwedyjski nigdy całkowicie nie rezygnuje z jedzenia. Celem postu terapeutycznego jest raczej wspieranie utraty wagi poprzez zmniejszenie ilości przyjmowanego pokarmu. W menu znajdują się niskokaloryczne zupy, warzywa liściaste, ryż i potrawy z fasoli mung. Zwykle uzupełnia się to ajurwedyjskim detoksem z użyciem oczyszczających ajurwedyjskich ziół.

Lecznicze terapie ajurwedy na Sri Lance

Klasyczny ośrodek ajurwedy na Sri Lance charakteryzuje się tradycją i tropikalnym klimatem. Terapeuci ajurwedy na miejscu zazwyczaj dorastali z azjatycką sztuką leczenia i dlatego są szczególnie dobrze zorientowani. Rezerwując ośrodek ajurwedyjski na SpaDreams rezerwujesz także idealne połączenie lankijskiej i niemieckiej wiedzy. W naszych ośrodkach ajurwedy pod niemieckim / szwajcarskim / austriackim kierownictwem nie musisz się martwić o problemy z komunikacją. Ponadto dbamy o to, aby w Twoim niemieckojęzycznym ośrodku obowiązywały europejskie standardy i oferujemy Ci tylko najlepsze zakwaterowanie w standardzie od 3 do 5 gwiazdek.

Możesz wybrać pomiędzy ośrodkiem ajurwedy lub hotelem ajurwedy nad morzem a obiektami położonymi w głębi lądu. Obiekty nadmorskie znajdują się zazwyczaj na południowym, południowo-zachodnim lub zachodnim wybrzeżu Sri Lanki i obiecują czysty luksus dzięki wielu przestronnym strefom wellness & spa z basenem i dodatkowymi opcjami pielęgnacji. W górach Sri Lanki znajdziesz idealne hotele do jogi i ajurwedy, a także jedną lub drugą klinikę ajurwedyjską, w której lekarz ajurwedyjski jest zawsze dostępny, aby zadbać o twoje potrzeby w zakresie spa.

Sri Lanka AIDA Ajurweda hotel

Najpiękniejsze miejsca na Sri Lance

świątynia Kandaswamy północne wybrzeże Ajurweda

Wybrzeże północne

Ze względu na niewielką odległość od południowoindyjskiego lądu stałego, północ Sri Lanki charakteryzuje się indyjskim stylem architektonicznym. Najlepszym przykładem są tutejsze wieże świątyń Gopuram. Połączeniem indyjskich i lankijskich budowli świątynnych są także stupy Dagoba na północnym wybrzeżu. Ponadto północne lankijskie miasto Jaffna jest domem dla świątyni Nagulesvaram i Kandaswamy, dwóch najważniejszych świątyń hinduistycznych w kraju. To sprawia, że północne wybrzeże Sri Lanki jest idealną destynacją dla miłośników jogi i kultury. Stale ciepły tropikalny klimat z niewielką ilością opadów stanowi uzupełnienie dla cudownie słonecznych wakacji ajurwedyjskich na Sri Lance.

Ajurweda na plaży Sri Lanki

Wschodnie Wybrzeże

Wschodnie wybrzeże Sri Lanki znane jest z malowniczych, piaszczystych plaż. W lokalnym ośrodku Ajurwedy możesz więc doskonale połączyć wakacje na plaży z wakacjami w Ajurwedzie na Sri Lance. Szczególną propozycją są plaże Passikudah- i Kalkudah-Bay, gdzie podczas zorganizowanych nurkowań możesz odkrywać rafy koralowe wschodniego wybrzeża Sri Lanki. Gorące źródła Kanniya w Trincomalee również obiecują niezwykłe doświadczenia wellness. Starożytne baseny tego spa są zasilane przez siedem źródeł o różnych temperaturach.

Południowe wybrzeże Sri Lanki Ajurweda

Południowe wybrzeże

Na południowym wybrzeżu Sri Lanki znajdują się gorące studnie Madunagala w mieście Hambantota. Region ten charakteryzuje się także rozległymi krajobrazami rzecznymi i zatokami kąpielowymi, takimi jak te w Unawatuna. Są one idealne do ćwiczeń jogi na świeżym powietrzu. Wraz z twierdzą i starym miastem portowym Galle, południowe wybrzeże Sri Lanki posiada również prawdziwy obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Południowe wybrzeże jest więc idealne na połączone wakacje kulturowe i ajurwedyjskie na Sri Lance.

Ajurweda na plaży Sri Lanki

Zachodnie Wybrzeże

Popularne plaże do uprawiania jogi na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, takie jak Hikkaduwa, Bentota i Beruwala, należą do najpiękniejszych w kraju, a ponadto znajdują się na nich liczne hotele i ośrodki specjalizujące się w tradycyjnym leczeniu ajurwedyjskim na Sri Lance. Kompleksy świątynne w stolicy Sri Lanki Kolombo również obiecują kulturalne atrakcje. Polecamy także wizytę w miejskiej dzielnicy targowej Pettah, gdzie znajdziesz wszystko, od ajurwedyjskich ziół leczniczych po zdrową ajurwedyjską żywność, z którą przeżyjesz kulinarne przygody podczas swoich wakacji ajurwedyjskich na Sri Lance.

Nasze najlepsze ośrodki Ajurweda Sri Lanka

FAQ - Ajurweda Sri Lanka

Jak drogi jest nocleg w ośrodku ajurwedyjskim w SpaDreams?

Resort Ajurwedy na Sri Lance na 3 noce możesz zarezerwować na SpaDreams już od 282 euro.


Jak mogę zaoszczędzić rezerwując hotel ajurwedyjski na Sri Lance?

Dla szczególnie niskich cen polecamy okazje takie jak last minute lub oferty all inclusive, a także nasze popularne promocje early bird! Jeśli nie jesteś nastawiony na podróżowanie w konkretnym okresie roku, ceny są szczególnie kuszące poza szczytem sezonu.


Jaki jest najlepszy czas na wakacje z Ajurwedą na Sri Lance?

Jeśli wybierasz się na wakacje na północy, północnym wschodzie lub wschodzie, najlepszym czasem na podróż jest okres od marca do listopada. Wakacje na południu lub zachodzie Sri Lanki lepiej zarezerwować od kwietnia do listopada.

Wszystkie oferty Ajurweda Sri Lanka