Ajurweda Europa

Odkryj autentyczną Ajurwedę blisko domu

Holistyczne terapie ajurwedyjskie w Europie

Możesz zafundować sobie odrobinę ciszy i spokoju na wyjeździe ajurwedyjskim w Europie. Możliwości, gdzie dokładnie spędzisz swoją podróż ajurwedyjską, są niemal nieograniczone i możesz wybierać spośród najbardziej malowniczych krajobrazów.

W Portugalii i Hiszpanii oczarują Cię idylliczne wybrzeża, kolorowe miasta portowe, osobliwe wioski lub wulkaniczne wyspy o śródziemnomorskim klimacie. W południowym upale można odpocząć podczas sjesty i skupić się na sobie. Także Niemcy, Austria czy Szwajcaria mogą poszczycić się licznymi hotelami oferującymi autentyczne wczasy ajurwedyjskie w Europie. Zrelaksuj się na plażach wybrzeża Morza Północnego i Bałtyckiego, odkryj zapierające dech w piersiach górskie widoki u podnóża Alp lub zanurz się głęboko w uzdrawiających mocach licznych spa i uzdrowisk klimatycznych. Podczas wczasów ajurwedyjskich we Włoszech i Grecji w śródziemnomorskiej atmosferze odkryją Państwo zupełnie nowe oblicze siebie. Rozległe spacery nad morzem wspomogą Twój relaks i regenerację.

Ajurweda w Europie da Ci wytchnienie, którego szukałeś, aby odpocząć i naładować się energią, której potrzebujesz, aby stawić czoła codzienności. Pokażemy Ci, że nie musisz wyjeżdżać daleko, aby zaznać egzotycznego rozpieszczenia. 

Nasze najlepsze autentyczne ośrodki Ajurweda Europa

Europejskie pakiety terapii ajurwedyjskiej

Na ogół miejsca te oferują różne pakiety ajurwedyjskie, z których możesz wybierać. Oferowane zabiegi ajurwedyjskie różnią się nie tylko zawartością, ale i długością. Na przykład krótkie wakacje ajurwedyjskie w formie weekendowego wyjazdu ajurwedyjskiego dają ci możliwość zrelaksowania się i wyłączenia nawet wtedy, gdy masz bardzo mało czasu. Wiele kursów jogi oferuje lekką wersję Ajurwedy, oferując specjalne masaże ajurwedyjskie jako dopełnienie programu.

Z kolei dłuższe terapie ajurwedyjskie, trwające siedem lub więcej nocy, mają bardziej intensywny efekt i szczególnie korzystnie wpływają na twoje ciało. Zanim Twoi terapeuci ajurwedyjscy rozpieszczą Cię masażami głowy, twarzy i całego ciała, przeprowadzą z Tobą wstępną konsultację. Konsultacja ta służy określeniu Twojego typu Dosha i ustaleniu konkretnego planu terapii dostosowanego specjalnie do Ciebie! Poprzez np. kąpiele parowe i inhalacje, jak również typowe polewanie olejkiem czoła, specjaliści Ajurwedy przywrócą równowagę Twoich doshas i wzmocnią Twój system odpornościowy. Aby osiągnąć szczególnie relaksujący efekt, możesz często dodać do swojego planu terapii jogę, medytację lub ćwiczenia oddechowe.

Programy Ajurweda Europa

Ajurweda w Europie Panchakarma

Panchakarma

Czy chciałbyś wspierać swoje ciało poprzez aktywowanie jego samouzdrawiających mocy? Czy szukasz lepszego zdrowia i samopoczucia w swoim codziennym życiu? W takim razie program Panchakarma jest właściwym wyborem dla Ciebie. Poprzez kojące masaże z użyciem olejków i stempli ziołowych eksperci ajurwedyjscy uwalniają toksyny i produkty odpadowe z Twoich tkanek, aby następnie usunąć je z Twojego ciała poprzez metody wydalnicze, takie jak płukanie czy lewatywy.

Ajurweda w Europie Post Detoks

Ajurweda post i detoks

Ajurwedyjski post i detoks ma na celu wyeliminowanie produktów przemiany materii i toksyn z twojego ciała oraz pomoc w jego regeneracji. W przeciwieństwie do klasycznego postu leczniczego detoks ajurwedyjski nie wymaga od ciebie powstrzymywania się od stałego jedzenia, ale zamiast tego ogranicza spożycie pokarmu do minimum i zapewnia, że spożywasz tylko wysokiej jakości żywność pełną wartościowych składników odżywczych.

Ajurweda w Europie Wellness

Wellness Ajurweda

Program wellness Ajurweda w Europie oferuje Ci odpoczynek od codziennego stresu i pomaga Ci się skoncentrować. Kojące masaże olejowe i zabiegi ziołowe uspokoją Twój system nerwowy i przywrócą Ci wewnętrzną równowagę. Techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, joga i ćwiczenia oddechowe wzmocnią relaksujący efekt Twojego wellness ajurwedyjskiego.

Hotele spa Ajurweda w Europie

Możesz zarezerwować pozornie nieskończoną ilość miejsc noclegowych na Twoje wakacje z ajurwedą w Europie. Zdecyduj, czy wolisz zatrzymać się w osobliwym hotelu uzdrowiskowym bezpośrednio w szwajcarskich górach, w śródziemnomorskim nowoczesnym ośrodku spa i wellness na portugalskim wybrzeżu, czy też w klasycznym ośrodku uzdrowiskowym Ajurwedy w środku niemieckich lasów.

Wszystkie europejskie miejsca noclegowe mają od trzech do pięciu gwiazdek i oferują Ci możliwość relaksu w basenach lub saunach. Wiele z nich położonych jest w idyllicznym, naturalnym otoczeniu, co pozwoli Ci zapomnieć o czasie spędzonym na leczeniu ajurwedyjskim w Europie, dzięki takim aktywnościom jak wędrówki, nordic walking, pływanie czy wiosłowanie. Podczas całego programu Ajurwedy towarzyszyć Ci będą doświadczeni specjaliści Ajurwedy, tak abyś czuł się pod dobrą opieką przez cały czas. Wyszkoleni i wykwalifikowani lekarze Ajurwedy często pochodzą z Indii lub Sri Lanki, co oznacza, że skorzystasz z autentycznej tradycyjnej indyjskiej mądrości blisko domu.

Ajurweda spa Europa

Najbardziej malownicze miejsca do uprawiania Ajurwedy w Europie

Ajurweda w Niemczech Neu Schwanstein

Niemcy

W nadmorskiej atmosferze północnych Niemiec, na wybrzeżu Morza Północnego lub Bałtyckiego, skorzystasz ze zdrowego morskiego klimatu i rozległych spacerów po plaży. Południe Niemiec oczaruje Cię malowniczą górską panoramą przedgórza Alp. Spokój natury nad Jeziorem Bodeńskim lub Jeziorem Chiemsee pozwoli Ci się zrelaksować i skupić na nowo. Nawet w samym sercu Niemiec możesz odkryć ciekawe formacje skalne, podczas wędrówek po Szwajcarii Saksońskiej lub wybrać się na spokojny leśny spacer w Sauerlandzie lub Eifel.

Ajurweda w Europie Portugalia

Hiszpania i Portugalia

Poczuj delikatną morską bryzę na swojej skórze podczas zwiedzania kwiecistej Madery lub spacerując po złotych plażach Algarve w południowej Portugalii. Możesz także odwiedzić kolorową stolicę Lizbonę podczas kursu Ajurwedy w Europie i zaczerpnąć ducha zrelaksowanego podejścia Portugalczyków do życia. Hiszpania wabi Cię swoimi kolorowymi wyspami. Na Teneryfie odkryjesz skały wulkaniczne, podczas gdy Majorka ma u stóp białe, piaszczyste plaże.      

Wskazówka dla wtajemniczonych: Połącz swoje leczenie Ajurwedy w Portugalii z wycieczką po Lizbonie. Odkryj słynną architekturę, przejedź się słynnymi tramwajami lub po prostu rozkoszuj się lokalnymi przysmakami. Przekonaj się, dlaczego tak wielu ludzi pokochało to miasto!

Ajurweda w Europie Austria Szwajcaria

Austria i Szwajcaria

Kwitnące łąki ziołowe, ośnieżone szczyty górskie i krystalicznie czyste jeziora pozwolą Ci odkryć Szwajcarię i Austrię dla siebie w harmonii z naturą podczas Twoich wakacji ajurwedyjskich. Możesz odkrywać Ticino podczas licznych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki, nordic walking czy jazda na rowerze. Uzdrowiska i klimatyczne kurorty wzbogacą Wasze pobyty ajurwedyjskie.

Włochy i Grecja

W cieniu drzew oliwnych wpatruj się w morze, by w końcu znaleźć się w krainie bogów. Pójdź śladami greckiej mitologii w stolicy Grecji Atenach i odkryj największy masyw górski w Grecji podczas długich wędrówek na Olimp. Ale także Toskania ze swoimi malowniczymi winnicami zaprasza Cię do relaksu podczas Ajurwedy w Europie. Poczuj głęboki spokój nad brzegiem jeziora Garda lub odkryj zachwycające miasta, takie jak Rzym, Wenecja czy Mediolan.

Nasze najlepsze ośrodki Ajurwedy w Europie

FAQ - Ajurweda Europa

Jaki jest najlepszy czas na podróż do Europy na wakacje z Ajurwedą?

W miesiącach letnich w krajach europejskich pogoda zazwyczaj dopisuje i jest mniej opadów. Ale także wiosną czy jesienią możesz spędzić swoją kurację ajurwedyjską w Europie, z dala od tłumów turystów. Zimą, szczególnie zaśnieżone regiony Szwajcarii czy Austrii oferują ci absolutny zimowy raj.


Jak znaleźć odpowiedni dla mnie ośrodek ajurwedyjski w Europie?

Różne ośrodki Ajurwedy w Europie oferują ci bardzo różne pakiety ajurwedyjskie, dlatego przed dokonaniem rezerwacji powinieneś upewnić się, które formy terapii ajurwedyjskiej chcesz w ogóle zarezerwować. Jeśli relaks i kojący odpoczynek są głównym celem Twojej podróży, to kuracja ajurwedyjska jest najlepszym sposobem na znalezienie tego, czego szukasz. Bardziej intensywne doświadczenia ajurwedyjskie zapewnią Ci zabiegi Panchakarmy. Na SpaDreams.pl masz możliwość filtrowania różnych miejsc noclegowych w oparciu o cel podróży i pożądany czas trwania, tak abyś na końcu mógł wybrać idealny dla siebie nocleg w bezpośrednim porównaniu.


Jaki jest odpowiedni czas trwania wakacji ajurwedyjskich w Europie?

Zarówno krótkie wakacje ajurwedyjskie, jak i dłuższe zabiegi mogą być rezerwowane w Europie i dobierane indywidualnie w zależności od dostępnego czasu.


Który kraj jest najlepszy dla Ajurwedy?

Możesz odbyć wspaniałą terapię ajurwedyjską w dowolnym miejscu w Europie. Ważne jest, abyś znalazł certyfikowanych profesjonalistów, którzy będą cię nadzorować przez cały czas pobytu, abyś mógł czerpać jak najwięcej korzyści ze swoich zabiegów.

Wszystkie hotele Ajurweda Europa