gesund abnehmen

Kuracja odchudzająca

Odzyskanie zdrowia i zdrowa utrata wagi

Nowe siły witalne dzięki kuracji odchudzającej

Kiedy niezadowolenie z własnego ciała staje się coraz większe, u wielu osób wzrasta również pragnienie, aby coś z tym zrobić. Od diety obiecują sobie jak najszybszą utratę zbędnych kilogramów. Każdy, kto kiedykolwiek próbował schudnąć w domu, wie, że to nie jest takie proste. Codzienne życie z jego pokusami, stresem i wyćwiczoną przez lata rutyną pracy i szybkich, niezdrowych posiłków sprawia, że trudno nam utrzymać motywację i dyscyplinę.

Dzięki naszym kuracjom odchudzającym w hotelu możemy zaoferować Państwu wspaniałą alternatywę! Tutaj możesz się nie spieszyć i cieszyć się kuracją. W towarzystwie profesjonalnego personelu na miejscu schudniesz umiarkowanie i zdrowo dzięki połączeniu zmian w diecie, redukcji wagi i sportu lub aktywności fizycznej i zaczniesz żyć bardziej witalnie i sprawnie.

W dalszej części chcielibyśmy przedstawić Państwu różne rodzaje kuracji odchudzających i odpowiednie oferty z naszego portfolio. Tutaj na pewno znajdziesz odpowiednie lekarstwo dla siebie!Różne rodzaje kuracji dla utraty wagi

Czy to post, ajurweda czy podróże treningowe - wiele sposobów przybliża Cię do Twojego osobistego celu utraty wagi.

Kuracja postna

Kuracja postna zwykle koncentruje się na detoksykacji i oczyszczaniu organizmu oraz związanej z tym aktywacji jego własnych sił samoleczenia i metabolizmu. W ten sposób kuracja postem leczniczym może złagodzić różne choroby lub objawy. Ze względu na zmniejszone spożycie pokarmu, możesz oczywiście schudnąć podczas postu. W każdym razie każda z wielu różnych metod postu jest doskonałym punktem wyjścia do długotrwałej zmiany diety, a tym samym do zdrowej i trwałej redukcji wagi. W naszych hotelach postnych otrzymasz opiekę medyczną, możesz się zrelaksować dzięki zabiegom wellness i detoksykacyjnym, zrobić jeszcze więcej dobrego dla swojego ciała dzięki lekkim ćwiczeniom relaksacyjnym. Wariantem fitness wśród kuracji postnych jest postna wędrówka.


Schudnij dzięki Ajurwedzie

Podczas kuracji ajurwedyjskiej wszystko jest dostosowane dokładnie do Twoich indywidualnych potrzeb. Na podstawie Twojego typu konstytucjonalnego (Dosha), lekarz ajurwedyjski lub specjalista stworzy dla Ciebie indywidualną dietę i plan leczenia. W ten sposób skorzystają Państwo nie tylko ze zdrowej, odpowiedniej dla Państwa typu kuchni ajurwedyjskiej, ale także z wielu indywidualnie dopasowanych zabiegów. Uzupełnieniem kuracji ajurwedyjskiej są lekkie ćwiczenia w formie jogi i medytacji dla relaksu.


Bootcampy i wyjazdy treningowe

Zdrowe odżywianie i dużo ruchu to główne punkty programu bootcampów i wyjazdów treningowych. Od jogi, przez kursy fitness, po treningi personalne - wszystko jest tutaj. Ponadto organizowane są warsztaty i wykłady z zakresu wellness, sportu i odżywiania. Często częścią programu są również rozmowy ze specjalistami oraz analizy ciała i sprawności fizycznej. Dopełnieniem pakietu są wspomagające i korzystne zabiegi, np. fizjoterapia lub masaże.


Zmiana sposobu odżywiania z wykorzystaniem najpopularniejszych diet

Dzięki najpopularniejszym dietom z naszej oferty, również Tobie uda się zmienić sposób odżywiania, co jest tak ważne dla długotrwałego sukcesu w odchudzaniu.

Dieta owocowo-warzywna

Schudnij stosując zdrową dietę

Oferta diet owocowo-warzywnych

Ta forma diety, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na posiłkach ze świeżych owoców i warzyw. Mogą to być soki, smoothie, surowe warzywa lub talerze z owocami. Post zasadowy może również koncentrować się na owocach i warzywach. Celem tej diety jest odtrucie organizmu z substancji szkodliwych i przyspieszenie metabolizmu.

Low Carb i LOGI

Kuracje odchudzające

Oferty dla Low Carb & LOGI

Diety Low Carb i LOGI (Low Glycemic Index) ograniczają ilość węglowodanów i stymulują metabolizm. Podobnie jak w przypadku diety warzywno-owocowej, tutaj również należy skupić się na warzywach i owocach, jednak w przypadku tych ostatnich należy zwrócić uwagę na zawartość cukru. W niewielkich ilościach można jednak spożywać również nabiał, jaja i chude mięso, a także orzechy, rośliny strączkowe i produkty pełnoziarniste.

Diety według liczby kalorii

Dla tych z Was, którzy wolą iść przez liczbę kalorii, podzieliliśmy kilka z naszych ulubionych kalorycznych ofert na trzy grupy.


Zalety kuracji odchudzającej w hotelu

Utrata wagi dzięki kuracji w hotelu daje wiele korzyści. Z dala od codziennej rutyny i stresu, możesz skupić się całkowicie na sobie i swoich celach. Niemniej jednak nie jesteś zdany na siebie: Na miejscu będziesz pod fachową opieką lekarzy i specjalistów ds. żywienia, a także spotkasz ludzi o podobnych poglądach, z którymi będziesz mógł wymieniać się pomysłami i wzajemnie motywować. Przytulna atmosfera hoteli i piękne otoczenie zapewniają dobre samopoczucie i oferują możliwość relaksu i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Oczywiście, hotele oferują również programy sportowe i wellness, które pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy. Poza noclegiem i wyżywieniem przez odpowiednią liczbę dni, nasze pakiety zawierają również korzystanie z centrum odnowy biologicznej.

Dzięki dobrej opiece medycznej nasze oferty w hotelach i klinikach spa są odpowiednie również dla osób z dużą nadwagą i otyłością. W przypadku niektórych programów w Niemczech można nawet ubiegać się o dofinansowanie z kas chorych. Proszę zapytać o to w swojej prywatnej lub państwowej kasie chorych.

Wszystkie zalety kuracji odchudzającej w hotelu w skrócie

  • • Profesjonalna opieka ze strony personelu medycznego
  • • Doradztwo żywieniowe
  • • Odchudzanie w grupie, z ludźmi o podobnych intencjach
  • • Z dala od codziennego życia i stresu
  • • Programy sportowe i wellness
  • • Ćwiczenie w pięknej przyrodzie
  • • Dostęp do stref wellness
  • • Program ramowy zapewnia różnorodność

Najpopularniejsze kierunki kuracji odchudzającej

Jeśli połączysz kurację odchudzającą z urlopem, to oczywiście miejsce docelowe również odgrywa rolę. W końcu powinieneś czuć się dobrze w każdym miejscu. Niemcy, Europa Wschodnia czy Azja: położenie naszych hoteli pozwala na zwiedzanie okolicy i robienie czegoś dobrego dla ciała podczas spacerów i wędrówek. Przyjazny i pomocny personel na miejscu będzie zawsze po Państwa stronie i sprawi, że wakacje z leczeniem będą niezapomnianym przeżyciem.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną poświęconą urlopom odchudzającym.


Odkryj nasze najpopularniejsze hotele dla kuracji odchudzających

FAQ - Kuracje odchudzające

Dla kogo kuracja odchudzająca jest odpowiednia?

Dzięki dobrej opiece medycznej w naszych hotelach partnerskich, kuracje odchudzające są odpowiednie zarówno dla osób dorosłych, które chcą podążać zdrowszą drogą życia i w zdrowy sposób zrzucić zbędne kilogramy, jak i dla osób z nadwagą i otyłością. Zanim zdecydujesz się na kurację odchudzającą, jednak należy zdecydowanie porozmawiać z lekarzem, któremu ufasz i wyjaśnić, czy jest to właściwy sposób dla Ciebie. Szczególnie przy kuracjach na czczo ważne jest wykluczenie przeciwwskazań. Na przykład dzieci i młodzież zasadniczo nie powinny pościć.

Jak długo powinna trwać kuracja odchudzająca?

Utrata wagi i zmiana diety nie odbywa się w ciągu jednej nocy. Dla najlepszych możliwych rezultatów, powinieneś zaplanować co najmniej 7 nocy na kurację, 14 dni byłoby lepsze, tak abyś miał czas na zinternalizowanie swoich nowych nawyków.

Czy po zakończeniu kuracji odchudzającej muszę nadal przestrzegać diety, czy mogę znowu jeść czekoladę i ciastka?

Nawet po zakończeniu kuracji postnej, ważne jest, abyś kontynuował zrównoważoną i zdrową dietę. Oczywiście, nie musisz rezygnować z przysmaków do końca życia. Jeśli osiągnęłaś już pożądaną wagę i znalazłaś równowagę między dietą a ćwiczeniami, możesz pozwolić sobie na trochę ciasta (najlepiej o niskiej zawartości cukru i domowej roboty) lub czekolady (ciemnej lub gorzkiej), najlepiej jako deser po posiłku. Lepsze, oczywiście, byłyby pożywne przekąski, takie jak świeże owoce lub orzechy.

Jak utrzymać wagę po kuracji odchudzającej i uniknąć efektu jojo?

Aby utrzymać swój sukces, należy nadal jeść zrównoważoną dietę po poście na odchudzanie. Jedzenie zbyt dużej ilości cukru od razu może spowodować, że szybko wpadniesz z powrotem w swoje stare wzorce, a następnie będziesz miał tendencję do ponownego przybierania na wadze. Ćwicz regularnie i raczej sięgaj po zdrowe i domowe przekąski, np. świeże owoce i warzywa lub orzechy.

Możesz również zrobić dzień na czczo pomiędzy nimi, aby podkręcić metabolizm.


Jaki jest koszt kuracji odchudzającej?

Ceny różnią się w zależności od czasu trwania, miejsca docelowego, ukierunkowania i usług zawartych w programie. U nas możesz zarezerwować swoją kurację odchudzającą z 7 noclegami już od ok. 1300 PLN w Europie, 2100 PLN w Azji i 2200 PLN w Niemczech (za osobę).

Skompletuj swoją osobistą kurację odchudzającą sam