Ajurweda Polska

Kuracje ajurwedyjskie i wellness pomiędzy Morzem Bałtyckim a Tatrami

Odkryj swoje prawdziwe ja podczas kuracji ajurwedyjskiej w Polsce

Łagodna bryza owiewa Twoje włosy, gdy Twoje stopy zapadają się w ciepły piasek i spacerujesz wzdłuż zacisznej plaży. Przyjedź do Polski na kurację ajurwedyjską i daj się oczarować idyllicznym krajobrazom nadmorskim na polskim wybrzeżu Bałtyku lub zielonym wzgórzom i zapierającym dech w piersiach jeziorom na Pomorzu. Kiedy już wpuścisz do swojego serca uzdrawiające siły natury, twoje ciało może wreszcie doświadczyć regeneracji i samo przywrócić sobie równowagę. Cenne morskie powietrze i lecznicza słona woda polskiego Bałtyku wzmacniają Państwa system odpornościowy i wspomagają organizm w procesie zdrowienia.

W południowo-wschodniej części Polski czekają na Państwa lesiste Karpaty o śródziemnomorskim charakterze. Nie bez powodu ten region Polski nazywany jest często "polską Toskanią". Naturalna idylla w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej to absolutny strzał w dziesiątkę na wakacje z Ajurweda Polska. To od Ciebie zależy, czy podczas jednodniowej wycieczki poznasz bogatą historię uroczych miasteczek, czy spędzisz większość czasu na plaży, czy też wybierzesz się na długie wędrówki po pachnących lasach Polski. Mimo to możesz być pewien, że Polska zaskoczy Cię i zachwyci skarbami przyrody i kultury.

Nasze najpopularniejsze hotele na wakacje z Ajurweda Polska

Różne pakiety Ajurwedy z różnorodną zawartością

Dzięki różnym pakietom w ajurweda ośrodki w Polsce, macie możliwość nadania swojemu urlopowi szczególnego charakteru. Wybierz pomiędzy detoksykacją, relaksem i regeneracją. Ponieważ poszczególne zabiegi Ajurwedy różnią się pod względem treści, różnią się także pod względem długości. Kuracja ajurwedyjska wellnes nadaje się szczególnie na krótki urlop ajurwedyjski, jako weekendowa lub jednodniowa kuracja ajurwedyjska. Dłuższe pobyty, trwające do trzech tygodni, są odpowiednie do detoksykacji lub kuracji regeneracyjnych.

Na początku Państwa urlopu ajurwedyjskiego w Polsce otrzymają Państwo intensywną konsultację wstępną z lekarzem ajurwedyjskim, szczególnie w przypadku dłuższych pobytów w uzdrowiskach i klasycznych kuracji Panchakarma. Dokładne badanie stanu zdrowia oraz określenie typu Dosha umożliwia dobranie odpowiednich środków leczniczych. Można je znaleźć w Państwa indywidualnym planie leczenia, który zawiera również informacje o dokładnym przebiegu Państwa leczenia ajurwedyjskiego.

Poczuj aromatyczny zapach leczniczych stempli ziołowych i wysokiej jakości olejków ziołowych, które podczas masażu są delikatnie rozprowadzane na Twoim ciele. Komfort inhalacji i łaźni parowych pomoże Ci poczuć się jak w domu i sprawi, że cały stres odejdzie w niepamięć. Jeśli chcesz, możesz zakończyć swoją kurację ajurwedyjską medytacją i jogą.

Oprócz zabiegów, dieta jest również indywidualnie dostosowana do Twoich potrzeb, aby zrobić coś dobrego dla Twojego zdrowia na wszystkich poziomach. Cieszcie się na zupełnie nowe doznania smakowe podczas śniadania ajurwedyjskiego, z niepełnym lub pełnym wyżywieniem. Jeśli jesteś na specjalnej diecie, np. wegańskiej, bezlaktozowej lub bezglutenowej, możesz zarezerwować indywidualne opcje.

Programy Ajurweda Polska

Wzbogać swój urlop o różne kuracje ajurwedyjskie

Ajurweda Panchakarma w Polsce

Kuracja Panchakarma

W Ajurwedzie w Polsce kuracja Panchakarma daje szansę na przywrócenie równowagi w trzech doshach i towarzyszenie ciału w jego regeneracji. W fazie przygotowawczej stosuje się masaże w celu rozluźnienia tkanek i uwolnienia nagromadzonych produktów przemiany materii. Podczas właściwej fazy oczyszczania, toksyny są usuwane z organizmu poprzez różne procedury odwadniające, takie jak płukanie lub lewatywy. Aby uzyskać szczególnie dobrą regenerację, w końcowej fazie odbudowy zażywa się witalizujące zioła lecznicze. Ajurweda ośrodki w Polsce mogą również zaoferować tę usługę.

Ajurweda Wellness w Polsce

Wellness kuracja Ajurweda

W otoczeniu idyllicznej przyrody i w całkowitym spokoju, podczas kuracji wellness Ajurweda w Polsce, możesz wreszcie zostawić za sobą cały stres i całkowicie odnaleźć siebie. Kiedy ostatni raz zrobiłeś coś dobrego dla siebie? Nadszedł czas, aby ponownie skupić się bardziej na sobie. Kojące masaże olejowe, zabiegi z olejkami na czoło i rozgrzewające kąpiele kwiatowe rozpieszczają nie tylko skórę, ale przede wszystkim system nerwowy, który może wreszcie odpocząć. Przeżyj stan głębokiego relaksu, który na długo pozostanie w Twoim codziennym życiu. Możesz uzupełnić swoje wakacje w ośrodku wellness Ayurveda o jogę, medytację lub inne techniki relaksacyjne.

Post ajurwedyjski i detoksykacja w Polsce

Ajurweda leczenie postne

Raz w roku należy pozbyć się starych odpadów z organizmu i dać mu szansę na oczyszczenie się podczas postu. Ajurwedyjski post i kuracja odtruwająca w Polsce pomoże Ci pozbyć się ciężaru nagromadzonych toksyn i nabrać nowej lekkości do beztroskiego życia. W przypadku diety ajurwedyjskiej nie musisz całkowicie rezygnować z pokarmów stałych, ale masz możliwość znacznego ograniczenia liczby spożywanych posiłków. Szczególnie osoby Pitta i Vata korzystają z łagodniejszego sposobu poszczenia.

Ajurweda ośrodki w Polsce, w tych obiektach powinieneś spędzić swoje wakacje.

Doświadcz wspaniałego połączenia medycyny Dalekiego Wschodu z morską atmosferą w miejscu zakwaterowania na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego podczas kuracji Ajurweda Polska. W rodzinnym hotelu butikowym na Pomorzu Zachodnim, w komfortowych pokojach dwuosobowych lub jednoosobowych można spędzić urlop ajurwedyjski. Możesz też wybrać nowoczesny hotel spa, ośrodek ajurweda i wellness bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, gdzie najgłębszy relaks znajdziesz podczas spaceru po plaży.

Aby jeszcze bardziej się zrelaksować, można uzupełnić swoją podróż do wellness Ajurweda o liczne oferty wellness w miejscu zakwaterowania i naprawdę zrelaksować się dzięki zabiegom takim jak masaże czy peelingi. Podczas zabiegów ajurwedyjskich z użyciem ciepłych olejków, doświadczeni terapeuci ajurwedyjscy zapewnią Ci głęboki relaks.

Spa nad morzem w Polsce

Najpiękniejsze destynacje na Twoją podróż ajurwedyjską do Polski

Ajurweda w Polsce nad Morzem Bałtyckim

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego

Odosobnione plaże i urocze nadmorskie wioski czekają na Ciebie na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego podczas Twojego pobytu w Polsce w ramach Ajurwedy. Podczas zachodów słońca na plaży można wsłuchać się w kojący szum fal i całkowicie znaleźć się tu i teraz.  Oprócz malowniczej przyrody nadmorskiej, Morze Bałtyckie oferuje również wspaniałe kurorty nadmorskie, takie jak Międzyzdroje, Kołobrzeg czy Świnoujście, które zapraszają do spacerów po swoich promenadach.

Rowerzysta górski w górach

Karpaty leśne na południowym wschodzie

Południowo-wschodnia Polska wita Państwa dzikim, naturalnym krajobrazem, charakteryzującym się nieokiełznanymi, chłodnymi strumieniami, kwitnącymi dolinami łąk, głębokimi lasami i surowymi szczytami górskimi. Leśne Karpaty pozwolą Ci zapomnieć o wszystkim, co nieistotne podczas Ajurwedy w Polsce i zastanowić się nad sobą. Wędrówki konne lub piesze to najlepszy sposób na poznanie regionu z jego malowniczą przyrodą.

Wybrzeże Bałtyckie w województwie zachodniopomorskim, Polska

Zachodniopomorskie

Pomorze Zachodnie jest absolutnym rajem wodnym podczas kuracji ajurwedyjskiej w Polsce. Oprócz morskiej atmosfery wybrzeża Morza Bałtyckiego poznasz zapierające dech w piersiach piękno niezliczonych jezior Pojezierza Pomorskiego. Pośród polskich lasów pierwotnych, relaksująca zieleń drzew odbija się w krystalicznie czystej tafli jezior i oferuje idealną przestrzeń do prawdziwego relaksu. Czy to w kajaku, czy na desce stand-up paddleboard - na Pomorzu Zachodnim masz okazję przeżyć prawdziwą wodną przygodę i poczuć uzdrawiającą moc tego regionu, skorzystaj z ośrodków ajurwedy w polsce.

Strand an der Ostseeküste in Pommern

Pomorze

Pomorze jest prawdopodobnie najbardziej znane ze swoich białych, piaszczystych plaż i długich odcinków wybrzeża. Jednak region ten posiada o wiele bardziej sielską przyrodę i zaprasza do marzeń w Szwajcarii Kaszubskiej. Spaceruj po zielonych wzgórzach, przez gęste lasy i wzdłuż brzegów lśniących jezior. Z góry Wieżyca roztacza się wspaniały widok na dziką przyrodę, która leży u naszych stóp. Kaszubskie Morze jest jednym z najpiękniejszych jezior w Polsce. Na brzegu Jeziora Szerokiego odnajdą Państwo nie tylko wewnętrzny spokój, ale także przywrócą harmonię ciała, umysłu i duszy.

Nasze hotele Ajurweda Wellness w Polsce

FAQ - Ajurweda Polska

Ile kosztuje kuracja ajurwedyjska w Polsce ze SpaDreams?

Kurację ajurwedyjską wellness na 3 noce można zarezerwować już od 219 euro za osobę.


Jaki jest odpowiedni czas trwania urlopu ajurwedyjskiego w Polsce?

Jeśli chcesz poznać Ajurwedę lub skorzystać z ajurwedyjskiej kuracji wellness, odpowiedni będzie krótki urlop z 3 noclegami. W przypadku bardziej intensywnych kuracji Ajurweda zaleca się pobyty trwające tydzień lub dłużej, w przypadku Panchakarmy nawet dwa lub trzy tygodnie.


Czy leczenie ajurwedą w Polsce jest opłacane przez kasę chorych?

Wiele towarzystw ubezpieczeń zdrowotnych subsydiuje obecnie koszty leczenia za pomocą Ajurwedy określonych objawów. Jednak koszty noclegu podczas kuracji ajurwedyjskiej w Polsce często nie są refundowane. Najlepiej jest dowiedzieć się bezpośrednio w prywatnej lub państwowej kasie chorych, czy zwrot kosztów jest możliwy i o czym należy pamiętać.


Wszystkie oferty ajurwedyjskie w Polsce