Ajurweda i Wellness

Idealne połączenie dla relaksu i zdrowia

Twój idealny urlop z wellness i ajurwedą

Zabieg medyczny, który zapewnia równowagę i dobre samopoczucie? To jest dokładnie to, czego możesz się spodziewać na pobycie wellness i ajurweda. Ponieważ tysiącletnia indyjska sztuka uzdrawiania obejmuje nie tylko zabiegi zdrowotne, ale także kojące masaże, kąpiele, praktyki relaksacyjne, takie jak joga i wiele innych.

W centrum każdej kuracji wellness ajurwedy znajduje się równowaga i harmonia, tzn. doprowadzenie ciała i umysłu do harmonii oraz poświęcenie się regeneracji duszy w takim samym stopniu, jak ciała.

Dowiedz się tutaj, na czym polega urlop wellness z ajurwedą i gdzie możesz go najlepiej spędzić.

Nasze najpiękniejsze hotele wellness i ajurweda

Odkryj swoje wnętrze podczas krótkiego urlopu z ajurwedą i wellness

Ajurweda opiera się na harmonii pomiędzy ciałem i umysłem. Praktyka ta oferuje wiele korzyści, takich jak redukcja stresu, eliminacja toksyn i poprawa krążenia krwi.

Ajurweda w połączeniu z zabiegami wellness, takimi jak masaże, kąpiele parowe, napary z czoła i ziół lub peelingi, przeprowadzane w harmonijnych oazach wellness, to nie tylko program relaksacyjny, ale niezbędna część każdej kuracji ajurwedyjskiej. W SpaDreams znajdziesz również specjalne aranżacje, które są przeznaczone wyłącznie do duchowego relaksu.

Programy wellness i ajurwedy

Lekka ajurweda

Programy "Ayurveda Light"

Programy SpaDreams "Ayurveda Light" są wyraźnie poświęcone relaksowi i wprowadzeniu do leczenia ajurwedyjskiego. Często obejmują one z góry ustalone zabiegi, które są odpowiednie dla wszystkich dosh ("tri-dosha") i są oferowane nie tylko w specjalnych ośrodkach ajurwedy, ale także w niektórych hotelach wellness. Programy te są idealne, jeśli możesz zaplanować tylko kilka dni relaksu, ale nie chcesz przegapić kojących ajurwedyjskich masaży i olejków w czasie swojej małej przerwy. Długi weekend, samemu lub z najlepszym przyjacielem, nie pozostawia tutaj nic do życzenia. Wielu gości twierdzi nawet, że zabiegi ajurwedyjskie dodają do weekendu wellness dodatkową porcję "egzotyki", która szczególnie pomaga zapomnieć na chwilę o codzienności i pozwolić duszy na całkowite odprężenie.

Ajurweda antystresowa

Programy odmładzające i antystresowe Ajurwedy.

Ajurwedyjska terapia odmładzająca ("Rasayana cure") lub ajurwedyjskie programy antystresowe mogą być również przyporządkowane do obszaru "Ajurweda i Wellness". Podczas takich wakacji wellness ajurwedyjskich towarzyszyć Wam będą licencjonowani lekarze ajurwedyjscy i masażyści, którzy zajmą się Waszym osobistym planem kuracji i zaspokoją Wasze indywidualne potrzeby. "Wellness", czyli osiągnięcie błogiego stanu "dobrego samopoczucia" jest tu celem i dąży się do tego zarówno w odniesieniu do ciała, jak i umysłu. To holistyczne podejście sprawia, że programy odnowy biologicznej Ajurwedy są tak wyjątkowe, ponieważ w innych przypadkach rzadko kiedy w pełni koncentruje się na relaksie psychicznym i duchowym oraz uwzględnia się je w doborze zabiegów, a także w ćwiczeniach uzupełniających, takich jak joga, medytacja i ćwiczenia oddechowe.

Hotele i kurorty wellness i ajurwedyjskie

Odkryj nasze luksusowe ośrodki wellness i profesjonalne centra zdrowia lub zamieszkaj w rodzinnym hotelu Ajurwedy. Bez względu na to, co wybierzesz, wszystkie miejsca noclegowe są na poziomie od 3 do 5 gwiazdek i zapraszają do relaksu i regeneracji sił.

Obiekty noclegowe jaurwedyjskie SpaDreams przekonują przede wszystkim swoim urzekającym położeniem. Rozkoszuj się swoim urlopem wellness z Ajurwedą z widokiem na krystalicznie czyste morze, ośnieżone szczyty Alp, spokojne lasy lub bujne łąki.

Unikalne strefy wellness, dedykowane Twojemu relaksowi, oferują Ci bogatą paletę masaży z tradycji ajurwedyjskiej i tradycyjnej medycyny indyjskiej.

Hotel Ajurweda Wellness

Typowa zawartość pakietu zabiegów Wellness Ajurwedy

  • Określenie typu Dosha: Każdy człowiek rodzi się z pewną proporcją trzech dosh (Vata, Pitta i Kapha), które działają razem na ciało i umysł.  Kuracja ajurwedyjska  Wellness zaczyna się więc często od szczegółowej konsultacji z lekarzem, podczas której określana jest Twoja Dosha. Następnie specjalista ajurwedyjski opracuje dla Państwa indywidualny plan leczenia.
  • Masaże ajurwedyjskie: Masaż ajurwedyjski jest standardową częścią prawie każdego ajurwedyjskiego pakietu wellness. Najpopularniejszy rodzaj masażu ajurwedyjskiego, Abhyanga, to masaż olejowy całego ciała, który da Ci głębokie poczucie bezpieczeństwa, nie wspominając o pieszczotliwej skórze i rozluźnionych mięśniach. Inną techniką masażu jest Garshan, czyli masaż rękawicą z surowego jedwabiu. Jest to masaż suchy, podczas którego dosłownie poczujesz, jak Twój metabolizm i krążenie zostają pobudzone. Działa jak rodzaj peelingu, po którym skóra czuje się odnowiona.
  • Zastosowanie ziół: Nauki ajurwedyjskie znane są również z zastosowania szerokiej gamy ziół leczniczych. Możesz więc zanurzyć się w aromatycznej kąpieli z dodatkiem ziół i kwiatów i zapomnieć o otaczającym Cię świecie. Ponadto można korzystać z inhalacji ziołowych, okładów z ciepłego oleju ziołowego na czoło oraz okładów z ziół.
  • Nauka technik relaksacyjnych: W centrum zainteresowania urlopu wellness i ajurweda Pod okiem instruktora poznasz techniki prawidłowego oddychania i weźmiesz udział w łagodnych zajęciach jogi.
  • Dieta ajurwedyjska: Dzięki ajurwedyjskiemu jedzeniu poznasz podstawowe zasady kuchni ajurwedyjskiej. W ten sposób odkryjesz korzyści płynące z ajurwedyjskiego ziołolecznictwa i zrównoważonego odżywiania. Ambitni uczestnicy SPA mają możliwość nauczenia się kuchni ajurwedyjskiej w niektórych hotelach wellness Ajurweda oraz zgłębienia sztuki indyjskich ziół leczniczych na seminariach.
masaż wellness i ajurweda

Najlepsze destynacje dla podróży w stylu ajurwedy i wellness w Europie

Niemcy

Niemcy

W Niemczech Alpy Bawarskie, Czarny Las i Góry Harzu kuszą zapierającymi dech w piersiach przeżyciami przyrodniczymi i romantycznymi starówkami. W sercu Berlina znajdują się liczne ośrodki zdrowia i odnowy biologicznej z naciskiem na ajurwedę, które pozwalają zapomnieć o codzienności nawet w zgiełku stolicy.

Szwajcaria

Szwajcaria

Szum strumienia, wilgotne górskie powietrze, ośnieżone szczyty górskie i gęste lasy to tylko część tego małego, ale znaczącego terenu, na którym można doświadczyć skuteczności najstarszej sztuki uzdrawiania w Indiach i zmotywować się do trwałego zwiększenia dobrego samopoczucia.

Austria

Austria

Zwłaszcza Tyrol jest oazą harmonii i dobrego samopoczucia. Z dala od stresu dnia codziennego, znajdziesz tutaj spokój i ciszę, której potrzebujesz, aby naładować baterie i wzmocnić swoje nastawienie do życia, gdy jesteś wyczerpany, potrzebujesz się na nowo zorientować, odzyskać siły po chorobie lub po prostu chcesz zachować zdrowie.

Najpiękniejsze destynacje na pobyt wellness z elementami Ajurwedy w Azji

Indie

Indie

Indie, bogate w bujne lasy, jeziora i góry, gdzie obficie występują lecznicze zioła, są domem dla wielkich światowych ośrodków ajurwedyjskich. Ta tradycyjna medycyna, która narodziła się kilka tysięcy lat temu, łączy w sobie filozofię, medycynę alternatywną, duchowość oraz sztukę życia i nigdzie nie jest tak autentyczna jak w Indiach, kraju pochodzenia Ajurwedy.

Sri Lanka

Sri Lanka

Na Sri Lance możesz liczyć na profesjonalne zabiegi ajurwedy na najwyższym poziomie. Ciesz się tropikalną atmosferą z malowniczymi piaszczystymi plażami i zapierającymi dech w piersiach rafami koralowymi. Doświadczenia kulturalne obiecują liczne świątynie i spektakularne festiwale uliczne.

Tajlandia

Tajlandia

Czy może być lepszy sposób na relaks niż spacer nad morzem, zalesionymi górami, krystalicznie czystymi jeziorami i górskimi strumieniami lub imponującymi świątyniami podczas pobytu na ajurweda i wellness? Można tu wybierać między nowoczesnymi, komfortowymi ośrodkami a autentycznymi hotelami ajurwedyjskimi położonymi z dala od utartych szlaków.

Bali

Bali

Jeśli chcesz uzdrowić swoją skórę i mięśnie, oczyścić umysł i zregenerować duszę, Bali jest jednym z najlepszych miejsc na wakacje z ajurwedą i wellness. Ponieważ Bali jest uosobieniem spokoju, duchowości i pogody ducha. Kiedy już zinternalizujesz ten spokój, droga do detoksykacji ciała i umysłu oraz otwarcia się na nowe doświadczenia jest wolna.

Wszystkie aranżacje Ajurwedy i Wellness w skrócie

FAQ Ajurweda i Wellness

Czym jest Ajurweda Wellness?

Ajurweda wellness obejmuje wszystkie elementy kuracji ajurwedyjskiej, których celem jest długotrwałe odprężenie. Do typowo ajurwedyjskich zabiegów wellness należą masaże ajurwedyjskie, ajurwedyjskie okłady na czoło oraz kąpiele z ajurwedyjskimi ziołami. Techniki relaksacyjne, takie jak joga i medytacja, są również częstymi elementami programu odnowy biologicznej według Ajurwedy.


Jaki jest odpowiedni czas trwania podróży wellness z Ajurwedą?

Ajurwedyjski weekend wellness może być wystarczającym sposobem na relaks i ucieczkę od stresu dnia codziennego. Dotyczy to w szczególności naszych ofert "Ayurveda Light". Prawdziwie korzystne oferty odmładzające, regenerujące i antystresowe zaczynają się od jednego tygodnia, ale mogą być przedłużane zgodnie z życzeniem, co oczywiście pozwala na coraz lepsze i głębsze rezultaty.


Czego mogę się spodziewać po weekendzie Ajurwedy i Wellness?

Ajurweda Wellness Weekend oferuje Państwu możliwość poznania ajurwedyjskich nauk leczniczych w łagodny sposób. Podczas masaży ajurwedyjskich można się całkowicie zrelaksować, a podczas medytacji odnaleźć siebie na nowo. Dzięki posiłkom ajurwedyjskim i kursom gotowania ajurwedyjskiego, które są oferowane w niektórych ośrodkach ajurwedyjskich, nauczysz się gotować w sposób odpowiedni dla twojego typu dosha.


Ile kosztuje urlop z wellness i ajurwedą na spadreams.pl?

3 noce Ajurweda i Wellness na SpaDreams za mniej niż 1200 PLN


Jakie są najpiękniejsze destynacje na urlop wellness z Ajurwedą?

Najlepszymi miejscami na kurację wellness Ajurweda są kraje azjatyckie: Indie, Sri Lanka, Tajlandia i Bali. Ale również nad Morzem Północnym i Bałtyckim lub w Alpach można się wspaniale zrelaksować dzięki ajurwedyjskim zabiegom wellness.

Wszystkie oferty Ajurweda i Wellness