Klinika Ajurwedy

Najlepsze miejsce na twoją podróż po zdrowie

Autentyczna ajurweda w klinice spa

Pomiędzy długimi dniami pracy i obowiązkami domowymi często zaniedbujesz swoje dobre samopoczucie i zdrowie. Podczas pobytu w klinice Ajurwedy możesz nauczyć się żyć bardziej świadomie i bardziej o siebie dbać. Zafunduj sobie konieczną przerwę i odpocznij w pięknych, naturalnych miejscach w Europie i na świecie.

Dzięki tradycyjnym zabiegom ajurwedyjskim, takim jak masaże z olejkami rewitalizującymi, zabiegi termalne czy napary z olejków na czoło, możesz dosłownie poczuć, jak balast spada z twoich barków. Medytacja i joga pomagają też odnaleźć się na nowo i wsłuchać się we własne potrzeby. Doświadczeni specjaliści ajurwedy będą cię wspierać podczas całego pobytu w ośrodku ajurwedyjskim  w twojej regeneracji. Co więcej, w naszych klinikach ajurwedyjskich czeka na Ciebie zdrowe jedzenie i pierwszorzędne wyposażenie.

Dostarczymy ci przydatnych informacji i pomożemy wybrać idealne dla ciebie zakwaterowanie.

Zakwaterowanie ajurwedyjskie z medycznym akcentem

Czego możesz oczekiwać od kliniki ajurwedyjskiej

Ponieważ gusta są różne, możesz wybierać spośród wielu klinik ajurwedyjskich spa, które mają indywidualne zaplecze i lokalizacje. Jeśli nie chcesz jechać daleko, wybierz klinikę spa w Europie. W różnych miejscach otoczonych lasami i łąkami lub w regionach nadmorskich możesz doświadczyć zachwycającego połączenia lokalnej przyrody i medycyny Dalekiego Wschodu.

Jeśli szukasz czegoś bardziej egzotycznego i chcesz uciec od tego wszystkiego, klinika ajurwedy w takich krajach jak Indie czy Sri Lanka jest właściwym miejscem, by się tam udać. Tropikalny klimat, dżungla i plaże porośnięte palmami oferują bardzo odpowiednią atmosferę, w której możesz się odnaleźć. Ponadto kliniki ajurwedy w Indiach i na Sri Lance również przekonują wysokim stopniem autentyczności. Zabiegi tam przeprowadzane są bliższe oryginalnym ajurwedyjskim naukom leczniczym, są bardziej certyfikowane i mają najlepiej wyszkolony profesjonalny personel.

Jednak także poza Indiami i Sri Lanką istnieją doskonałe kliniki ajurwedyjskie, które starają się zapewnić doskonały poziom jakości. W rzeczywistości prawie zawsze pracują tu lekarze ajurwedyjscy wyszkoleni w Indiach i na Sri Lance oraz zespoły terapeutów, którzy również przeszli tam szkolenie. W opisie hotelu Fit Reisen znajdziesz dokładne informacje o lekarzach i zespołach, dzięki czemu uzyskasz dokładny obraz każdej kliniki leczącej ajurwedą. Wymienione są tam również specjalizacje i specjalne kompetencje ajurwedyjskie.

Wszystkie kliniki ajurwedy, które oferujemy, podlegają naszym wysokim standardom jakości i zazwyczaj mają od 3 do 5 gwiazdek.

Wyposażenie

Pięknie urządzony pokój z łóżkiem z baldachimem w jednym z hoteli ajurwedy.

W zależności od wybranego celu podróży, wyposażenie kliniki ajurwedy może się różnić. W krajach takich jak Indie czy Sri Lanka są miejsca noclegowe, które zachwycają przede wszystkim swoim tradycyjnym wyposażeniem i pozwalają przeżyć kurację w autentycznej atmosferze. W Niemczech i Europie kładzie się też nacisk na aspekt wellness. Dlatego też tutejsze miejsca noclegowe mają zazwyczaj nowoczesną strefę wellness z saunami, łaźniami parowymi i basenem. Pięknie urządzone pokoje i apartamenty w twojej klinice oferują nie tylko prysznic, toaletę i wannę, ale czasem także własny balkon lub taras. Przeglądając zdjęcia hoteli, od razu będziesz miał dobre wyobrażenie o typie zakwaterowania i będziesz mógł sobie zafundować małą wakacyjną przygrywkę. Centrum Ajurwedy, sale terapeutyczne, sala do jogi i pokoje są zawsze na zdjęciach.

Wyżywienie

Różne potrawy ajurwedyjskie.

Odżywianie jest podstawowym elementem skutecznej kuracji ajurwedyjskiej, a wiele dolegliwości zdrowotnych znajduje swoją przyczynę w diecie. Dlatego kliniki ajurwedyjskie dbają o to, żeby zawsze oferować zdrowe jedzenie z nieprzetworzonej, wysokiej jakości żywności. Posiłki są dostosowane do twoich potrzeb i planu leczenia, aby pomóc twojemu ciału w detoksykacji od wewnątrz. Tradycyjna kuchnia ajurwedyjska z leczniczymi ziołami i przyprawami jest najodpowiedniejsza dla osób z nietolerancjami pokarmowymi lub problemami z wagą.

Personel

Lekarz ajurwedyjski podczas wstępnej konsultacji.

W naszych klinikach ajurwedy będziesz leczony przez wyszkolonych i doświadczonych lekarzy i terapeutów ajurwedy, którzy indywidualnie dostosują się do Twoich potrzeb. Przechodzą oni kilkuletnie szkolenia i posiadają państwowe certyfikaty w Indiach i na Sri Lance. Podczas wstępnej konsultacji z lekarzem ajurwedyjskim najpierw określany jest Twój indywidualny typ dosha, aby w następnym kroku można było opracować plan leczenia, który będzie dokładnie dopasowany do Ciebie. Plan ten może być regularnie korygowany w trakcie leczenia. W każdej chwili można skontaktować się z personelem specjalistycznym kliniki ajurwedy, nawet poza regularnymi godzinami konsultacji, a oni w najlepszy możliwy sposób zadbają o Twoje potrzeby.

Zabiegi ajurwedyjskie

Ajurwedyjski masaż pleców.

Z pomocą wszechstronnych zabiegów ajurwedyjskich można wspomóc zdrowie fizyczne i psychiczne oraz osiągnąć lepsze samopoczucie. W zależności od stanu zdrowia i okoliczności, w jakich się znajdujesz, odpowiednie dla Ciebie mogą być różne rodzaje kuracji i programy, którym zwykle towarzyszą codzienne masaże, stosowanie olejków i określone odżywianie. Tradycyjna kuracja Panchakarma polega na całkowitej detoksykacji i rewitalizacji organizmu w trzech fazach, natomiast kuracja Rasayana ma działanie odmładzające. W ajurwedyjskiej klinice uzdrowiskowej możliwe jest również przeprowadzenie kuracji na czczo lub odchudzających, jak również kuracji Wellness Ajurwedy.

Wszystkie obiekty noclegowe ajurwedy o profilu medycznym w skrócie

Fantastyczne cele podróży w ramach kliniki ajurwedy w Azji

Widok Taj Mahal

Indie

Gdzie lepiej doświadczyć kuracji ajurwedyjskiej niż w Indiach, kraju, z którego pochodzi? Z dala od problemów życia codziennego, w otoczeniu egzotycznej przyrody można skupić się na sobie i swoich potrzebach. Spaceruj wzdłuż tropikalnych plaż palmowych w takich regionach jak Kerala, odwiedź jedną z wielu kolorowych świątyń hinduistycznych i znajdź drogę powrotną do utraconej radości życia. Dużą zaletą indyjskich klinik uzdrowiskowych jest ich autentyczność. W Indiach ajurweda jest oficjalną częścią systemu opieki zdrowotnej. Kształcenie w kierunku lekarza ajurwedyjskiego jest regulowane prawnie i obejmuje 5,5-letnie studia uniwersyteckie, po których następuje roczny staż. Ośrodki spa w Indiach są w większości tradycyjne i oferują holistyczne doświadczenia ajurwedyjskie, których szybko nie zapomnisz.

Sri Lanka

Sri Lanka

Fascynujące świątynie, rozległe rzeczne krajobrazy i malownicze tropikalne plaże czekają na Ciebie, gdy wybierzesz ośrodek Ayurvedic Spa na Sri Lance. Tutaj można zagłębić się w siebie dzięki jodze i medytacji oraz nauczyć się dbać o siebie.

Ze względu na bliskie połączenie z Indiami, na Sri Lance można również doświadczyć bardzo autentycznych zabiegów ajurwedy. Tutaj również lekarze odbywają 5-6-letnie studia i kończą je 1- lub 2-letnim stażem. W wielu rodzinach nauki są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Kliniki ajurwedyjskie w najpiękniejszych regionach Niemiec

Bawaria

Czy to w głębi Lasu Bawarskiego, czy w pięknych miejscowościach uzdrowiskowych, takich jak Bad Kissingen - w ajurwedyjskiej klinice uzdrowiskowej w Bawarii możesz choć raz w pełni skoncentrować się na własnych potrzebach. Uzdrawiająca moc natury pomoże uaktywnić samoleczenie organizmu i uruchomić własną regenerację. Podczas wędrówek wzdłuż krystalicznie czystych jezior, przez kwitnące łąki i pachnące lasy można zapomnieć o codziennych stresach i troskach oraz odzyskać wewnętrzną równowagę.

Sauerland

Nadrenia Północna-Westfalia

Podczas kuracji ajurwedyjskiej w Nadrenia Północna-Westfalia, można odpocząć w harmonii z naturą i naładować akumulatory. Połącz wizytę w licznych łaźniach termalnych i uzdrowiskach klimatycznych w Rothaargebirge i Lesie Teutoburskim z zabiegami ajurwedyjskimi i aplikacjami w klinice Ajurweda spa i odnajdź na nowo swoje wewnętrzne centrum. Przyroda tego regionu oferuje także możliwości urozmaiconych wędrówek. Zachwyć się purpurowym morzem kwitnących wrzosów w Sauerland i odkryj inną stronę Zagłębia Ruhry na Szlaku Doliny Ruhry.

FAQ – Więcej informacji o klinikach ajurwedy

Jaka jest najlepsza klinika leczenia ajurwedyjskiego?

Idealna ajurwedyjska klinika spa dla Ciebie to taka, która najlepiej spełnia Twoje życzenia i wymagania. Dzięki naszym opcjom wyszukiwania możesz znaleźć klinikę, która odpowiada Ci pod względem wyposażenia, przedziału cenowego, lokalizacji, wyżywienia itp. Szczegóły dotyczące lekarzy i terapeutów ajurwedyjskich oraz centrum medycznego można znaleźć w opisie hotelu.


Dla kogo pobyt w klinice ajurwedyjskiej jest odpowiedni?

Jeśli masz problemy zdrowotne lub chcesz zrobić coś dla swojego zdrowia, to kuracja ajurwedyjska jest właśnie dla Ciebie. Kuracja jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych oraz kobiet i mężczyzn, ponieważ w każdym przypadku zabiegi są dostosowane do indywidualnych potrzeb.


Jak długo powinna trwać moja kuracja w klinice ajurwedyjskiej?

Zależy to od rodzaju kuracji, jaką ustalą dla Ciebie lekarze ajurwedy, a także od Twoich własnych życzeń i celów. Kuracja Wellness Ajurweda może zapewnić wystarczający relaks już podczas krótkiego urlopu trwającego 2-3 noce. Z kolei na kurację Rasayana należy zaplanować co najmniej 7 nocy, a kurację Panchakarma lub post można przeprowadzić już po 12 nocach. Jeszcze dłuższy pobyt, trwający do 4 tygodni, pozwala uzyskać jeszcze trwalsze efekty. Należy pamiętać, że w przypadku złożonych dolegliwości należy zawsze zaplanować kilka tygodni na kurację ajurwedyjską. W tym przypadku warto również wcześniej wyjaśnić pewne wskazania za pośrednictwem SpaDreams z lekarzami ajurwedyjskimi.


Ile kosztuje kuracja w klinice ajurwedyjskiej?

Możesz zarezerwować 3 noce w jednym z naszych ośrodków ajurwedy w Indiach już od 185 € za 3 noce w pokoju dwuosobowym. Jednak również w Niemczech można znaleźć korzystne oferty. 2 noclegi w Bad Kissingen, gdzie można poznać ajurwedę, są dostępne od 295 euro.


Jak mogę zaoszczędzić pieniądze podczas rezerwacji kuracji ajurwedyjskiej?

Skorzystaj z naszych atrakcyjnych zniżek za wczesną rezerwację, dzięki czemu możesz sporo zaoszczędzić podczas rezerwacji. Oferujemy również oferty last minute i promocje rabatowe, dzięki którym można się nieźle targować.

Wszystkie miejsca noclegowe związane z Ajurwedą z naciskiem na terapię medyczną.