Ajurweda Tajlandia

Kuracje ajurwedyjskie na rajskiej wyspie

Terapie ajurwedyjskie w Tajlandii

Marzysz o rajskich wakacjach pod palmami w klimacie wyspy, gdzie możesz się naprawdę zrelaksować i zafundować swojemu ciału regenerujący czas? Wtedy kuracja ajurwedyjska w Tajlandii jest dla Ciebie absolutnie wskazana. W krainie uśmiechu masz możliwość osiągnięcia dobrego samopoczucia i głębokiego relaksu w zapierającym dech w piersiach otoczeniu. Podczas gdy turkusowo-błękitne morze szumi kojąco, czujesz ciepły piasek pod stopami i wreszcie wracasz do siebie.

Na urlopie Ayurveda w Tajlandii po prostu zostawiasz za sobą stres i blokady. Oczyszczanie i regeneracja Twojego ciała jest teraz dla Ciebie na pierwszym planie. Uzdrawiające efekty Twojej podróży Ayurveda przywrócą Ci wewnętrzną równowagę i pozwolą poczuć dawno utraconą równowagę.

Liczne wyspy Tajlandii wspierają Cię swoją malowniczą przyrodą w regeneracji Twojego dobrego samopoczucia. Wykorzystaj czas przed lub po kuracji Ayurveda na wycieczkę objazdową i odkryj góry i lasy na północy, dziewicze piaszczyste plaże na południu lub udaj się do historycznych ruin w północno-wschodniej Tajlandii.

Nasze najpopularniejsze hotele na Twoje wakacje z Ajurwedą w Tajlandii

Najlepsze pakiety ajurwedyjskie w Tajlandii

Nieważne, czy chcesz odtruć organizm, osiągnąć wreszcie wymarzoną wagę, czy pomóc swojemu ciału nabrać młodzieńczego blasku: W Tajlandii znajdziesz odpowiednią dla siebie kurację ajurwedyjską.

Podczas pobytu trwającego siedem lub więcej nocy, możesz zanurzyć się głęboko w swoim osobistym doświadczeniu Ajurwedy dzięki kuracji ajurwedyjskiej w Tajlandii. Na początku twojego leczenia ajurwedyjskiego, podczas wstępnej konsultacji z lekarzem lub specjalistą od Ajurwedy, zostanie ustalony twój indywidualny typ dosha, a szczegółowy plan leczenia zostanie indywidualnie dopasowany do twoich potrzeb. Przeżyj masaże głowy, twarzy lub całego ciała, masaż stemplami ziołowymi, kąpiele parowe, inhalacje lub typowe dla ajurwedy polewanie olejkiem czoła. Wszystkie zabiegi ajurwedyjskie przywrócą harmonię Twojego ciała i umysłu i mogą być optymalnie wzbogacone o metody relaksacyjne, takie jak joga czy medytacja.

Oprócz zabiegów, lekarz ajurwedyjski ustali również indywidualną dietę. W trakcie podróży możesz więc przejść na dietę ajurwedyjską, aby Twój typ konstytucji dosha pozostał w równowadze lub został do niej przywrócony. W zakwaterowaniu można również wybrać opcje wegańskie, bezlaktozowe i bezglutenowe.

Aby pomóc Wam włączyć Ajurwedę do codziennego życia i kontynuować dobre samopoczucie po zakończeniu kuracji, możecie wziąć udział w warsztatach ajurwedyjskich, lekcjach gotowania ajurwedyjskiego i seminariach w niektórych hotelach podczas Waszych wakacji z Ajurwedą w Tajlandii.

Wellness in Thailand

Programy ajurwedyjskie w Tajlandii

Te kuracje ajurwedy są dostępne w Tajlandii

Ajurweda Panchakarma w Tajlandii

Kuracja Panchakarma

Tradycyjna ajurweda w Tajlandii jest najbardziej autentycznym doświadczeniem podczas kuracji Panchakarma. Podczas tak zwanego "pięciokrotnego oczyszczania" organizm jest oczyszczany z nagromadzonych toksyn i produktów odpadowych. Poczynając od fazy przygotowawczej, w której toksyny są rozpuszczane poprzez masaż, trójfazowa kuracja jest kontynuowana przez kolejną fazę oczyszczającą. Podczas tej fazy rozpuszczone produkty przemiany materii są usuwane z organizmu. W końcowej fazie odbudowy organizm otrzymuje wsparcie w regeneracji poprzez preparaty ajurwedyjskie i delikatne ćwiczenia.

Ajurweda Rasayana

Kuracja Rasayana

Rasayana tłumaczy się jako odmłodzenie i rewitalizacja. Odśwież istotę swojego ciała poprzez kurację Rasayana na wakacjach Ajurweda Tajlandia. Dzięki dostosowanej do Ciebie diecie, delikatnej pielęgnacji skóry i ciała, relaksującym zabiegom ajurwedyjskim, jak również stosowaniu odmładzających ziół i świadomemu oddychaniu, już po krótkim czasie poczujesz się odrodzony. Spraw, by studnia twojej życiowej energii znów bulgotała dzięki towarzyszącej jej medytacji i kojącym ćwiczeniom jogi. Fascynująca lekkość ukształtuje Twoją charyzmę i świadomość ciała, dzięki czemu te wakacje na pewno na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Ayurvedisches Essen für die Abnehmkur

Ajurweda kuracja odchudzająca

Uwolnij się od kompulsji związanych z dietą i osiągnij w końcu swoją dobrą wagę w zdrowy i naturalny sposób. Wolność i łatwość, którą zyskasz dzięki ajurwedyjskiej kuracji odchudzającej w Tajlandii zmieni Twoje życie na lepsze. Dzięki ajurwedyjskim zabiegom i metodom, fizyczne produkty odpadowe są eliminowane, a waga powoli się zmniejsza. Zamiast całkowicie powstrzymać się od stałego pożywienia, jak w przypadku postu, będziesz jadł posiłki z naturalnych i nieprzetworzonych pokarmów podczas kuracji ajurwedyjskiej utraty wagi. Proces odchudzania można uzupełnić o ćwiczenia oddechowe i jogę.

Zakwaterowanie Ajurweda Tajlandia

Aby doświadczyć autentycznej Ajurwedy w Tajlandii, możesz wybierać spośród różnych ofert noclegowych. Aby zapewnić najwyższy poziom komfortu i dobrego samopoczucia, wiele obiektów świadczących usługi ajurwedyjskie oferuje swoim gościom również usługi wellness i spa, gdzie można się naprawdę zrelaksować. Ponadto wszystkie hotele i ośrodki Ajurwedy mają poziom od trzech do pięciu gwiazdek.

Bliskość rajskiej przyrody w Tajlandii pozwala na uzupełnienie terapii Ajurweda o łagodne aktywności, takie jak wędrówki, pływanie czy nurkowanie z rurką.

Oczywiście podczas kuracji ajurwedyjskiej w Tajlandii towarzyszyć będą Ci doświadczeni lekarze i specjaliści ajurwedy, pochodzący częściowo z Indii lub Sri Lanki. Pozwól się rozpieszczać tradycyjnymi, autentycznymi zabiegami ajurwedy i znajdź głęboki relaks poprzez masaże głowy, stóp i twarzy, antystresowe masaże pleców gorącymi stemplami ziołowymi, masaże ziołowymi stemplami ryżowymi lub ziołowe łaźnie parowe.

Najpiękniejsze miejsca na kurację Ajurweda Tajlandia

Wielki Budda na Phuket, Tajlandia

Phuket

Na popularnej wyspie wypoczynkowej Phuket poczujesz się jak w raju. Turkusowo-błękitna woda spotyka się z białymi, niekończącymi się piaszczystymi plażami, takimi jak Patong Beach, gdzie można spacerować i zapomnieć na chwilę o wszystkich troskach. W Ayurveda Resort na Phuket spędzą Państwo autentyczny urlop ajurwedyjski w Tajlandii z osobistą i intensywną opieką.

Tradycyjne drewniane długie łodzie w Ao Nang, Krabi, Tajlandia

Krabi

Krabi ma reputację najbardziej niezwykłego regionu w Tajlandii. Z tego powodu jest to idealne miejsce na wakacje z Ajurwedą. Zrelaksuj się w otoczeniu bujnych zielonych lasów, surowych wapiennych klifów i wymarzonych plaż, które w niczym nie ustępują tym z rajskich wysp. Oprócz stałego lądu, który posiada 120-kilometrową linię brzegową, do prowincji Krabi należy kilka większych i mniejszych wysp. Koh Lanta i Koh Phi Phi można zwiedzić podczas jednodniowej wycieczki.

Biała piaszczysta plaża, palmy i morze w Tajlandii

Koh Yao Noi

Wyspa Koh Yao Noi jest uważana za absolutny skarb wśród tajskich wysp. Na wakacje z Ajurwedą, pełne spokoju i relaksu, ta wyspa nadaje się więc najlepiej, gdyż jest mniej zatłoczona niż pozostałe wyspy. Koh Yao Noi, dzięki swojemu oryginalnemu urokowi i relaksującej atmosferze, pozytywnie wpłynie na proces regeneracji podczas pobytu na wyspie Ajurweda w Tajlandii. Dzięki skuterowi możesz wygodnie zwiedzać wyspę we własnym tempie. Ale można też odkryć ten teren w zupełnie nowy sposób podczas spływu kajakowego.

Świątynia Wat Plai Laem, Koh Samui, Tajlandia

Koh Samui

Na Koh Samui masz możliwość doświadczenia tajskiej ajurwedy w imponującym otoczeniu perłowo białych piaszczystych plaż i wymarzonej przyrody. Ze względu na liczne palmy kokosowe, wyspa nazywana jest również "Wyspą Kokosową". Jeśli podczas kuracji ajurwedyjskiej lub po jej zakończeniu chcielibyście poznać tajską kulturę i sposób życia nieco lepiej, Koh Samui jest do tego idealnym miejscem. Miłośnicy plażowania nie powinni przegapić plaż Chaweng Beach, Lamai Beach czy Maenam Beach. W Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong, grupie wysp w pobliżu Koh Samui, można uprawiać snorkeling.

Nasze hotele na wczasy Ajurweda Tajlandia

FAQ - Ajurweda Tajlandia

Jaki jest najlepszy czas na podróż do Tajlandii na wakacje z Ajurwedą?

Najlepszy czas na podróż do Tajlandii w celu odbycia kuracji ajurwedyjskiej to okres od grudnia do kwietnia. W tym okresie w całej Tajlandii panuje przyjemny klimat i można spodziewać się tylko kilku deszczowych dni w miesiącu. Listopad to także dobry okres przejściowy. Być może będziesz musiał znosić więcej deszczowych dni w miesiącu, ale nadal będziesz mógł korzystać z ciepłych temperatur.


Jaki jest odpowiedni czas trwania kuracji ajurwedyjskiej w Tajlandii?

Na kurację ajurwedyjską w Tajlandii najlepiej zaplanować co najmniej 7 noclegów, w zależności od rodzaju kuracji i zaplanowanego programu zalecane są dłuższe pobyty, trwające 14 dni lub nawet do trzech tygodni.


Czy mogę połączyć kurację ajurwedyjską w Tajlandii z wycieczką objazdową?

Jeśli podczas wycieczki do Tajlandii chcecie poznać nie tylko okolice Waszego ośrodka ajurwedyjskiego, możecie połączyć kurację ajurwedyjską z wycieczką objazdową. Eksperci Ajurwedy zalecają odbycie podróży w obie strony przed kuracją, aby jeszcze bardziej zrelaksować się po jej zakończeniu.


Wszystkie oferty Ajurweda Tajlandia