Ajurweda i joga

Harmonia dla ciała, umysłu i duszy

Joga i ajurweda

Zarówno ajurweda, jak i joga wywodzą się z Indii, a ich celem jest holistyczny dobrostan człowieka. Najprościej rzecz ujmując, joga skupia się na harmonizacji umysłu, ciała i ducha poprzez ćwiczenia oddechowe i kontrolę ciała, podczas gdy ajurweda koncentruje się na fizycznym i psychicznym dobrostanie człowieka poprzez zmiany w diecie i stylu życia, a także leczenie.

Jednak historia i nauki jogi i ajurwedy są o wiele bogatsze i głębsze. Są to dwie połączone ze sobą gałęzie tego samego wielkiego drzewa, rozwijające się równolegle do siebie. Pokażemy Ci podobieństwa i różnice oraz to, jak możesz zintegrować połączenie ajurwedy i jogi ze swoim nowoczesnym stylem życia i stworzyć podstawy szczęśliwego i zdrowego życia, a także przebudzonego poczucia własnego ja.

Nasze najpopularniejsze ośrodki ajurwedy i jogi

Wakacje z jogą i ajurwedą - odnaleźć siebie na nowo

Ajurweda to holistyczna medycyna tradycyjna, której celem jest utrzymanie zdrowia i leczenie chorób. Proces ten wspierają pewne rytuały związane ze stylem życia, takie jak regularna praktyka jogi. Dzieje się tak dlatego, że joga jest praktyką duchową; pozwala ciału i umysłowi zrobić miejsce na zmieniające życie okoliczności, co czyni ją świetną podstawą dla ajurwedyjskiego odosobnienia jogi.

Hotele ajurweda i joga

Pobyt w jednym z naszych hoteli partnerskich na całym świecie jest inspirującym i radosnym doświadczeniem życiowym. Spotkanie z samym sobą. Znajdź właściwą równowagę w luksusowym kurorcie, hotelu wellness, centrum zdrowia lub odosobnieniu. Dołącz do głębokiego doświadczenia duchowego i poznaj je w światowej klasy obiektach. Ciesz się spokojem od codziennego życia w pięknie urządzonych pokojach jedno- i dwuosobowych lub zafunduj sobie luksusowy apartament na swój ajurwedyjski wypad. Wszystkie hotele i ośrodki znajdują się w doskonałych lokalizacjach, z zachwycającymi widokami na krystalicznie czystą wodę, bujne zielone łąki lub imponujące pasma górskie. Czekają na Ciebie pierwszorzędnie wyszkoleni lekarze, terapeuci i licencjonowani praktycy alternatywni z wieloletnim doświadczeniem i wszechstronną wiedzą. Przestronne strefy wellness zapewniają wyjątkowe samopoczucie, a współczujący terapeuci pozwalają zapomnieć o codzienności podczas relaksujących sesji masażu.

Ajurweda i joga w egzotycznym miejscu

Holistyczne programy uzdrawiające dla ciała, umysłu i duszy

Twoja podróż z jogą i ajurwedą rozpoczyna się od wizyty u lekarza ajurwedyjskiego, który określi Twoje dosze, a następnie stworzy zindywidualizowany plan leczenia. Te dosze, nazywane Vata, Pitta i Kapha, wpływają na Twój nastrój i zdrowie, a jeśli zostaną wyprowadzone z równowagi, mogą wpłynąć na Twoje szczęście. Według ajurwedy, dzieje się tak dlatego, że każdy ma swoją dominującą doshę, którą musi poznać, aby stworzyć harmonię pomiędzy trzema doshami. Twoja dieta podczas wakacji z ajurwedą i jogą zostanie odpowiednio dostosowana, a świeże produkty zostaną dobrane do Twojego typu konstytucjonalnego.

Zespół Ayurvedy pomoże Państwu w osiągnięciu odprężenia psychicznego, które jest dopełnieniem fizycznego oczyszczenia. Z wielką wrażliwością eksperci wellness terapeuci stosują wielowiekowe techniki lecznicze do oczyszczania umysłu, takie jak ajurwedyjskie masaże całego ciała, kąpiele parowe i lecznicze oraz odlewy olejowe na czoło. Aby zjednoczyć ciało i umysł, zaplanowane są codzienne sesje jogi, które dopełnią Twoje ayurwedyjskie odosobnienie z jogą. Wielu instruktorów jogi zapewnia, że sesje zawierają pranajamę, czyli praktykę jogi skupiającą się na oddychaniu.

Wybrane wycieczki mogą pobudzić Twoje zmysły pięknymi przeżyciami, gwarantując udany urlop ajurweda i joga spa. Jeśli jesteś zainteresowany, wiele hoteli oferuje możliwość dowiedzenia się więcej o Ajurwedzie podczas warsztatów lub lekcji gotowania ajurwedyjskiego.

Ajurweda i joga z widokiem na zamglone wzgórza

Najpopularniejsze destynacje jogi i ajurwedy

Ajurweda i joga w Indiach

Indie

Duchowy pobyt w Indiach, który łączy elementy ajurwedy i jogi z wizytami w świętych i egzotycznych miejscach. Tutaj masz gwarancję, że stopniowo wrócisz do formy, zadbasz o swoje fizyczne, emocjonalne i duchowe aspekty, a jednocześnie przeżyjesz indyjską przygodę.

Ajurweda i joga na Sri Lance

Sri Lanka

Przekonaj się, jak reaguje Twoje wewnętrzne "ja", z pomocą zabiegów ajurwedyjskich i delikatnych sesji jogi, poszukując siebie i ciesząc się możliwością interakcji z bardzo przyjaznymi mieszkańcami i poznania unikalnej kultury Sri Lanki poprzez niektóre działania w spokojnym otoczeniu.

Ajurweda i joga na Bali

Bali

Podczas wakacji z ajurwedą i jogą na Bali odnajdziesz swoją wewnętrzną równowagę w bujnej i bogatej scenerii. Ta indonezyjska wyspa jest oazą spokoju i relaksu, która obudzi Twoją duszę i pomoże Ci odnaleźć prawdziwą harmonię pomiędzy ciałem i umysłem.

Ajurweda i joga w Hiszpanii

Hiszpania

W ciepłym, cichym i zielonym otoczeniu, Hiszpania oferuje Ci detoks, jogę i wędrówki, połączone z urokiem południowej Europy, na najwyższym poziomie, odpowiednie dla osób, które preferują europejskie podróże.

Ajurweda i joga w Austrii

Austria

Ucieknij od codziennej rutyny i dołącz do tego odosobnienia jogi ajurwedyjskiej, aby cieszyć się intensywnymi ćwiczeniami, świeżym, górskim powietrzem i głębokim relaksem. W zapierającej dech w piersiach scenerii austriackich Alp, zrelaksuj się i nawiąż kontakt z ciałem i umysłem.

Ajurweda i joga w Niemczech

Niemcy

Odpocznij od codzienności i rozpocznij podróż do samego siebie podczas wakacji z ajurwedą i jogą w Niemczech. Od Alp Bawarskich na południu, które zachwycają swoim pięknem o każdej porze roku, po piaszczyste wybrzeża na północy, Niemcy oferują wiele miejsc do odpoczynku i wytchnienia.

Nasze najlepsze ośrodki ajurwedy i jogi

FAQ - Ajurweda i joga

Jaki jest związek między ajurwedą a jogą?

Wspólnym celem obu dyscyplin jest zachowanie zdrowia i utrzymanie równowagi pomiędzy ciałem i umysłem. Obie wywodzą się z wielowiekowej praktyki i starożytnej indyjskiej mądrości, aby dostarczyć prawdziwie holistyczne doświadczenie wellness, które jednoczy ciało, umysł i duszę.


Co sprawia, że połączenie ajurwedy i jogi jest tak wyjątkowe?

Ajurweda jest indywidualna. Leczenie zależy od stanu pacjenta. Ma na celu usunięcie przyczyn. Joga natomiast otwiera umysł, ma działanie duchowe i wzmacnia system nerwowy. Ta kombinacja jest istotna dla dobrego samopoczucia i szczęśliwego życia.

Wszystkie oferty jogi i ajurwedy