Healing holidays header image

Wczasy zdrowotne

Pakiety Spa & Zdrowie w pięknym otoczeniu

Witamy w świecie wczasów zdrowotnych!

Nasze zdrowie jest skarbem, który powinniśmy zawsze chronić. Bycie zdrowym i sprawnym sprawia, że życie jest przyjemniejsze. Dlatego wakacje lecznicze to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu - to nie tylko zabawa, ale także dobro dla nas! Bez względu na to, czy chcesz, aby holistyczne podejście poprawiło Twoje zdrowie i zapobiegło chorobom, czy po prostu chcesz poprawić stan swojego zdrowia, istnieje odpowiedni pakiet urlopowy dla każdego. Przeczytaj dalej, aby usłyszeć nasze rady dotyczące wyboru własnego, zdrowego wypoczynku!


Znajdź idealne wczasy zdrowotne:

Jeśli już wiesz, czego szukasz, skorzystaj z naszego paska wyszukiwania poniżej. Możesz wybrać temat podróży, miejsce docelowe (np. nad morzem, w górach etc) i czas trwania, a także dowolne, specjalne kryteria i najlepsze wczasy. W naszej szerokiej gamie propozycji zdrowotnych, możesz wybierać pomiędzy szeroką gamą terapii uzdrowiskowych, jak również planami dietetycznymi, detoksykacyjnymi i fitnesem. Na przykład, można wybrać opcję detoksu wraz  z planem zdrowego i pożywnego posiłku,  masaże i terapię ajurwedyjską, zwiększyć swoją sprawność fizyczną z jogą i pilatesem lub przypomnieć sobie wewnętrzną równowagę z pomocą ekspertów ds. zdrowia i odnowy biologicznej. Alternatywnie, możesz zagłębić się w świat wczasów zdrowotnych i dowiedzieć się o wszystkich rodzajach programów leczniczych, miastach uzdrowiskowych, hotelach zdrowotnych i metodach leczenia określonych schorzeń.


Healing holidays - types Rodzaje programów zdrowotnych
Healing holidays treatments Zabiegi zdrowotne

Który urlop leczniczy jest dla mnie odpowiedni?

Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to jesteś we właściwym miejscu! Na tej stronie znajdziesz wszystkie istotne informacje na ten temat. Będziesz mógł podjąć świadomą decyzję o właściwym dla Ciebie urlopie i sprawić, by Twój pobyt i wczasy zdrowotne były niezapomniany.

Zacznij od poznania tego, co Cię najbardziej interesuje. Zapoznaj się na przykład z różnymi rodzajami programów leczniczych. Tam dowiesz się o różnych terapiach związanych z każdym z programów, o tym, w jaki sposób poprawiają one stan zdrowia, o innych działaniach towarzyszących Twojej zdrowej podróży i o tym, gdzie są one oferowane. 

Alternatywnie, zacznij od przeczytania o miastach uzdrowiskowych na całym świecie - tam dowiesz się wszystkiego o miastach uzdrowiskowych, zarówno bliżej domu, jak i dalej. Jest to idealne miejsce do rozpoczęcia badań, jeśli lokalizacja ma dla Ciebie pierwszeństwo przed programem zdrowotnym. Dodaj to tego fakt, że niektóre oferty odpowiednie są także dla dzieci. Wiesz, że chcesz zostać w Europie na swoją podróż? Kliknij tutaj, aby odkryć najpiękniejsze miasta uzdrowiskowe w Europie.

Jeśli priorytetem dla Ciebie jest raczej sam hotel lub ośrodek zdrowia, to dlaczego nie rozpocząć poszukiwania od bezpośredniego spojrzenia na hotele uzdrowiskowe i ośrodek zdrowia i wybrać swój urlop w oparciu o wiedzę medyczną i dostępne udogodnienia.

Jeśli chcesz poprawić swój stan zdrowia podczas podróży, sprawdź naszą stronę na temat wszystkich wskazań i leczenia chorób. Tam dowiesz się, jaki rodzaj programu zdrowotnego jest odpowiedni do leczenia jakiej choroby, jak są one prowadzone i gdzie się odbywają.

Wreszcie, jeśli szukasz konkretnej terapii leczniczej, możesz rozpocząć wyszukiwanie od naszej encyklopedii środków leczniczych  w naszych hotelach [STRONA SZUKIWANIA SŁOWA]. Na przykład, jeśli zawsze chciałeś skorzystać z kąpieli błotnej, możesz wpisać to w pasek wyszukiwania, a otrzymasz wyniki na temat tego, jak i gdzie je zdobyć!

two people running along the beach on a weight loss holiday Post/Utrata wagi
two people receiving ayurveda therapy Ajurweda
two feet in the dead sea Morze Martwe Hotele Spa
health spa hotels in Europe Hotele Zdrowotne Spa Europa

Jak długo powinien trwać mój urlop leczniczy?

Jeśli masz już pomysł na podróż, którą chciałbyś odbyć, musisz się zastanowić, na jak długo warto jechać.

Jeśli interesuje cię utrzymanie lub poprawa ogólnego stanu zdrowia, nie ma ustalonego zalecanego czasu trwania. Typowa zdrowa, krótka przerwa może trwać od 2 do 4 nocy (krótka oferta), podczas gdy dłuższe zabiegi lecznicze mogą trwać co najmniej 3-4 tygodnie (oferta rozwinięta), więc to zależy od Ciebie!

Podczas leczenia konkretnych problemów zdrowotnych, takich jak łuszczyca lub zapalenie stawów, lekarze uzdrowiskowi zalecają określony czas (zazwyczaj co najmniej 2 tygodnie, podobny do pobytu w sanatorium), aby zaobserwować jakiekolwiek, długotrwałe rezultaty. Zależy to od stopnia zaawansowania choroby i rodzaju terapii. W takich przypadkach naprawdę zalecamy przestrzeganie zalecanej długości pobytu w celu uzyskania pozytywnych wyników.

Rodzaje wakacji leczniczych w SpaDreams

Weekendy zdrowotne

 • Czas trwania: ok. 2-4 dni.
 • Skoncentruj się na: programy te mają na celu poprawę stanu zdrowia i dobrego samopoczucia oraz zdrowe zajęcia fitness, takie jak wędrówki, jazda na rowerze, pływanie, golf czy joga. Oprócz kilku zachwycających terapii spa & wellness, celem jest poprawa ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.
 • Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie oferty weekendów leczniczych.

Tygodnie zdrowotne

 • Czas trwania: ok. 7 dni
 • Koncentracja na: Podczas gdy cieszą się Państwo pięknym otoczeniem, zdrowymi, odżywczymi posiłkami i indywidualnymi zabiegami zalecanymi przez lekarza uzdrowiskowego (np. masaże, kąpiele termalne lub drenaż limfatyczny), poprawią Państwo swoje ogólne zdrowie i samopoczucie dzięki holistycznemu podejściu leczniczemu. Ta oferta jest idealna także jako krótkie turnusy rehabilitacyjne.
 • Tematy lecznicze: czas dla siebie, wellness i zajęcia (np. Nordic Walking, Aquafitness lub Yoga), detoksykacja.
 • Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie oferty tygodni leczniczych.

Zaawansowane leczenie 2+ tygodnie

 • Czas trwania: ok. 2-4 tygodnie (w zależności od wskazania/leczenia)
 • Koncentracja na: Intensywne leczenie  z określonym celem terapeutycznym (np. migrena, bóle pleców, zapalenie oskrzeli, otyłość lub problemy z układem mięśniowo-szkieletowym). Zazwyczaj przepisywane są 2-6 zabiegów dziennie i towarzyszące im czynności z zakresu zdrowia i odnowy biologicznej, takie jak joga, pływanie i medytacja.
 • Ważny fakt: wszystkie zabiegi są wykonywane zgodnie z zaleceniami lekarzy uzdrowiskowych i regularnie monitorowane są postępy/wyniki.
 • Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie oferty intensywnego leczenienia.

 


Popularne oferty wakacji zdrowotnych

Detox holidays - cleansing water Detoks
Programy antystresowe
Balneoterapia
Programy utraty wagi
Programy ze specjalnym odżywianiem
Termoterapia
Programy fitness
Medical retreats woman receives a massage Programy medyczne
Terapia ajurwedą
Programy postne
Mentalna równowaga
Talasoterapia

Najlepszy sposób zarezerwowania mojego uzdrowiskowego urlopu SPA

Jako doświadczony touroperator z ponad 40-letnim doświadczeniem w dziedzinie spa i wczasów zdrowotnych na całym świecie, zespół SpaDreams pomoże w zaplanowaniu kolejnego urlopu zdrowotnego i wesprze w zarezerwowaniu odpowiedniej oferty. Skontaktuj się z nami już dziś - telefonicznie lub mailowo i opowiedz nam o swoich planach podróży. Z niecierpliwością czekamy na osobistą poradę, bezpłatną i rezerwację wymarzonej, zdrowej podróży.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami tutaj: skontaktuj się z SpaDreams lub przeglądaj hotele z poniższym paskiem wyszukiwania!

Nie jesteś pewien, czy dłuższe wczasy zdrowotne są dla Ciebie właściwe? Być może zainteresuje Cię jeden z naszych krótkich urlopów zdrowotnych (jako krótka rehabilitacja) lub po prostu relaksujące weekendy wellness. A jeśli masz ochotę na bardziej holistyczne uzdrawiające odosobnienie, to dlaczego nie wybrać się na nasze wakacje jogi w Europie? Dzięki takiej wycieczce można poprawić zarówno swoją sprawność fizyczną, jak i samopoczucie psychiczne, a także zrealizować zdrową dietę i medytacje relaksacyjne.

spadreams logo transparent background

10 powodów, dla których warto rezerwować w SpaDreams

 • Najlepszy wybór hoteli
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • 99% szczęśliwych klientów
 • 40 lat doświadczenia
 • Doradztwo eksperckie
 • Wakacje zindywidualizowane
 • Wyjątkowa jakość
 • Wsparcie od początku do końca
 • Ochrona danych
 • Najnowsze trendy w podróżach

Zarezerwuj swoje wakacje już dziś