Ajurweda na trądzik – 9 wskazówek, jak ajurweda może pomóc w walce z trądzikiem

Ajurweda przeciwko trądzikowi — bo prawdziwe piękno pochodzi z wewnątrz

Trądzik jest powszechnie kojarzony z okresem dojrzewania. Jest to spowodowane zmianami hormonalnymi w okresie dojrzewania, które powodują, że pryszcze i zaskórniki rozprzestrzeniają się głównie na twarzy, a rzadziej na górnej części ciała. W większości przypadków trądzik dojrzewania jest nieszkodliwy i nie wymaga dalszego leczenia. Jeśli trądzik pojawia się w wieku dorosłym, ma różne przyczyny. Zazwyczaj kobiety mogą doświadczyć łagodnego trądziku na około tydzień przed rozpoczęciem miesiączki, co jest całkiem normalne. Jednak dziedziczność, niewłaściwa pielęgnacja skóry, nadmierne wydzielanie sebum, niezdrowa dieta i stres mogą być również czynnikami powodującymi tzw. “trądzik późny”, na który cierpi około 30% Niemców.

Osoby dotknięte chorobą nie tylko cierpią z powodu efektów kosmetycznych. Stany zapalne skóry mogą być czasem bardzo bolesne i poważnie ograniczać codzienne życie. Konsekwencje psychologiczne są często poważne, ponieważ zdrowa skóra jest uważana za ideał piękna.

Ajurwedyjska kuracja na trądzik może być z powodzeniem stosowana w celu zmniejszenia zanieczyszczeń, takich jak pryszcze, zaskórniki i krosty, a także zapewnienia ci promiennej i pięknej skóry.

Ajurweda na trądzik – podejście holistyczne

Jeśli można wykluczyć przyczyny medyczne i nietolerancje pokarmowe, należy wyjaśnić, skąd bierze się trądzik. Jak już wspomniano, przyczyny hormonalne mogą być powodem, ale ogromne znaczenie mają także twoje nawyki żywieniowe. Dzięki ajurwedyjskiej kuracji na trądzik pierwsze sukcesy można osiągnąć już po stosunkowo krótkim czasie, ponieważ stosowane są indywidualne środki, całkowicie dostosowane do ciebie i twojego typu skóry. W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej, w tym przypadku nacisk kładzie się na zapobieganie, aby trądzik nie pojawił się w ogóle.

Ponieważ w medycynie ajurwedyjskiej należy znaleźć przyczynę choroby skóry, leczenie trądziku ajurwedą rozpoczyna się od określenia twojej konstytucji i doshy – Vata, Pitta i Kapha – ponieważ określenie typu jest decydujące dla planu leczenia. Każdy typ skóry dosha ma inne pochodzenie i inne właściwości. Na przykład osoby z dużą ilością Vata mają skórę suchą, osoby z dużą ilością Pitta mają skórę wrażliwą, a osoby z typem Kapha mają skórę tłustą.

Równie ważna jest kondycja psychiczna danej osoby, ponieważ ma ona ogromny wpływ na naszą skórę, ponieważ każdy wie, że twoja skóra jest odbiciem twojej duszy!

Ajurweda przeciwko trądzikowi — naturalne zapobieganie i zwalczanie problemów skórnych

Ponieważ starożytna indyjska sztuka uzdrawiania opiera się na holistycznym sposobie myślenia, w przypadku leczenia trądziku ajurweda skupia się na przywróceniu równowagi ciała, umysłu i duszy. Odbywa się to w oparciu o zdrowy i szczęśliwy styl życia. Jednym z najważniejszych elementów jest zrównoważona dieta ajurwedyjska; skóra powinna otrzymywać wszystkie ważne składniki odżywcze, witaminy i minerały podczas posiłków. Jednocześnie unika się pokarmów, które obciążają organizm i układ trawienny, takich jak cukier, biała mąka, nadmierne spożycie mięsa i alkoholu, nabiału i produktów gotowych. Zamiast tego skupiamy się na świeżej, nieprzetworzonej żywności. Są to na przykład świeże owoce i warzywa, lecznicze zioła oraz zdrowe nasiona i orzechy. Już sama zmiana nawyków żywieniowych ma znaczący wpływ na wygląd Twojej skóry.

Kolejnym elementem, który odgrywa rolę w ajurwedzie na trądzik, jest twój styl życia. Dotyczy to m.in. wzorców snu, ćwiczeń i sportu, a także sposobu radzenia sobie ze stresem i problemami. Skóra odzwierciedla to wszystko, czy to poprzez brak snu, negatywne myśli czy słabe krążenie skóry spowodowane brakiem ćwiczeń. Ajurweda łączy się tu z jogą, technikami oddychania i medytacji oraz z odpowiednio dostosowanym programem sportowym.

9 wskazówek, jak stosować ajurwedę na trądzik:

1. Wystarczająca ilość snu

Skóra regeneruje się podczas snu. Dlatego powinieneś spać co najmniej 6-8 godzin na dobę i najlepiej kłaść się spać o tej samej porze każdej nocy. Ta procedura pozwoli ci obudzić się rano ze świeżą skórą.

2. Zacznij dzień ajurwedyjsko

Codziennie rano wypijaj co najmniej jedną dużą szklankę ciepłej wody z cytryną. Zwalcza bakterie i wirusy oraz dostarcza organizmowi witaminę C, która jest najważniejszym antyoksydantem w organizmie dla pięknej skóry.

3. Spożywaj ajurwedyjskie jedzenie

Oprócz świeżej, zdrowej żywności z niewielką ilością tłuszczów zwierzęcych, Ajurweda zaleca w szczególności regularne spożywanie brokułów. Zawiera olejki gorczycowe i indole, które zwalczają bakterie i grzyby oraz pobudzają krążenie krwi.

Rabarbar oczyszcza krew i usuwa odpady, kminek wspomaga zdrową florę jelitową, a zielone smoothie wspiera wątrobę, która jest odpowiedzialna za wiele procesów metabolicznych wpływających na zdrowie skóry.

4. Wzmocnij swoje jelita, aby uzyskać promienną cerę

Nasze zdrowie, zwłaszcza skóry, opiera się na jelitach. Zdrowe jelita chronią przed szkodliwymi zarazkami, wchłaniają składniki odżywcze, wzmacniają twój system odpornościowy i są odpowiedzialne za wytwarzanie substancji przekaźnikowych dla mózgu, które są ważne dla zdrowia psychicznego.

5. Ruszaj się odpowiednio często i prawidłowo

Regularne ćwiczenia i każda sesja sportowa mają natychmiastowy wpływ na skórę. Poprawia się krążenie krwi, wchłania więcej tlenu, a pot oczyszcza pory. Zwłaszcza sporty wytrzymałościowe sprawiają, że skóra staje się natychmiast piękna.

Wskazówka: Po treningu skóra jest szczególnie podatna na działanie odżywczych olejków i ajurwedyjskich ziół.

6. Upewnij się, że pijesz wystarczająco dużo płynów

Zaleca się wypijanie co najmniej 1,5 litra wody i niesłodzonych herbat, aby zapewnić skórze nawilżenie od wewnątrz. Podczas ajurwedyjskiej kuracji na trądzik podaje się również herbaty wzbogacone o imbir lub przyprawy takie jak kurkuma czy lukrecja.

7. Zrelaksuj się

Połącz się ze swoim wewnętrznym źródłem poprzez medytację. Mindfulness ma ogromny wpływ na twój stan psychiczny i pomaga ci radzić sobie ze stresem. Ten proces samoleczenia znajduje odzwierciedlenie w twoim ciele i umyśle oraz rozluźnia rysy twarzy. Dzięki temu zachowujesz młodość i atrakcyjność.

8. Pozwól sobie na regularne przyjemności

Kąpiele parowe, a następnie masaże twarzy z użyciem wysokiej jakości olejków odżywiają skórę, pobudzają krążenie krwi i pozostawiają ją promienną. Twoja zestresowana psychika może się zrelaksować, a ty masz czas na oderwanie się od codzienności. Dzięki temu skóra staje się świeża i różowa.

9. Zafunduj sobie ajurwedyjską kurację na trądzikca ilość snu

Zrelaksuj się, odtruj i oczyść ciało i umysł podczas profesjonalnej kuracji prowadzonej przez wyszkolonych terapeutów ajurwedyjskich. Tworzy to doskonały fundament dla nowych nawyków, a tym samym dla nowego nastawienia do życia.

Kuracja Panchakarma to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się toksyn, odpadów i skutków niezdrowej diety. Rozpocznij swoją ajurwedyjską kurację na trądzik od terapii Panchakarma, która zwalczy stan zapalny i stworzy doskonałe podstawy do odbudowy twojego organizmu.

EMPTY api-answer: No JSON received - is the API down? Check the URL you use in the shortcode!
SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna