Najlepsze hotele w Budapeszcie

Budapeszt

Od lat Węgry są jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Wyższe niż w Polsce temperatury powietrza i bardziej przewidywalna pogoda zachęcają wielbicieli słonecznych, gorących wakacji. Dodatkowo, dzięki licznym gorącym źródłom, Węgry słyną ze swoich basenów termalnych, które odwiedzane są zarówno przez rodziny z dziećmi jak i osoby pragnące podjąć kurację leczniczą. A wszystko to w niedalekiej odległości od granic naszego kraju – dojazd samochodem na Węgry jest niezwykle dogodny w związku z tym wielu turystów, zwłaszcza z południa Polski, wybiera właśnie ten środek transportu.

Przepiękna stolica Węgier

Oczywiście mówiąc o Węgrzech nie można nie wspomnieć o jego przepieknej stolicy – Budapeszcie. Położone nad rzeką Dunaj miasto Budapeszt kusi turystów niezwykle interesującą historią, wyjątkową architekturą, licznymi źródłami termalnymi oraz bogatą ofertą hoteli. Odwiedzający Budapeszt zachwycają się również typowymi węgierskimi potrawami takimi jak gulasz węgierski – bardziej w formie zupy niż sosu, langosz – smażony na oleju placek ciasta, który najczęściej posypuje się serem lub śmietaną, czy słodkie naleśniki a la Gundel nadziewane orzechami włoskimi i polane sosem czekoladowym.

Hotele w ofercie SpaDreams

W naszej ofercie hoteli w Budapeszcie znajdzie się coś dla każdego. Wszystkie nasze hotele położone są bezpośrednio nad brzegiem Dunaju, w samym centrum miasta co gwarantuje przepiękne widoki oraz idealną bazę wypadową do zwiedzania miasta.

Dla osób, którym marzy się urlop ze Spa, hotele w Budapeszcie oferują bogaty wybór zabiegów Spa od peelingów i masaży po specjalistyczne zabiegi lecznicze. Wszystkich wielbicieli wód termalnych i Węgier zapraszamy do spędzenia wakacji w jednym z hoteli w Budapeszcie dostępnych w ofercie SpaDreams:

Danubis Hotel Gellert ****

Danubis Hotel GellertDostojny, tradycyjny hotel na brzegu Dunaju, wybudowanty w 1918r. z centrum kuracji termalnej oraz słynną Łaźnią Gellerta. Idealny na pobyt w Budapeszcie, zabiegi wellness i podziwianie kultury.

Danubis Hotel Helia ****

Danubis Hotel HeliaHotel z kompleksem basenów termalnych i Spa z przepięknym widokiem na położoną na Dunaju Wyspę Małgorzaty. W hotelu znajduje się centrum lecznicze Danubis Health Spa z działem diagnostycznym, balneo-, hydro- i elektroterapią.

Aquaworld Resort Budapest ****s

Aquaworld Resort Budapest

Hotel partnerski programu „Rzymskie Termalne Spa Europy” z jednym z najwiekszych krytych tematycznych parków wodnych w Europie. Idealny dla rodzin z dziećmi. Z łatwością można tu połączyć odprężające zabiegi z bogatą ofertą świata basenów.

Zapoznaj się z naszą ofertą wszystkich hoteli w Budapeszcie >>> https://www.spadreams.pl/budapeszt-hotele/

Język węgierski

Pomimo, iż Węgry sąsiadują z krajami słowiańskimi, zrozumienie języka węgierskiego przysparza obcokrajowcom wielu problemów. Poniżej przygotowaliśmy którki słowniczek prostych słówek, które warto poznać przed zarezerwowaniem pobytu w hotelu w Budapeszcie.

Ciekawostka: w języku węgierskim „sz” czytane jest jak polskie „s” zaś „s” czytane jest jak polskie „sz”.

Słowniczek polsko-węgierski

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna