Sprawozdanie z podróży: odprężające działanie postu zdrowotnego

W terminie 7 – 14 czerwca wraz z dziewięcioma innymi osobami odbyłem kurację opartą na poście zdrowotnym podczas SpaDreams FAM Trip w Malteser Klinik von Weckbecker. Niezapomniane doświadczenie! Dzięki licznym pozytywnym opiniom, wiem, że inni uczestnicy są pod równie wielkim wrażeniem tego przeżycia jak ja.

IMG-20150613-WA0004_bearbeitetWszyscy wypróbowaliśmy pełny klasyczny program poszczenia zdrowotnego według Buchingera lub F.X. Mayr. Byłem zaskoczony, jak łatwo przyszło mi przestawienie się na tę dietę. W zaskakująco krótkim czasie dało się odczuć pierwsze zmiany, a co najlepsze: podczas postu w klinice Malteser nie odczuwasz trudów diety, a wręcz przeciwnie. Podczas różnorodnych zabiegów czułem się jak w siódmym niebie. Opieka medyczna była wyśmienita, byłem pod wrażeniem niesamowitej kompetencji lekarzy w dziedzinie odżywiania, hydroterapii, fizjoterapii i osteopatii. Zdobywanie tych wspaniałych doświadczeń z innymi podróżującymi po prostu sprawiło mi radość.

Uzupełniająca oferta zdrowotna była niesamowita: wykłady na temat zdrowia, nauka gotowania, trening robienia zakupów, trening ergometryczny, gimnastyka wodna, gimnastyka na stołkach i gimnastyka poranna, progresywna relaksacja mięśni, wędrówki, trening uwagi, podróże marzeń i wiele, wiele więcej! Nie opuściłem żadnych zajęć.

Duży plus za bardzo dobrą organizację wszystkich terminów i wspaniałą, serdeczną atmosferę. Cały

????

personel był bardzo przyjacielski i pomocny we wszystkich częściach obiektu, a ja czułem się tam mile widziany. Chciałbym tutaj zwrócić szczególną uwagę na ceremonię rozpoczęcia postu: Pani dr von Ketteler przyszła do naszego stolika osobiście, zapaliła świeczkę i przywitała każdego z nas po kolei uściskiem dłoni, życząc nam powodzenia podczas kuracji, jak i po niej. To osobiste powitanie było dla mnie bardzo ujmujące i dopingujące. Rzadko kiedy poznaje się tak przyjaznych i zarazem kompetentnych pracowników.

Pokoje Comfort były duże i bardzo ładnie urządzone, klinika była jednym z najczystszych miejsc jakie widziałem, a ponadto otaczała ją malownicza przyroda – w skrócie: delektowałem się urlopem w stu procentach.

20150613_152000_bearbeitet1

Efekt: już po pierwszym tygodniu postu zacząłem czuć się zupełnie inaczej we własnym ciele, a niektóre dolegliwości zaczęły mi mniej dokuczać. Dwoje innych uczestników rzuciło palenie papierosów, a kolejna dwójka mogła odstawić przyjmowanie leków na nadciśnienie. Od pięciu innych uczestników wiem, że pobyt w Bad Brückenau miał na nich tak wielki wpływ, że nadal po powrocie do domu poszczą. Cała grupa zgubiła ponadto łącznie 30 kilogramów.

Program postu zdrowotnego classic bardzo mi się spodobał, ponieważ nie tylko jest skuteczny, ale również przyjemny. W pełni spójny pakiet postu z zabiegami, badaniami lekarskimi i zajęciami sportowymi. Dopiero co wróciłem z tej interesującej podróży pełen postnych endorfin i w pełni mogę polecić ten program wszystkim zainteresowanym! Bardzo ciekawe doświadczenie, którego nie chciałbym ominąć.

 

Oferta jest odpowiednia jedynie dla klientów angielsko lub niemieckojęzycznych.

Kliknij tutaj, aby przejść bezpośrednio do Malteser Klinik von Wackbecker w Bad Brückenau >>

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna