Znakomity 4,7/5,0

3 oceny od naszych Klientów

Hotel numer 1 Peppara Wildlife Park Ochrony Środowiska Według naszej skali popularności ten hotel jest numerem: 1 w: Peppara Wildlife Park Ochrony Środowiska. Popularność hotelu zależy od liczby jego wyświetleń na naszej stronie internetowej, zapytań ofertowych i liczby dokonanych rezerwacji. Idealny dla osób podróżujących indywidualnie. Ta oferta jest szczególnie aktrakcyjna dla podróżujących indywidualnie. Ponad 70% osób, które dokonało rezerwacji, podróżowało indywidualnie.

Duke's Forest Lodge

Rekolekcje z jogą i ajurwedą w rajskiej dżungli

Wybudowany w ekologicznym duchu ośrodek pośród „matki natury”. Profesjonalna kuracja ajurwedyjska i odprężenie z dala od pośpiechu i stresu.

Nasza oferta pobytów z gwarancją najlepszej ceny

Pobyt

od 3 noclegów, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie

 • pełne wyżywienie
 • użytkowanie basenu i leżaków

Kod rezerwacji telefonicznej: 720P2

683 zł

Klasyczna kuracja ajurwedyjska

od 7 noclegów, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie

Główne punkty:

 • panchakarma (oczyszczenie)
 • odmłodzenie (Rejuvenation)

Doskonała kuracja m.in. w przypadku chorób oczu, cukrzycy, nerek, dróg moczowych, układu nerwowego, bezsenności, ogólnych stanów osłabienia.

Przeciwwskazania: ostre zapalenia, nowotwory złośliwe, infekcje, gruźlica.

W przypadku kuracji ajurweda Panchakarma zaleca się pobyt 3-, a najlepiej 4-tygodniowy.

 • pełne wyżywienie ajurwedyjskie
 • herbaty ziołowe i woda
 • konsultacja wstępna, jak również pozostałe konsultacje i rozmowa końcowa z lekarzem ajurwedyjskim
 • ustalenie typu dosha i indywidualnego planu odżywiania
 • zabiegi ajurwedyjskie (codziennie ok. 2 godz.) jak np. ziołowo-olejkowe masaże całego ciała z masażami głowy, częściowo synchroniczne, inhalacje, Panchakarma (oczyszczenie ajurwedyjskie specjalnymi sokami ziołowymi), polewanie olejem czoła Shirodhara,
 • ajurwedyjskie lekarstwa i środki lecznicze w ramach kuracji ajurwedyjskiej
 • joga i medytacja
 • transfer z lotniska/na lotnisko w Trivandrum

Polecane przy następujących dolegliwościach

Serce / naczynia krwionośne / układ krążenia, Podwyższone ciśnienie, Stres / zmęczenie, Układ oddechowy / astma, Skóra / alergie, Układ ruchu, Przemiana materii / żołądek / jelita

Następujące usługi dodatkowe są już w cenie

Rezerwuj 14 nocy - zapłać za 13 : 1 noc gratis

Rezerwuj 14 nocy - zapłać za 12 : 2 noce gratis

5% zniżki na długi pobyt

Kod rezerwacji telefonicznej: 720P1

1 684 zł

Duke's Forest Lodge w szczegółach

Resort ajurwedyjski

☀ Resort Duke’s Forest Lodge położony jest ok. 60 km od Trivandrum. Ten otwarty w 2002 r., ekologiczny hotel został wybudowany w tradycyjnym stylu keralskim. Hotel znajduje się na rozległym terenie z plantacją kauczuku, palmami, kakaowcami i kawowcami, w istnym raju dla miłośników natury, na skraju rezerwatu przyrody Peppara Wildlife, u podnóży gór Ponmudi.

Zakwaterowanie

5 2-piętrowych willi Private, wybudowanych na 5 kolumnach; każda z łazienką i sypialnią, dużym tarasem na pierwszym piętrze, na parterze (bez schodów) znajduje się otwarty pokój wypoczynkowy, a także mały, prywatny basen z jacuzzi. 1 domek Cottage przy basenie oraz 4 pokoje Standard w byłej posesji właścicieli plantacji, w pobliżu centrum ajurwedyjskiego (ok. 10 min. pieszo z restauracji) - wszystkie z prysznicem, wentylatorem i telefonem.

Recepcja, usługi pralnicze, dostęp do internetu, kantor.

Opis dostępnych pokoi

Wyżywienie i wypoczynek

Stylowa, przestronna restauracja z widokiem na rzekę Kallar oraz na dżunglę, serwująca przepyszne dania ajurwedyjskie i międzynarodowe, ze składników pochodzących w większości z własnej uprawy. Goście ajurwedyjscy otrzymują dostosowane indywidualnie do ich typu dosza posiłki.

Piękny, duży basen z leżakami i parasolami przeciwsłonecznymi.

Ajurweda i zdrowie

Prowadzone przez doświadczony zespół centrum ajurwedyjskie, wyróżnione certyfikatem Green Leaf, oferuje autentyczną ajurwedę. Zespół ajurwedyjski pochodzi w większości z popularnego resortu siostrzanego Nikki's Nest. Ajurwedyjskie kuracje regenerujące i oczyszczające, w zależności od potrzeb możliwość umówienia kilkudniowego pobytu lekarza ajurwedyjskiego w resorcie. Po uzgodnieniu z lekarzem możliwość połączenia pobytów w obu resortach: Duke's Forest Lodge i Nikki's Nest. Joga i medytacja.

Czas wolny

Personel hotelowy chętnie pomaga w organizacji czasu wolnego. Polecane są wycieczki po okolicy, np. przejażdżki słoniem, wycieczka do hotelu siostrzanego Nikki's Nest, a także rejsy łódką, wycieczki trekkingowe i safari jeepem.

W sezonie na tarasie przy rzece odbywają się imprezy kulturalne.

Informacje dodatkowe

Najbliższe lotniska
Trivandrum International Airport (TRV): (ok. 40 km / 87 minut)

TRANSFER TRV (dwie strony) z rezerwacją kuracji w cenie, przy pobycie na zapytanie

Dobrze wiedzieć

Połącz swój pobyt w Forest Lodge z ajurwedą w siostrzanym hotelu bezpośrednio nad Oceanem Indyjskim odkryj zarówno prawdziwą dżunglę, jak i ocean.

Opinie klientów

Nasz poradnik do tematu

Poradnik Ajurweda

Podróż do własnego wnętrza

Ściągnij plik w PDF Pokaż wszystkie poradniki

Mapa

Duke's Forest Lodge
Rezerwuj Kontakt Udostępnij