Sri Lanka - Północ

Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
starożytne królewskie miasto Anuradhapura
Przełęcz Słonia i wyspa Jaffna
Skała Sigiriya
Do ofert

Podróż przez północ Sri Lanki

Przywitani serdecznym „Ayubowan”, zostaniecie przyjęci z otwartymi ramionami. Odbudowa kraju znacznie posunęła się do przodu, a od 2009 roku panuje pokój. Otwórzcie swoje serca dla tego uroczo gościnnego narodu, zachwyćcie się rozległymi zielonymi polami ryżowymi, wodnymi bawołami, głęboko błękitnymi zatokami i kolorowymi świątyniami. Podczas gdy Tamilowie na północy są hinduistami, w centralnej i południowej części Sri Lanki przeważają buddystowie. Odkryjcie kraj o imponującej historii, pokojowych religiach i niesamowitej różnorodności flory i fauny.

Najpopularniejsze wyposażenie

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Sri Lanka - Północ - Standardowe Hotele

8 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 4 408 zł

Sri Lanka - Północ - Hotele Superior

8 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 4 850 zł

Sri Lanka - Północ szczegółowo

Podróż 9 dni / 8 nocy

1. Dzień: NEGOMBO

Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie założonego w 1672 roku holenderskiego miasta garnizonowego z pozostałościami słynnej fortecy. Wieczorem możesz cieszyć się drinkiem podczas zachodu słońca nad morzem. Nocleg w Negombo. (bez wyżywienia)

2. Dzień: NEGOMBO – ANURADHAPURA

(ok. 170 km, ok. 4,5 godziny)

Anuradhapura, najstarsze królewskie miasto Cejlonu, było do 1000 roku n.e. centrum religijnym i politycznym kraju. Zobaczysz ruiny dawnych pałaców, klasztorów, monumentów, dagoby i słynne „Drzewo Bodhi”. Następnie odwiedzisz na górze Mahinda jedną z najstarszych buddyjskich świątyń na wyspie: Mihintale z dagobą z II wieku n.e., miejscem narodzin buddyzmu na Sri Lance. Nocleg w Anuradhapurze. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

3. Dzień: ANURADHAPURA – MANNAR

(ok. 115 km, ok. 3 godziny)

Podróż na wyspę Mannar, przy dawnej lądowej przeprawie do Indii. Dziś połączenie to istnieje dzięki łańcuchowi wysp i mieliznom, dostępnym tylko dla małych łodzi rybackich. Mannar jest znane z licznych drzew baobab, fortu zbudowanego przez Portugalczyków w 1560 roku, meczetów i kościołów oraz z połowów pereł. Po południu spacer po miasteczku i relaks na plaży. Nocleg w Mannar. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

4. Dzień: MANNAR – JAFFNA

(ok. 130 km, ok. 3,5 godziny)

W drodze do Jaffny odwiedzisz katolicko-rzymski „Kościół Matki Boskiej z Maddhu”, interesujący kontrast dla głównych religii Sri Lanki. Następnie dotrzesz do zbudowanego przez króla Dhatusenę w V wieku n.e. Giants Tank „Yodha Wewa”, jednego z największych zbiorników słodkowodnych w kraju. Wkrótce potem przekroczysz Elephant’s Pass, most łączący ląd z wyspą Jaffna. Wieczór wolny, np. na spacer po starym mieście Jaffny. Nocleg w Jaffnie. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

5. Dzień: JAFFNA

Odwiedzisz jeden z najbardziej kolorowych hinduistycznych świątyń: świątynię Nallur. Następnie przeprawa na wyspę Naga Deepa. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu hinduistycznych i buddyjskich świątyń, nie ma lepszego miejsca do odkrywania różnic architektonicznych. Dzień zakończysz podróżą do najbardziej na północ wysuniętego punktu Sri Lanki, do latarni morskiej Point Pedro. Nocleg w Jaffnie. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

6. Dzień: JAFFNA – TRINCOMALEE

(ok. 250 km, ok. 6 godzin)

Podróż na wschodnie wybrzeże. Po drodze miniesz muzeum na świeżym powietrzu w Puthukkudiyriuppu, gdzie można zobaczyć od małych urządzeń po zaskakujące konstrukcje czołgów i łodzi podwodnych używanych przez tamilskich bojowników o wolność. Wczesnym wieczorem przyjazd do Thiriyai. Tutaj zwiedzisz około 2000-letnią buddyjską dagobę, położoną na małym wzgórzu. Ciesz się rozległym widokiem na kraj i ocean. Nocleg na północ od Trincomalee. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

7. Dzień: TRINCOMALEE – SIGIRIYA

(ok. 95 km, ok. 3 godziny)

Zwiedzanie starego portu w Trincomalee i położonej na wzgórzu świątyni Koneshwaram, poświęconej bogu Shiva. Mająca około 2500 lat, przyciąga codziennie setki pielgrzymów i oferuje wspaniały widok na morze i zatokę Trincomalee. Następnie podróż do Sigiriyi i wspinaczka na słynną „Skałę Lwa”. Mijając „Dziewczęta z Chmur” – kolorowe malowidła ścienne przedstawiające kobiece piękno – wędrujesz na 200-metrowe płaskowyż, gdzie znajdują się ruiny twierdzy zbudowanej w V wieku n.e. przez króla Kassapę. Nocleg na północ od Sigiriyi. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

8. Dzień: SIGIRIYA – POLONNARUWA – MINNERIYA – SIGIRIYA

Po śniadaniu odwiedzisz starożytne królewskie miasto Polonnaruwa z XII wieku n.e. Zwiedzanie archeologicznego parku z niezliczonymi pozostałościami budynków mieszkalnych, pałaców, ogrodów oraz częściowo dobrze zachowanych stup, świątyń i czterech rzeźbionych w skale posągów Buddy z Gal Vihara. Późnym popołudniem przyjazd do Parku Narodowego Minneriya. W jeepie odbywa się safari po wąskich ścieżkach parku w poszukiwaniu ptaków, jeleni i żyjących tu na wolności stad słoni. Nocleg w Sigiriyi. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

9. Dzień: SIGIRIYA – DAMBULLA

(ok. 15 km, ok. 30 minut)

Dziś odwiedzisz jaskinie skalne w Dambulli, do których można dotrzeć po łatwym wejściu na wysokość około 160 m. W tym dawnym miejscu schronienia króla Walagamy znajduje się niezliczona ilość buddyjskich malowideł ściennych i rzeźb. Dalej podróż zgodnie z zarezerwowanymi usługami. (Wyżywienie: śniadanie)

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Sri Lanka - Północ
Sri Lanka, Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka, Negombo
Bandaranaike International Colombo Airport (CMB)
ok. 128km / 154min

Hotele w okolicy

 • od 1 noclegu
  883 zł
  - 40%
  Santani Resort
  Santani Resort
  DELUXE
  Sri Lanka · Wnętrze kraju Sri Lanka · Werapitiya - Kandy
  Doświadcz Santani
 • od 7 noclegów
  3 590 zł
  Sri Lanka - Klasyki
  Sri Lanka - Klasyki
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Klasyki - Standardowe Hotele
 • od 2 noclegów
  2 139 zł
  Atrakcje Sri Lanki
  Atrakcje Sri Lanki
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Najważniejsze atrakcje Sri Lanki - hotele 4-gwiazdkowe
 • od 5 noclegów
  4 148 zł
  Złoty Trójkąt - Sri Lanka
  Złoty Trójkąt - Sri Lanka
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Złoty Trójkąt - 3 gwiazdki
 • od 3 noclegów
  2 641 zł
  Sri Lanka Active Tour
  Sri Lanka Active Tour
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Aktywna Wycieczka - 3 gwiazdki
 • od 3 noclegów
  1 979 zł
  Sri Lanka - Krótka podróż
  Sri Lanka - Krótka podróż
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Krótka podróż - Standardowe hotele
 • od 11 noclegów
  5 386 zł
  Sri Lanka Grand
  Sri Lanka Grand
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka Grand - Hotele Standardowe
 • od 8 noclegów
  4 135 zł
  Sri Lanka - perły
  Sri Lanka - perły
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka Highlights - Standardowe Hotele