Sri Lanka Grand

Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
Starożytne królewskie miasto Anuradhapura
Skała Sigiriya i Park Narodowy Minneriya
Świątynia Zęba i tancerze z Kandy
Do ofert

Wielka podróż po Sri Lance

Ta wielka podróż po Sri Lance zapewnia przegląd wszystkich ważnych miejsc na wyspie. Fascynujące jest porównanie zachowanych resztek starego królewskiego miasta Anuradhapura z średniowiecznym Polonnaruwa. Do dziś zachowane stupas o wysokości do 70 m, ruiny pałaców i świątyń przyciągają uwagę odwiedzających. Kontrasty między architekturą a spektaklem natury, zanurzenie się w różnorodność religii, oszałamiająca paleta barw od świątyń po tuk tuki i słonie charakteryzują tę wycieczkę.

Najpopularniejsze wyposażenie

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Sri Lanka Grand - Hotele Standardowe

11 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 5 306 zł

Sri Lanka Grand - Hotele Superior

11 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 6 350 zł

Sri Lanka Grand - Hotele Deluxe

11 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 7 451 zł

Sri Lanka Grand szczegółowo

Podróż 12 dni / 11 nocy

1. Dzień: NEGOMBO

Powitanie i odbiór z lotniska w Negombo (ok. 40 kilometrów na północ od stolicy Colombo) i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie założonego w 1672 roku, ówczesnego holenderskiego miasta garnizonowego z pozostałościami słynnej fortecy. Wieczorem możesz cieszyć się drinkiem przy zachodzie słońca nad morzem w jednej z licznych plażowych restauracji. Nocleg w Negombo. (bez wyżywienia)

2. Dzień: NEGOMBO – ANURADHAPURA

(ok. 170 km, ok. 4 godziny)

Rano wyruszamy do Anuradhapury, starej stolicy Cejlonu z IV wieku p.n.e. Miasto było religijnym i politycznym centrum kraju aż do około roku 1000 n.e. Dzisiaj zwiedzisz pozostałości i ruiny dawnych pałaców, klasztorów i monumentów oraz dagoby starego Anuradhapury. Nie można zapomnieć o słynnym „Drzewie Bodhi”, figowcu papirusowym, który według legendy wyrosnął z gałęzi tego drzewa w indyjskim Bodhgaya, pod którym Budda osiągnął oświecenie około 2300 lat temu. Następnie lub następnego ranka odwiedzisz jedno z najstarszych buddyjskich miejsc na Sri Lance: Mihintale, położone około siedmiu kilometrów poza miastem na górze Mahinda, miejsce początków buddyzmu na Sri Lance. Świadkiem tamtych czasów jest dagoba z II wieku p.n.e. Nocleg w Anuradhapurze. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

3. Dzień: ANURADHAPURA – SIGIRIYA

(ok. 75 km, ok. 1,5 godziny)

Podróż do Sigiriyi. Tuż przed przybyciem odwiedzisz jaskinie skalne w Dambulli, które można osiągnąć po krótkim podejściu, na wysokości około 160 m. To dawne schronienie króla Walagamy kryje niezliczone buddyjskie malowidła ścienne, rzeźby i statuy. Po południu piesza wędrówka do wioski Hiriwaduna liczącej 2500 dusz i spacer przez okoliczne pola i lasy. Doświadczysz życia i ludzi, flory i fauny, przekroczysz małe strumienie, a rolnicy mogą zaprosić Cię na przejażdżkę wozem wołowym lub łodzią z wysięgnikiem. Po około trzech godzinach podróży do hotelu. Nocleg w Sigiriyi. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

4. Dzień: SIGIRIYA

Wczesnym rankiem wyruszamy do Parku Narodowego Minneriya. Tam przesiadasz się na safari w antycznym jeepie. Safari na wąskich ścieżkach parku pozwoli nie tylko dostrzec ptaki i jelenie, ale przede wszystkim obserwować żyjące na wolności stada słoni liczące do 50 osobników. Następnie zdobędziesz słynną „Skałę Sigiriya”. Wspinając się wzdłuż ściany skalnej, mijasz „Dziewczęta z chmur” – kolorowe malowidła ścienne przedstawiające kobiece piękności – aż dotrzesz na 200-metrowe płaskowyż, gdzie można podziwiać pozostałości fortecy zbudowanej w V wieku n.e. przez króla Kassapę. Ciesz się zapierającym dech w piersiach widokiem na otaczające wzgórza i lasy. Następnie podróż do hotelu. Po południu dotrzesz do starej stolicy królewskiej Polonnaruwa z XII wieku n.e. Odwiedzimy park archeologiczny z niezliczonymi pozostałościami budynków mieszkalnych, pałaców i parków oraz częściowo dobrze zachowanymi stupami, świątyniami i czterema rzeźbionymi w skale statuami Buddy w Gal Vihara, w tym „śpiącego Buddy”. Nocleg w Sigiriyi. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

5. Dzień: SIGIRIYA – KANDY

(ok. 90 km, ok. 3 godziny)

Rano wyjazd z hotelu do Kandy, stolicy ostatniego królestwa Syngalezów do 1815 roku. Po drodze odwiedzimy czarujący ogród przypraw w Matale, gdzie będzie również możliwość zakupu lokalnych produktów w małym sklepie. Po południu dotrzesz do hotelu, a następnie odwiedzisz „Świątynię Zęba” Sri Dalada Maligawa, która ukrywa ząb Buddy w złotym relikwiarzu. To miejsce jest do dziś miejscem pielgrzymek i klasztorem. Z odrobiną szczęścia podczas ceremonii można zobaczyć relikwiarz, ale nigdy samego zęba. Wieczorem odwiedziny u tancerzy z Kandy. Nocleg w Kandy. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

6. Dzień: TREKKING W KNUCKLES

(ok. 5 – 6 godzin z/do Kandy)

Wczesnym rankiem wyruszamy do położonego na wschód od Kandy górskiego regionu „Knuckles Range”. To obszar znany jako „Misty Mountains” jest łatwy do przemierzenia pieszo. Często przez góry przetaczają się gęste mgły, a zwierzęta w lesie zdają się zamieniać w duchy, których dźwięki słychać tylko jakby znikąd, tłumione i mistyczne. Ścieżka prowadzi przez częściowo gęste zarośla, tworząc tunel, aż do punktu widokowego z przepięknym widokiem na niziny. Wymagana jest pewna kondycja. Po powrocie do samochodu wracamy do Kandy, po południu spacer po rynkach i przez hale handlowe centrum miasta wzdłuż typowych budynków z czasów kolonialnych i przez zaułki między wieżą zegarową a Świątynią Zęba, która znajduje się bezpośrednio nad „Jeziorem Kandy”. Nocleg w Kandy. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

7. Dzień: KANDY – NUWARA ELIYA

(ok. 150 km, ok. 4 godziny; częściowo kręte drogi górskie)

Rano odwiedzamy Ogród Botaniczny w Peradeniya, pochodzący z 1371 roku, gdzie można zobaczyć m.in. latające psy i prawdopodobnie drugie co do wielkości drzewo na świecie, jawajską figę, która rozciąga się na około 1600 m kw. Następnie podróż do plantacji herbaty w Nuwara Eliya i wizyta w fabryce herbaty. Nocleg w Nuwara Eliya. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

8. Dzień: NUWARA ELIYA – HORTON PLAINS – BANDARAWELA (Pociąg)

Park Narodowy Horton Plains to obiekt dziedzictwa światowego i oferuje wędrowcom wyjątkową różnorodność flory i fauny. Na wysokości do 2500 m trasa trwa około 5 – 6 godzin i prowadzi przez obszar, który przez miliony lat rozwijał się niemal endemycznie. Większość rzek wyspy ma swoje źródła właśnie w tym wyżynnym regionie. Niezwykłe doświadczenie przyrodnicze, na które wstałeś dziś bardzo wcześnie. Po obiedzie podróż do Nanoya i podróż pociągiem „Toy Train” w 2. klasie do Ella. Tam już czeka kierowca, który zabierze Cię do hotelu w Badarawela. Nocleg w Badarawela. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

9. Dzień: BANDARAWELA – UDAWALAWE

(ok. 85 km, ok. 3 godziny bez wędrówki)

Dziś rano wyruszysz na łatwy trekking do „Małego Szczytu Adama” (1 – 1,5 godziny), gdzie można dostrzec ślad stopy Buddy. To piękna wędrówka przez górzystą naturę tej okolicy z wspaniałym widokiem ze szczytu na wysokości 1141 m. Przemierzysz plantacje herbaty, miniesz wodospady i być może poprawisz swoje syngaleskie rozmawiając z rolnikami na polach. Następnie podróż do Parku Narodowego Udawalawe. Tam czeka na Ciebie trzy- do czterogodzinna safari przez ten wspaniały rezerwat przyrody. Z odrobiną szczęścia zobaczysz krokodyle, słonie, jelenie, bawoły wodne i wiele ptaków. Nocleg w Parku Narodowym Udawalawe. (Wyżywienie: śniadanie)

10. Dzień: UDAWALAWE – SINHARAJA

ok. 50 km, ok. 2,5 godziny

Po śniadaniu podróż do Lasu Deszczowego Sinharaja. Około czterogodzinna wędrówka zaprowadzi Cię do pagórkowatego lasu deszczowego. Lokalny przewodnik pokaże Ci przede wszystkim różnorodność świata roślin i niezliczone małe mieszkańce lasu, takie jak kameleony, owady, ślimaki, węże, ptaki itp. Bardzo pouczający dzień, który również oferuje czas na własne wycieczki, ponieważ nocujesz w pobliżu parku narodowego. (Wyżywienie: śniadanie)

11. Dzień: SINHARAJA – GALLE

(ok. 70 km, ok. 3 godziny)

W południe dotrzesz do Galle, starego portugalskiego miasta garnizonowego. W XVI wieku Galle było najważniejszym portem na wyspie, aż Brytyjczycy przejęli władzę w XVIII wieku. Przechadzasz się po starym mieście z licznymi małymi sklepami i restauracjami, przemierzasz dzielnicę targową i zachwycisz się imponującym fortem Galle. Rozległe widoki na morze i miasto pozostawiają niezapomniane wrażenie. Nocleg w Galle. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

12. Dzień: GALLE – NEGOMBO

(ok. 160 km, ok. 3 godziny)

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko Colombo lub do hotelu na zachodnim wybrzeżu lub rozpoczęcie programu kontynuacyjnego. (Wyżywienie: śniadanie)

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Sri Lanka Grand
Sri Lanka, Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka, Negombo
Bandaranaike International Colombo Airport (CMB)
ok. 128km / 154min

Podobne hotele

 • od 5 noclegów
  2 273 zł
  Austrian Ayurveda Beach Resort
  Austrian Ayurveda Beach Resort
  FIRST CLASS
  Sri Lanka · Wybrzeże Południowe Sri Lanki · Matara-Dickwella
  Ajurweda Spa
  Doskonały
  4,5
  /5
 • od 10 noclegów
  7 464 zł
  - 16%
  UTMT - Underneath The Mango Tree
  UTMT - Underneath The Mango Tree
  Sri Lanka · Wybrzeże Południowe Sri Lanki · Matara-Dickwella
  Ajurweda Panchakarma
  Znakomity
  4,7
  /5
 • od 14 noclegów
  7 421 zł
  - 15%
  Lotus Villa
  Lotus Villa
  COMFORT
  Sri Lanka · Południowo-zachodnie Wybrzeże · Ahungalla
  Ajurweda - profilaktyka i zapobieganie
  Doskonały
  4,6
  /5
 • od 5 noclegów
  2 282 zł
  Leela Kovalam, hotel Raviz
  Leela Kovalam, hotel Raviz
  Indie · Południowo-zachodnie Indie / Kerala · Kovalam
  Luksusowy relaks
  Znakomity
  4,7
  /5

Hotele w okolicy

 • od 3 noclegów
  1 424 zł
  - 20%
  Amuna Ayurveda & Spa Retreat
  Amuna Ayurveda & Spa Retreat
  FIRST CLASS
  Sri Lanka · Wnętrze kraju Sri Lanka · Kandalama
  Przerwa na jogę
 • od 8 noclegów
  4 342 zł
  Sri Lanka - Północ
  Sri Lanka - Północ
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Północ - Standardowe Hotele
 • od 3 noclegów
  1 949 zł
  Sri Lanka - Krótka podróż
  Sri Lanka - Krótka podróż
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Krótka podróż - Standardowe hotele
 • od 8 noclegów
  4 073 zł
  Sri Lanka - perły
  Sri Lanka - perły
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka Highlights - Standardowe Hotele
 • od 7 noclegów
  3 536 zł
  Sri Lanka - Klasyki
  Sri Lanka - Klasyki
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Klasyki - Standardowe Hotele
 • od 5 noclegów
  4 372 zł
  Złoty Trójkąt - Sri Lanka
  Złoty Trójkąt - Sri Lanka
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Złoty Trójkąt - 3 gwiazdki
 • od 3 noclegów
  2 781 zł
  Sri Lanka Active Tour
  Sri Lanka Active Tour
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Aktywna Wycieczka - 3 gwiazdki
 • od 2 noclegów
  2 222 zł
  Atrakcje Sri Lanki
  Atrakcje Sri Lanki
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Najważniejsze atrakcje Sri Lanki - hotele 4-gwiazdkowe