Staatsbad Pyrmont & Rein Klassik Hotel

Niemcy · · Bad Pyrmont
4.6 / 5.0 Doskonały
9 recenzje
100% Rekomendacja
Skoncentrowana kompetencja dla zdrowia i profilaktyki
Karta Pyrmont Plus - wiele atrakcji w cenie
Skarby natury: Sole, Borowina, Źródła & Gaz źródlany CO2
Do ofert

Skoncentrowana kompetencja dla Twojego zdrowia

Osiągnij dobre samopoczucie, równowagę i spokój. Uda się to dzięki kompetencjom lekarskim i naturalnym środkom leczniczym Staatsbad Pyrmont. Ambiente uzdrowiska, wspaniała lokalizacja w naturze oraz unikalny park zdrojowy przyczyniają się do sukcesu klasycznej kuracji lub zdrowego krótkiego wypoczynku.

Najpopularniejsze wyposażenie

Wi-Fi bezpłatnie
Basen
Spokojna okolica
Położenie w centrum
Dla osób starszych
Podróżujący indywidualnie
Nowości w programie
Sauna
Nordic walking

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Zdrowe Bad Pyrmont

1 Noc, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 286 zł

Romantyczny weekend

2 Noce, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 970 zł

Natura w czystej postaci - czysty relaks!

3 Noce, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 1 420 zł

Tydzień próbny w Bad Pyrmont

6 Nocy, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 3 100 zł

Tydzień wellness w Bad Pyrmont

7 Nocy, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 4 217 zł

Ambulatoryjna kuracja profilaktyczna 21 noclegów

21 Nocy, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 6 001 zł

Klasyczna kuracja w Bad Pyrmont

14 Nocy, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 7 551 zł

Staatsbad Pyrmont & Rein Klassik Hotel szczegółowo

Rein Klassik Hotel ***

Hotel Rein Klassik położony jest w historycznym centrum Bad Pyrmont, bezpośrednio przy pięknie zaprojektowanym placu Altenauplatz. Najstarsza deptak na świecie, gdzie spacerowała już królowa Luiza Pruska - Hauptallee - znajduje się 2 minuty spacerem (ok. 120 m), park zdrojowy i hala spacerowa w 3 minuty (ok. 230 m), a Hufeland-Therme w 13 minut (ok. 900 m). Kliniki terapeutyczne Klinik Der Fürstenhof i Königin-Luise-Bad znajdują się odpowiednio 3 i 7 minut spacerem (ok. 350m / 600 m).

Pokoje Wszystkie pokoje i budynek zostały odnowione w 2022 roku. Pokoje są indywidualnie zaprojektowane i urządzone ze smakiem i komfortem, każdy z nich jest inny - znajdź swój ulubiony pokój! Większość z nich wyposażona jest w prysznic, niektóre w wannę. Suszarka do włosów, telewizor, biurko i Wi-Fi. Pok. 1 os. Komfort z fotelem, Pok. 2 os. Standard niektóre z balkonem, Pok. 2 os. Komfort z balkonem lub przeszkloną loggią z miejscem do siedzenia. Sala śniadaniowa i czerwony salon. W przytulnym Bräu-Stüberl można spędzić wieczór, napoje dostępne na zasadzie samoobsługi i za dodatkową opłatą. W budynku dostępna jest winda na wszystkie 3 piętra.

Posiłki Bufet śniadaniowy od 7 do 10, w soboty i niedziele od 8. Prosimy omówić ewentualne alergie bezpośrednio w hotelu. W bliskiej okolicy rozległego deptaka, już 100m od hotelu, znajduje się wiele doskonałych restauracji.

Karta PyrmontCard Plus

Otwiera możliwości i pozwala zaoszczędzić! Wybrane obiekty, takie jak hotel Rein Klassik są częścią "Pyrmont Plus". W hotelu otrzymasz PyrmontCard Plus. Umożliwia ona korzystanie w dniach pobytu z:
 • codziennego bezpłatnego wstępu do parku zdrojowego (przez cały rok) i do ogrodu palmowego z około 500 egzemplarzami o wysokości do 12 metrów (od około końca kwietnia do zimowego schronienia)
 • 1x dziennie bezpłatny wstęp do Hufeland Therme z basenami solankowymi I sauną na czas 1 1/2 godziny - dopłata za 2,5 godziny 4 €, za 4 godziny 6 € i za cały dzień 8 € (stan na kwiecień 2024)
 • codzienny dostęp do leczniczej wody źródlanej Bad Pyrmonter w hali spacerowej i bezpośrednio przy fontannach
 • degustacja źródeł pod fachowym kierownictwem w hali spacerowej
 • codzienny wstęp do parku wodnego Pyrmonter Welle
 • codzienny wstęp do muzeum w zamku Bad Pyrmont
 • udział w oprowadzaniu po zamku Bad Pyrmont w czwartki o 15:00
 • w soboty, niedziele i święta darmowa jazda na linii parku narodowego 792 w Lipper Land między Bad Pyrmont a Detmold aż do Externsteine, włącznie z możliwością zabrania roweru
 • Bezpłatna jazda komunikacją miejską w centrum Bad Pyrmont
 • 20% zniżki na wypożyczenie rowerów elektrycznych w 32 Grad na stacji benzynowej Huddelbusch
 • Mała wycieczka po Wezerze w niedziele o 13:45 od maja do października z przystani "Am Stockhof" w Hameln
 • w soboty o 16:00 (od kwietnia do października) oprowadzanie po jaskini Dunsthöhle
 • organizowane wędrówki zdrowotne (od kwietnia do października)
 • od poniedziałku do czwartku wspólne spacery po parku zdrojowym z wolontariuszami przewodnikami
 • udział w programie kulturalnym i rozrywkowym

SpaDreams Polecamy: wiele wydarzeń zawartych w karcie Pyrmont Plus odbywa się w niedziele. Aby niczego nie przegapić, zalecamy przyjazd od poniedziałku do soboty.

Położenie i okolica

Bad Pyrmont, urokliwe uzdrowisko w sercu Weserbergland, pomiędzy Hameln a Paderborn, jest wspaniałym terenem do wędrówek pieszych i jazdy na rowerze dla wszystkich grup wiekowych i poziomów trudności. Miejscowość otoczona jest łagodnymi wzgórzami, z których liczne wieże widokowe oferują przepiękne panoramy. Odkrywanie okolicy na rowerze, korzystanie z trasy rowerowej Weser lub jazda wzdłuż 65 km rzeki Emmer, która wiję się przez miasto, to warte polecenia wycieczki. Do punktu wyjścia łatwo wrócić S-Bahnem. Idealne miejsce na Terrainkur, specjalną formę terapii ruchowej, doskonale nadającą się do regularnego treningu układu sercowo-naczyniowego. Sieć ścieżek kuracyjnych Bad Pyrmont oferuje cztery trasy o różnych wymaganiach kondycyjnych.

Kurpark Zanurz się i zrelaksuj w nieporównywalnym, wielokrotnie nagradzanym Kurparku - jednym z najpiękniejszych ogrodów w Europie. Jego barokowy układ alejek otacza park krajobrazowy. Przez 17 tematycznych ogrodów można odbyć małą podróż dookoła świata, od jodły Hemlock z Gór Skalistych, przez magnolię Kobushi z Japonii, aż po rodzimy buk Süntel. Botaniczna różnorodność, która nie ma sobie równych. Od 1912 roku czaruje egzotyczny Ogród Palmowy - najbardziej na północ wysunięta wolno powietrzna plantacja palm w Europie, z około 500 egzemplarzami o wysokości do 12 m, od wiosny do jesieni. Park jest wypełniony rabatami i rodzimymi kwiatami, fontannami i krzewami.
Termin ten rozciąga się jako górski park kuracyjny w okolicach miasta. Tutaj można poznać ponad 300 jadalnych roślin dzikich i krzewów.
Odkryj swoje zmysły w szkole chodzenia. Na ścieżce boso z ośmioma różnymi naturalnymi materiałami wyzwane zostanie Twoje poczucie dotyku. Potem, w ciągu dnia dla orzeźwienia, a wieczorem dla uspokojenia, udaj się na terapię reakcji bodźcowej w obiekcie Kneippa.

Wellness & SPA

HUFELAND Therme zachwyca krainą kąpieli solankowych o powierzchni ok. 700 m². Przestronny basen wewnętrzny i zewnętrzny połączone są śluzą pływacką. Kanał z prądem wody, leżanki z hydromasażem, masaż pleców oraz karku i gorący wir. Na gości czeka również obszerna premium strefa saun z 9 saunami! W ogrodzie saun znajduje się oryginalna Syberyjska Banja z obszarem prysznicowym, pokojem wypoczynkowym i tarasem, sauna z drewna kelowego, sauna z bali i sauna ziemna, a także duży obszar prysznicowy i basen do zimnych kąpieli. W spokojnym zakątku ogrodu znajduje się dom ciszy, zapewniający całkowity relaks. Wewnątrz na gości czekają sauna z kryształu górskiego, sauna aromatyczna, sanarium, łaźnia parowa z kwiatami, sauna dla pań, raj śnieżny i fontanna lodowa, tunel doznań prysznicowych i basen do zanurzeń oraz strefy kąpieli stóp. Przestronny salon z kominkiem z panoramicznymi oknami i widokiem na otoczenie, na drewnianym tarasie z idyllicznymi wnękami do leżenia i wyspami spokoju, obok zapraszających wodnych łóżek i dużego ciepłego kamienia do leżenia, zapewnia absolutną atmosferę dobrej kondycji.

Relaksuj się w Fürstenbad z wanną pojedynczą lub podwójną. Daj się oczarować naturalnej atmosferze groty solnej z morskiej soli. Sól kamienna i morska zapewniają typowo czyste, zjonizowane powietrze i mają korzystny wpływ m.in. na skórę, drogi oddechowe i układ nerwowy. Gradierhütte z naturalną solanką - naturalna solanka działa profilaktycznie i regulująco na choroby dróg oddechowych podczas inhalacji. Drogi oddechowe są delikatnie nawilżane, funkcja oddychania jest poprawiana, a oskrzela przez inhalację solanki są stymulowane do samoczyszczenia. Druga grota solankowa znajduje się w hali spacerowej.
Ajurwedyjskie masaże w AYURLANKA. Hufeland Bistro i gastronomia w Almhütte.

Naturalne środki lecznicze

Bad Pyrmont wyróżnia się skoncentrowaną kompetencją zdrowotną w różnych dziedzinach medycznych dzięki swoim cennym naturalnym środkom leczniczym.

Zdrowa Siódemka Źródła wypływają w Dolinie Źródeł i są podawane bezpośrednio przy źródłach, w domach kuracyjnych i w hali spacerowej. W Bad Pyrmont występuje rzadkość dwóch różnych typów wód leczniczych: solanki zawierające sól sodową i chlorkową oraz wody bogate w wapń i magnez - hydrogencarbonat-säuerlinge. Wskazania do kuracji pitnej w zależności od źródła: choroby narządów trawiennych, choroby urologiczne, niedobory żelaza i wapnia.

Solanka Kąpiele solankowe działają uspokajająco na układ nerwowy. Kąpiele ruchowe w solance umożliwiają intensywny trening mięśni i krążenia dzięki zwiększonej wyporności. Ruchy w wodzie solankowej szczególnie odciążają stawy i plecy.

Borowina Kąpiel borowinowa pozwala na długi czas utrzymać bardzo wysokie temperatury aplikacji przy jednocześnie dobrej tolerancji. Przy 41 do 46 °C osiągany jest optymalny efekt terapeutyczny. Terapia borowiną poprawia ruchomość stawów, relaksuje mięśnie oraz poprawia krążenie krwi w całym ciele.

CO2-Quellgas i jaskinia parowa Jaskinia parowa to unikatowe zjawisko naturalne. Gaz źródlany CO2 wydobywa się niewidocznie z szczeliny skalnej na wzgórzu Helvetiusa na powierzchnię ziemi. Dwutlenek węgla wydobywa się z magmy na głębokości 4.000 m i jest napędem dla wszystkich leczniczych źródeł Bad Pyrmont. CO2 wyprowadza te wody lecznicze na światło dzienne. Naczynia centralne i obwodowe są lepiej ukrwione, a system sercowo-naczyniowy jest odciążony.

Centra zdrowia

Kąpiel Królowej Luizy Kąpiel Królowej Luizy, nazwana na cześć pruskiej królowej, która wielokrotnie korzystała z kuracji w Bad Pyrmont, jest centralnym centrum zdrowia w Staatsbad Pyrmont. Zespół lekarzy specjalistów z zakresu medycyny wewnętrznej, medycyny psycho-terapeutycznej, ortopedii i medycyny fizykalnej oraz trzech lekarzy balneologii. Duży zespół terapeutów do terapii ruchowej, fizjoterapii, kąpieli ruchowych w solance, inhalacji solankowych, fototerapii solankowej, masażu, drenażu limfatycznego, terapii relaksacyjnych, inhalacji, naturalnych zabiegów borowinowych i kąpieli, kąpieli solankowych, kąpieli w gazie źródlanym CO2, poradnictwa żywieniowego oraz grup dyskusyjnych na temat edukacji zdrowotnej.
Wskazania: Chroniczne zwyrodnieniowe choroby kręgosłupa i stawów, osteoporoza, choroby ginekologiczne, reumatyczne choroby, choroby skóry oraz choroby serca i układu krążenia.

Klinika Fürstenhof Centrum kompetencji dla narządów ruchu! Specjalistyczna klinika ortopedii, osteoporozy, chorób metabolicznych kości, reumatologii i ginekologii. Specjaliści z zakresu ortopedii, medycyny wewnętrznej, reumatologii i ginekologii. Szerokie możliwości diagnostyczne z ultrasonografią, rentgenem, pomiarem gęstości kości (DXA), biopsjami, punkcją stawów, badaniami laboratoryjnymi i EKG. Duży zespół terapeutów do fizjoterapii, medycznego treningu terapeutycznego, specyficznych dla wskazań grupowych terapii sportowych - również w kąpieli ruchowej w solance, terapii zajęciowej, fizykalnej terapii/balneoterapii (zabiegi borowinowe, kąpiele solankowe, kąpiele w wodzie z żelazem i dwutlenkiem węgla), terapii psychologicznych, poradnictwa żywieniowego, kuchni edukacyjnej i edukacji zdrowotnej.
Wskazania: Osteoporoza, jak również wszystkie inne choroby metaboliczne kości, zwyrodnieniowe choroby narządów ruchu, ortopedyczne choroby, takie jak uszkodzenia dysków, artrozy, zapalne i niezapalne choroby reumatyczne, zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, fibromialgia, choroba Bechterewa, łuszczyca, choroby ginekologiczne i onkologiczne ginekologiczne - również po operacjach, opadanie narządów płciowych, objawy menopauzy, endometrioza.

Czas wolny

Warto odwiedzić Hufelandtherme oraz park wodny Pyrmonter Welle z basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, sauną, wielką zjeżdżalnią i zjeżdżalnią na świeżym powietrzu. Bezpośrednio przy parku zdrojowym zaprasza zamek Pyrmont ze swoim muzeum. Lotnisko w Bad Pyrmont malowniczo położone w Weserbergland oferuje nie tylko wspaniałe wycieczki, ale również niezapomniane loty widokowe. W Bad Pyrmont znajduje się pole golfowe średniej trudności, a kolejne pola można znaleźć w promieniu 45 km. Bad Pyrmont położone jest między Lasem Teutoburskim a Weserbergland, czyli w samym sercu raj dla miłośników wędrówek pieszych i rowerowych. Nieopodal znajdują się Externsteine i pomnik Hermanna.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Pokoje hotelowe w skrócie

 • Pok. 1 os. Komfort

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os. Standard

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os. Komfort

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os. Lux

  więcej szczegółów
 • Pok. 1 os. = Pok. 2 os. Standard

  więcej szczegółów

Oceny klientów odnośnie Staatsbad Pyrmont & Rein Klassik Hotel

9 zweryfikowane opinie przez podróżnychTylko klienci, którzy podróżowali z nami, mogą zostawić recenzję

4.6 Znakomity  

100% poleca hotel innym

4.6
Hotel
5.0
Serwis
4.0
Aplikacje
4.8
Wyżywienie
4.8
Strefa spa
 • "doskonała lokalizacja"
 • "stylowe wyposażenie"
 • "czystość"
 • "przyjazny personel"
 • "obfite śniadania"
 • "urozmaicone zabiegi"
 • "kompetentna obsługa"
 • "relaksujący pobyt"
 • "centralna pozycja"
 • "zróżnicowana gastronomia"
9 Wyniki

Barbara S.

kwiecień 2024

od 40 do 49 lat | 4 - 8 dni

Udane wakacje.

Beate H.

luty 2024

jako rodzina | od 50 do 59 lat | 4 - 8 dni

Połączenie aktywności, wellness i relaksu w pięknym otoczeniu oraz godny polecenia hotel sprawiły, że nasze wakacje były idealne.

....

styczeń 2024

4 - 8 dni

Świetnie

styczeń 2024

jako para | 1 - 3 dni

Dobry

To był całkowicie udany pobyt w Bad Pyrmont.

Reinhard S.

listopad 2023

jako para | od 60 do 69 lat | 4 - 8 dni

Lokalizacja

Staatsbad Pyrmont & Rein Klassik Hotel
Niemcy, , Bad Pyrmont
Hannover Airport (HAJ)
ok. 89km / 78min
Bhf. Bad Pyrmont
ok. 2km / 6min

Hotele w okolicy

 • od 1 noclegu
  446 zł
  - 15%
  Parkhotel Bremen
  Parkhotel Bremen
  S
  Niemcy · Morze Północne · Brema
  Przerwa w mieście Hanze
  Znakomity
  4,8
  /5
 • od 1 noclegu
  368 zł
  - 25%
  Hotel Oversum Winterberg
  Hotel Oversum Winterberg
  S
  Niemcy · · Winterberg
  Dni spa
  Doskonały
  4,5
  /5
 • od 1 noclegu
  476 zł
  - 25%
  Słońce Frankenberg
  Słońce Frankenberg
  FIRST CLASS
  Niemcy · Hessisches Bergland · Frankenberg
  Dni relaksu
  Znakomity
  4,7
  /5
 • od 2 noclegów
  1 260 zł
  Hotel Freund
  Hotel Freund
  S
  Niemcy · Kraina Waldeck · Vöhl-Oberorke
  Relaks i aktywne dni
  Znakomity
  4,7
  /5
 • od 1 noclegu
  281 zł
  - 25%
  Hotel FREIZEIT IN
  Hotel FREIZEIT IN
  Niemcy · góry Harz · Göttingen
  Aktywny wypoczynek
  Fantastyczny
  4,4
  /5
 • od 2 noclegów
  853 zł
  Göbel's Hotel Quellenhof
  Göbel's Hotel Quellenhof
  Niemcy · Hessisches Bergland ·
  Spa w Quellenhof
 • od 28 noclegów
  12 189 zł
  Kurs nauczyciela jogi - Yoga Vidya
  Kurs nauczyciela jogi - Yoga Vidya
  Niemcy · Las Teutoburski · Horn-Bad Meinberg
  Intensywne szkolenie nauczyciela jogi
 • od 4 noclegów
  2 988 zł
  Yoga Vidya
  Yoga Vidya
  STANDARD
  Niemcy · Las Teutoburski · Horn-Bad Meinberg
  Ajurwedyjska kuracja dla pleców
  Fantastyczny
  4,4
  /5