Sri Lanka Einreise

Sri Lanka woła "Hello again!"

Informacje na temat otwarcia granicy na Sri Lance

Sri Lanka otwiera swoje granice dla gości

Wreszcie, po dziewięciu miesiącach, Sri Lanka ponownie otworzyła swoje drzwi dla świata! W związku z niską liczbą infekcji i zachorowań rząd kraju zdecydował się na ponowne otwarcie granic i wpuszczenie turystów. Więc teraz na rajskiej wyspie woła się "hello again".

Od 21 stycznia wjazd na Sri Lankę jest znów możliwy. Od tego dnia lotnisko w Kolombo jest również otwarte i przyjmuje samoloty międzynarodowe. 

Na tej stronie zebraliśmy wszystkie ważne fakty dotyczące otwarcia granicy ze Sri Lanką.

Aktualna sytuacja dotycząca koronawirusa na Sri Lance

Sri Lanka jest jednym z niewielu krajów podróżniczych na świecie, który nie jest obecnie wymieniony przez RKI jako obszar ryzyka ze względu na niską liczbę przypadków Corony.

Oznacza to dla Państwa: kwarantanna po powrocie do Polski nie jest konieczna.

Koncepcja "bezpiecznego podróżowania" w kraju

Krajowy urząd ds. turystyki opracował koncepcję "bezpiecznego podróżowania", aby pobyt na wyspie był jak najbardziej bezpieczny i relaksujący. W ten sposób Sri Lanka oficjalnie mówi "Hello again" i wita Cię z powrotem, gdy granica jest otwarta.

Koncepcja ta obejmuje między innymi następujące punkty: 

  • Przez pierwsze 14 dni podróżni muszą przebywać w Hotelu "Safe and secure Level 1" 
  • W tym czasie mają Państwo pełną swobodę poruszania się po hotelu i dlatego nie ma obowiązkowej kwarantanny po przybyciu do pokoju hotelowego.
  • Możliwe są  wycieczki, pod warunkiem przestrzegania ustalonych środków ochronnych.
  • Podczas pobytu w hotelu przeprowadzane są dalsze testy PCR.

Wiza turystyczna w czasach Koronawirusa

Wymagania dotyczące wjazdu na Sri Lankę będą aktualizowane w miarę ich ponownego otwierania. Po zarezerwowaniu hotelu można ubiegać się o wizę ETA. Aktualne przepisy wjazdowe stanowią, że oprócz wizy należy przedstawić na lotnisku negatywny wynik testu w momencie przybycia.

Po uzyskaniu wizy ETA, przed rozpoczęciem podróży kupuje się jeszcze trzy testy PCR za 40 USD każdy, które są następnie przeprowadzane na miejscu w hotelu. Hotele współpracują z odpowiednimi laboratoriami, nie musisz się o nic martwić. Potrzebne będzie również ubezpieczenie Covid 19 na Sri Lankę (12 USD za miesiąc), które pokryje koszty w przypadku pozytywnego wyniku testu podczas pobytu.

Doradztwo i rezerwacja

Twoja podróż może rozpocząć się w bardzo prosty sposób:

1. Zapytaj bez zobowiązań w SpaDreams
2. Skorzystaj z porad naszych ekspertów i zarezerwuj
3. Złóż wniosek o wizę 

 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące ponownego otwarcia Sri Lanki

Nie. Hotele "Safe and secure level1" tworzą tzw. Bio Bubbles, w których można się swobodnie poruszać przez pierwsze 14 dni po wjeździe, pod warunkiem, że pierwszy test PCR po przyjeździe do hotelu będzie negatywny. W ramach specjalnych środków bezpieczeństwa możliwe są w tym czasie również wycieczki do atrakcji turystycznych, o ile żaden z dalszych testów PCR nie da wyniku pozytywnego. W przypadku pozytywnego wyniku testu zostaniesz przeniesiony do innego hotelu, aby umożliwić odizolowanie się na czas testu.

O wszystkie wizy należy ubiegać się online za pośrednictwem portalu Immigration ETA. Przed złożeniem wniosku o wizę należy dokonać potwierdzonej rezerwacji hotelu. Hotel poda numer referencyjny, który należy wpisać w rubryce "Dane kontaktowe" w formularzu wizowym. Tam zostaniesz poproszony o "Adres na Sri Lance", w którym podasz nazwę hotelu, adres i wydany numer referencyjny.

Tak, kosztuje to 12 USD za jeden miesiąc i może być zakupione przed wjazdem do kraju.

Tak. Po otrzymaniu wizy należy zakupić trzy testy PCR, które zostaną wykonane bezpośrednio w hotelu podczas pobytu. Pierwszy test PCR zostanie przeprowadzony po przyjeździe do hotelu przed zameldowaniem. Drugi test PCR zostanie przeprowadzony 5-7 dni później, a trzeci w drugim tygodniu pobytu. Cena za każdy test PCR wynosi 40 USD. Testy można zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem aplikacji lub na miejscu w hotelu, w zależności od tego, do którego hotelu się wybierasz.

Nie. Obecnie nie robi się wyjątków dla podróżnych, którzy zostali już zaszczepieni. Oznacza to, że każdy podróżny musi spełniać te same wymagania.

Wraz z otwarciem granicy, hotele na Sri Lance są zróżnicowane według określonych kategorii. Spośród wszystkich hoteli posiadających certyfikat "Safe & Secure", "Hotele Poziomu 1" są dostawcami usług noclegowych i kwaterami, które mogą być rezerwowane przez turystów międzynarodowych tylko w ciągu pierwszych 14 dni ich wakacji. Hotele poziomu 1 nie mogą przyjmować rezerwacji od miejscowych i nie mogą organizować imprez lub bankietów dla miejscowych. Pracownicy przechodzą kwarantannę zanim wejdą w kontakt z gośćmi.