Sri Lanka Einreise

Sri Lanka woła "Hello again!"

Informacje na temat otwarcia granicy na Sri Lance

Sri Lanka czeka na Ciebie

Czy wiesz, że obecnie możliwe jest podróżowanie na Sri Lankę? Niewielka liczba zachorowań i bezpieczna, sprawdzona koncepcja umożliwia między innymi zabiegi ajurwedy na tej rajskiej wyspie.

Na tej stronie zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje.

Koncepcja "safe travel" na Sri Lance

Krajowy urząd ds. turystyki opracował koncepcję "Safe travel", aby Państwa pobyt na wyspie był jak najbardziej bezpieczny i relaksujący. W ten sposób Sri Lanka mówi "Witaj ponownie" i zaprasza Cię z powrotem po otwarciu granicy.

Główne punkty tej koncepcji podsumowaliśmy dla Ciebie na poniższej grafice:

Wiza turystyczna w czasach Koronawirusa

Wymagania dotyczące wjazdu na Sri Lankę zostały zaktualizowane po ponownym otwarciu. Można ubiegać się o wizę ETA. Aktualne przepisy wjazdowe przewidują, że oprócz wizy należy przedstawić po przylocie na lotnisku negatywny wynik testu (nie starszy niż 72 godziny). Wynik testu musi być dostępny w języku angielskim.

Skorzystaj z naszej usługi "Elastyczna taryfa"

Chcemy, abyś mógł z niecierpliwością myśleć o swojej następnej podróży. Dlatego też zalecamy rezerwację "Elastycznej taryfy" i skorzystanie z atrakcyjnych zalet tej opcji.

Twoje korzyści w skrócie:

  • Bezpłatna zmiana rezerwacji i anulowanie rezerwacji do 14 dni przed przyjazdem.
  • Zabezpieczone jako pakiet wycieczek z ochroną przed niewypłacalnością i certyfikatem bezpieczeństwa

Więcej informacji na temat "Elastycznej taryfy" w SpaDreams, proszę kliknąć tutaj >>

 

Hotele "Safe and Secure Level 1"

Hotele z tym certyfikatem są dostępne dla niezaszczepionych i zaszczepionych podróżnych:

"Inne certyfikowane hotele Safe & Secure"

Hotele z tym certyfikatem są dostępne dla zaszczepionych podróżnych, którzy po przybyciu na lotnisko w Colombo przedstawili negatywny wynik testu PCR, a następnie chcą zwiedzać kraj z "Travel Pass", np. podczas kuracji Ayurveda.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące ponownego otwarcia Sri Lanki

Nie. Hotele "Safe and secure level1" tworzą tzw. Bio Bubbles, w których można się swobodnie poruszać przez pierwsze 14 dni po wjeździe, pod warunkiem, że pierwszy test PCR po przyjeździe do hotelu będzie negatywny. W ramach specjalnych środków bezpieczeństwa możliwe są w tym czasie również wycieczki do atrakcji turystycznych, o ile żaden z dalszych testów PCR nie da wyniku pozytywnego. W przypadku pozytywnego wyniku testu zostaniesz przeniesiony do innego hotelu, aby umożliwić odizolowanie się na czas testu.

O wszystkie wizy należy ubiegać się online za pośrednictwem portalu Immigration ETA. Przed złożeniem wniosku o wizę należy dokonać potwierdzonej rezerwacji hotelu. Hotel poda numer referencyjny, który należy wpisać w rubryce "Dane kontaktowe" w formularzu wizowym. Tam zostaniesz poproszony o "Adres na Sri Lance", w którym podasz nazwę hotelu, adres i wydany numer referencyjny.

Tak, kosztuje to 12 USD za jeden miesiąc i może być zakupione przed wjazdem do kraju.

Tak. Po otrzymaniu wizy należy zakupić trzy testy PCR, które zostaną wykonane bezpośrednio w hotelu podczas pobytu. Pierwszy test PCR zostanie przeprowadzony po przyjeździe do hotelu przed zameldowaniem. Drugi test PCR zostanie przeprowadzony 5-7 dni później, a trzeci w drugim tygodniu pobytu. Cena za każdy test PCR wynosi 40 USD. Testy można zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem aplikacji lub na miejscu w hotelu, w zależności od tego, do którego hotelu się wybierasz.

Nie. Obecnie nie robi się wyjątków dla podróżnych, którzy zostali już zaszczepieni. Oznacza to, że każdy podróżny musi spełniać te same wymagania.

Wraz z otwarciem granicy, hotele na Sri Lance są zróżnicowane według określonych kategorii. Spośród wszystkich hoteli posiadających certyfikat "Safe & Secure", "Hotele Poziomu 1" są dostawcami usług noclegowych i kwaterami, które mogą być rezerwowane przez turystów międzynarodowych tylko w ciągu pierwszych 14 dni ich wakacji. Hotele poziomu 1 nie mogą przyjmować rezerwacji od miejscowych i nie mogą organizować imprez lub bankietów dla miejscowych. Pracownicy przechodzą kwarantannę zanim wejdą w kontakt z gośćmi.