ajurweda-w-europie

Ajurweda w Europie

Medycyna dalekowschodnia na wyciągnięcie ręki

Zabacz najlepsze kuracje ajurwedyjskie w Europie

Autentyczna ajurweda w Europie

By skorzystać z dobrodziejstw ajurwedy, nie trzeba wcale podróżować przez pół świata. Tradycyjne kuracje ajurwedyjskie są bowiem dostępne również w hotelach SPA i uzdrowiskach na terenie całej Europy (w tym również w Polsce). Obecni na miejscu lekarze i terapeuci pochodzą na ogół z Indii i to tam kształcili się w tradycyjnych metodach leczniczych wedle zasad ajurwedy.

Ta starożytna, bo praktykowana już od ponad 5000 lat nauka, zajmuje się nie tylko uzdrawianiem ciała, ale i duszy - poprzez przywracanie wewnętrznej równowagi.

Tradycyjna kuracja ajurwedyjska rozpoczyna się przygotowaniem organizmu do oczyszczania i odtruwania. Faza ta obejmuje zabiegi z wykorzystaniem olejów i wspomagające pocenie, dzięki czemu otwierają się pory, co umożliwi w kolejnej fazie szybkie usuwanie toksyn.

Podczas oczyszczania kuracjusz odżywia się zgodnie z ustaloną dla niego przez lekarza dietą. Ma ona (wraz z innymi zabiegami oczyszczającymi) na celu pozbycie się toksyn i wszelkich zbędnych substancji z organizmu i przygotowanie go do dalszej części kuracji. Na tym etapie bardzo ważne jest powiadomienie lekarza o wszelkich dolegliwościach oraz życzeniach specjalnych.

W dalszej części kuracji zabiegi są znacznie bardziej relaksujące. Wśród nich wymienić można różnorodne masaże, zabiegi z wykorzystaniem olejków aromatycznych i ziół oraz wiele innych. Służą one polepszeniu przemiany materii, a jednocześnie odzyskaniu spokoju ducha.

Ajurweda w Europie to doskonała oferta dla miłośników medycyny naturalnej, bez konieczności dalekich podróży.