Nieznane miejsca: słoweńskie wybrzeże Adriatyku

Wybrzeże Adriatyku w Słowenii jest centrum wypoczynku i dobrego samopoczucia. Wczasowicze i miłośnicy przyrody znajdą tu najpiękniejsze ośrodki zdrowia i SPA. Region ten, nazywany również Primorska, jest wyjątkowym wybrzeżem w Słowenii, gdzie góry zatapiają się w morzu, tworząc tym samym niesamowitą różnorodność przyrodniczą w otoczeniu czystego powietrza. To miejsce pozwala oczyścić umysł i w pełni wypocząć.

Wybrzeże Adriatyku w Słowenii to region, gdzie Morze Adriatyckie wbija się głęboko w kontynent. Słoweńskie wybrzeże liczące 46 km nie jest zbyt długie, ale posiada najwyższej klasy ofertę turystyczną. Świeże powietrze górskie łączy się tutaj ze śródziemnomorskim klimatem wybrzeża, co sprawia, że można tu odbyć kurację klimatyczną przez cały rok. Miłośnicy natury znajdą tu również wszystko czego potrzebują do szczęścia. Żwirowe lub piaszczyste czy też naturalne plaże, albo dzikie polany – wybrzeże Adriatyku w Słowenii jest urozmaicone i na każdym kroku można tu znaleźć bujną florę. Teren jest objęty rezerwatem przyrody z wyjątkowym klifem i salinami Strunjan. Saliny są prawdziwymi skarbnicami bujnej flory i fauny. W tym biotopie zwierzęta i rośliny przystosowały się  do bardzo wysokiego zasolenia otoczenia. Ponad 200 gatunków ptaków wybrało tą okolicę na swoje miejsce wylęgu i zakładania gniazd.

Adriatyckie wybrzeże w Słowenii sprawi, że każdy urlop stanie się kuracją

Morze, powietrze i saliny mają lecznicze działanie na zdrowie. Służą aktywnej profilaktyce zdrowotnej i ogólnej regeneracji. Mikroklimat i błoto z morza oraz salin na wybrzeżu Adriatyku w Słowenii mają działanie profilaktyczne i lecznicze przy różnych dolegliwościach, w tym schorzeniach układu oddechowego i reumatyzmie. Miejscem wartym polecenia do odbycia wyjątkowego urlopu SPA i kuracji jest Centrum Talasso Strunjan. W tym ośrodku Medical Wellness przyczyni się do poprawy jakości życia i twojego samopoczucia. Zostaniesz tu zmotywowany do prowadzenia zdrowego trybu życia. Należące do hotelu oddziały lecznicze pomogą Ci w pełni skupić się na twoim zdrowiu. Do Twojej dyspozycji jest również centrum wellness z wyjątkowymi zabiegami upiększającymi i poprawiającymi formę.

_717_7_690_388_4
Nordic walking w pobliżu Thalasso- Zentrum Strunjan

Portoroz –tętniący życiem kurort z szeroką ofertą SPA

Do wypoczynku nad adriatyckim wybrzeżu w Słowenii należy również rozrywka i atrakcje kulinarne. Portoroz, kurort o niezwykłej atmosferze, zaliczany jest do ulubionych miejsc miłośników aktywnego wypoczynku. Portoroz ze swoją długą i bardzo zadbaną piaszczystą plażą zachęca do kuracji z zabiegami SPA. Na miłośników sportów wodnych czeka tu szeroka oferta rozrywek wodnych, która z pewnością każdego zadowoli. Nie trzeba nawet zabierać ze sobą sprzętu wodnego, ponieważ istnieje możliwość wypożyczenia go na miejscu. Jeśli natomiast szukasz ciszy i spokoju, w okolicy Portoroz znajdują się najpiękniejsze ścieżki do spacerów i jazdy na rowerze.

grand-hotel-portoroz_712_12_1280_720_5
Zajęcia z jogi w Grand Hotel Portoroz

Jeśli chcesz połączyć wellness, SPA i zdrowie, idealnym miejscem do takiego wypoczynku będzie przepięknie położony hotel Apollo, który oferuje wyjątkowe kuracje. Termy, wellness i ajurweda stały się pod dachem Apolla jego integralnymi częściami. A może zawsze chciałeś poczuć się jak król? W Kempinski Palace Portoroz twoje marzenia się spełnią. Obojętnie czy podczas zabiegów SPA czy zajęć fitness – w tym miejscu twoje ciało i umysł w pełni się zrelaksują. Tym sposobem adriatyckie wybrzeże w Słowenii spełnia wszelkie życzenia swoich gości. Odnajdziesz tu drogę do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Obejrzyj nasze hotele w Słowenii położone na wybrzeżu Adriatyckim >>

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna