Praga i zachodnioczeski trójkąt uzdrowiskowy, czyli spa i wellness w Czechach

Czechy to kraj wielu urokliwych miejsc, gościnnych ludzi oraz pysznej kuchni. Co roku wielu turystów decyduje się na spędzenie urlopu właśnie w tym kraju. Oczywiście najczęściej wybieraną destynacją jest Praga, która przyciąga podróżujących ogromem pięknych zabytków oraz bogatym życiem nocnym. Bez wątpienia niebagatelnym czynnikiem są również wyjąkowo niskie ceny, zwłaszcza gdy porównać je z oferowanym przez to miasto ogromem atrakcji. Coś dla siebie znajdzie tu więc każdy turysta, bowiem Praga to raj zarówno dla fanów zwiedzania i historycznych ciekawostek, jak i tych oczekujących po urlopie odrobinę więcej szaleństwa. Znalezienie noclegu w Pradze nie stanowi większego problemu. Poszukującym możliwości pobytu w praskim hotelu wellness SpaDreams poleca Aquapalace Hotel Prague. Goście hotelu Aquapalace posiadają bezpośredni dostęp do aqua parku, do którego należy kompleks basenów, strefa wellness oraz spa, sala fitness i centrum balneoterapii.

Jednak Czechy mają do zaoferowania znacznie więcej w dziedzinie spa i wellness. Każdy, kto kiedyś choć odrobinę zainteresował się tym państwem, słyszał o osławionych czeskich uzdrowiskach. Trzy najpopularniejsze miejscowości: Karlowe Wary, Franciszkowe Łaźnie oraz Mariańskie Łaźnie, dzięki występujących tutaj bogactwom naturalnym oraz pracy włożonej w stworzenie luksusowych hoteli, z biegiem lat zasłużyły sobie na miano zachodnioczeskiego trójkąta uzdrowiskowego. Lecznictwo uzdrowiskowe w Czechach ma ponad stuletnią tradycję, zaś w XIX wieku czeskie kurorty były uważane za najbardziej prestiżowe i eleganckie. Do najsławniejszych gości czeskich uzdrowisk zaliczają się Goethe, Chopin, Twain oraz król Anglii Edward VII i car Rosji Piotr Wielki. Specjalność zachodnioczeskich uzdrowisk to leczenie chorób serca, problemów z podwyższnym ciśnieniem, chorób układu ruchu, astmy a także dolegliwości urologicznych i kobiecych.

Na stronie SpaDreams pragnący wybrać się na wypoczynek w Czechach mogą przebierać w ofertach. Swoim urokiem, tradycją i niepowtarzalnym charakterem zapraszają Mariańskie Łaźnie. Spacer po ulicach Mariańskich Łaźni to jak podróż w czasie – eleganckie domy i budynki uzdrowiskowe, kuracjusze spacerujący po parku w starym stylu oraz popijający wodę mineralną z kubeczków. To miejsce ma duszę. W Mariańskich Łaźniach liczne ośrodki oferują programy spa i wellness i oczywiście programy lecznicze.

Mariańskie_Łaźnie
Mariańskie Łaźnie, Źródło: Wikimedia Commons

Inną miejscowością, w której można poddać się kuracji na schorzenia układu ruchu, układu trawienia i zaburzeń metabolizmu, a także schorzeń onkologicznych, są Karlowe Wary. Kiedyś było to ulubione miejsce głów państw, a spędzania urlopu w Karlowych Warach oznaczało prestiż. Dzisiaj miasto wciąż odwiedzane jest przez wielu sławnych ludzi, w tym gwiazdy filmowe, które co roku przyjeżdżają na odbywający się tutaj festiwal filmowy. Do kuracji w tutejszych ośrodkach stosowane są przede wszystkim źródła wód mineralnych.

Karlowe_Wary
Karlowe Wary, Źródło: Wikimedia Commons

Trzecią miejscowością będącą częścią zachodnioczeskiego trójkąta uzdrowiskowego są Franciszkowe Łaźnie. Tutaj z powodzeniem leczone są przede wszystkim choroby układu ruchu, takie jak podwyższone ciśnienie, a także dolegliwości kobiece. W miejscowości skupia się ponad 20 źródeł wód mineralnych o licznych właściwościach leczniczych. Oprócz wód na kuracjach we Franciszkowych Łaźniach stosowane są również zabiegi borowinowe orz lecznicze gazy. Oczywiście, tak jak w przypadku dwóch pozostałych miejscowości, turystów zachwyca przede wszystkim przedwojenna architektura, zadbane parki oraz możliwość uczestniczenia w licznych kulturalnych wydarzeniach, takich jak koncerty, teatr oraz kino.

Franciszkowe
Franciszkowe Łaźnie, Źródło: Wikimedia Commons
SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna