Top atrakcje na Węgrzech

Węgry słyna z pięknych romantycznych krajobrazów, jak np. rozległe stepy zwane Puszta, położone pomiędzy rzekami Dunaj a Cisą lub liczne winnice położone na południu i zachodzie kraju. Lecz państwo to ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko piękne krajobrazy…

PusztaKéi01

Na zdjęciu: krajobraz Puszty

Źródło: Wikimedia Commons http://commons.wikimedia.org/

Spa i wellness w Budapeszcie

Poza wymionionymi powyżej dziewiczymi regionami oraz licznymi atrakcjami kulturalnymi, Węgry oferują wiele możliwości, by odprężyć się w jednym z wysokiej klasy hotelów spa i wellness. Liczne z nich znajdują się w jednym z najpiękniejszych miast Europy- Budapeszcie. Najczęściej wypoczynek spa w Budapeszcie kojarzony jest z termami oraz z aquaparkami, oferującymi moc atrakcji, zarówno dla starszych, jak i dla młodszych.

danubius-hotel-gellert_309_3_1280_720_5

Na zdjęciu: Danubius Hotel Gellert, jeden z wielu luksusowych ośrodków w Bupapeszcie

Dobroczynne Źródła termalne- jezioro Balaton

Jednak z term na Węgrzech o wiele bardziej słynie inny region, a mianowicie położone w południowo-zachodniej częsci kraju jezioro Balaton otoczone łańcuchami górskimi. Górskie gorące źródła zasilające jezioro Balaton zapewniają niezapomniany wypoczynek, a ośrodki położone nad jeziorem oraz w jego okolicy gwarantują profesjonalną opiekę medyczną oraz zabiegi spa i wellness, między innymi z wykorzystaniem wyjątkowych właścowości termalnych źródeł.

_314_2_1280_720_5Na zdjęciu:  Palace Hotel & Zena Center

“Sissi”

Marzysz, by podążać krokami jednej z najpopularniejszych europejskich cesarzowych? Ok. 30 km od Budapesztu, w miejscowości Gödöllő, znajduje się Pałac cesarzowej Elżbiety, znanej jako Sissi. Pałacyk poddano renowacji i obecnie upamiętnia cesarzową Elżbietę oraz jej męża, cesarza Franciszka Józefa. Zwiedzanie pałacu trwa około 1,5 godziny.

Stupa w zalaszanto

W niewielkim miasteczku Zalaszántó (oddalonym o ok. 20 km od miejsowości Bad Heviz nad jeziorem Balaton) można podziwiać imponującą buddyjską świątynię- Stupę. Monument jest wysoki na 30 m i szeroki na 24 m i to właśnie dzięki swym imponującym rozmiarom przyciągą wielu turystów wypoczywających w okolicznych ośrodkach termalnych. Wpływa na to również fakt, iż Stupa położona jest na górce o wysokości 315 m. Ten wspaniały monument symbolizujący pokój oraz mądrość jest największą tego typu budowlą w Europie.

Stupa_Zalaszanto_Hungary

Na zdjęciu: Stupa w Zalaszanto

Źródło: Wikimedia Commons http://commons.wikimedia.org/

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna