Intensywna podróż po południowych Indiach

Indie · Południowe Indie Karnataka · Bengaluru
Bangalore - Mysore - Kabini - Ooty - Coimbatore -
Cochin - Allleppy - Kovalam - Trivandrum
Nocleg na łodzi domowej
Do ofert

Od Bangalore do Kovalam: Kultura i natura

Południowe Indie oferują niepowtarzalną, egzotyczną mieszankę kultury i natury – metropolie, świątynie, parki narodowe, góry i Backwaters. Podczas tej podróży zanurzysz się w barwną różnorodność Indii i doświadczysz najważniejszych atrakcji regionu.

Najpopularniejsze wyposażenie

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

14-dniowa podróż / 13 nocy w standardowych hotelach

13 Nocy, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 7 053 zł

14-dniowa podróż / 13 nocy w luksusowych hotelach

13 Nocy, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 8 963 zł

Intensywna podróż po południowych Indiach szczegółowo

Prywatna podróż 14 dni / 13 nocy

1. DZIEŃ: Bangalore

Powitanie na lotnisku w Bangalore i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie najważniejszych zabytków w Bangalore, trzeciej co do wielkości metropolii Indii: imponującego budynku Vidhana Soudha, świątyni Bull Temple (Nandi Temple) – jednej z najstarszych świątyń miasta, pałacu Tipu i ogrodu botanicznego Lal Bagh. Nocleg w Bangalore.

2. DZIEŃ: Mysore

Podróż do Mysore, uroczej miasta ogrodów. Wieczorem zwiedzanie różnych interesujących rynków i bazarów. Nocleg w Mysore.

3. DZIEŃ: Mysore

Dzisiaj odwiedzisz Shrirangapattana, małe miasto w pobliżu Mysore o wielkim historycznym znaczeniu. Atrakcje to między innymi forteca, świątynia, mauzoleum i inne, częściowo ruiny, częściowo w pełni zachowane historyczne budowle. Ponadto zwiedzisz pałac Amba Vilas w Mysore, muzeum Maharadży i wieczorem hinduistyczną świątynię Chamundi. Nocleg w Mysore.

4. DZIEŃ: Kabini

Podróż do Kabini, punktu kulminacyjnego dla miłośników natury. Po południu safari jeepem przez Park Narodowy Nagarhole (w zależności od dostępności). Wraz z sąsiednimi parkami narodowymi Nagarhole tworzy największy obszar chroniony w południowych Indiach. Zamieszkują go między innymi słonie, tygrysy, lamparty, jelenie i małpy. Nocleg w Kabini/Nagarhole.

5. DZIEŃ: Kabini

Kolejnym punktem kulminacyjnym parku narodowego jest safari łodzią po rzece Kabini (w zależności od dostępności). Tutaj również można obserwować różnorodne gatunki zwierząt. Nocleg w Kabini/Nagarhole.

6. DZIEŃ: Ooty

Podróż do Udagamandalam (krótko Ooty). Ta górska miejscowość w Zachodnich Ghatach została rozwinięta rolniczo przez Brytyjczyków na początku XIX wieku i ze względu na przyjemny klimat stała się popularnym kurortem. Nocleg w Ooty.

7. DZIEŃ: Ooty

Dzisiaj zwiedzisz atrakcje miasta, takie jak Ogród Botaniczny, Jezioro Ooty i Doddabetta Peak. Nocleg w Ooty.

8. DZIEŃ: Mettupalayam/Coimbatore

Kolejnym punktem kulminacyjnym podróży jest przejazd koleją Nilgiri Mountain Railway z Ooty do Mettupalayam. Imponująca trasa prowadzi przez mosty, tunele, wzdłuż rozległych plantacji herbaty z zachwycającym widokiem na góry. Z Mettupalayam przejazd samochodem do Coimbatore. Nocleg w Coimbatore.

9. DZIEŃ: Cochin

Podróż do Cochin. Po przybyciu do tego historycznie znaczącego miasta portowego, wieczorem obejrzysz tradycyjny taniec Kathakali. Nocleg w Cochin.

10. DZIEŃ: Cochin

Poznasz zabytki Cochin, takie jak kościół św. Franciszka, pałac Mattancherry, synagogę żydowską i imponujące chińskie sieci rybackie. Nocleg w Cochin.

11. DZIEŃ: Alleppey

Podróż do Alleppey (Alapphuza). Podczas rejsu łodzią mieszkalną przez znane Backwaters Kerali będziesz mógł podziwiać egzotyczną roślinność, typowe keralskie wioski i fascynującą faunę. Nocleg na łodzi mieszkalnej.

12. DZIEŃ: Kovalam

Po spokojnym śniadaniu na pokładzie udasz się do Kovalam. Nocleg w Kovalam.

13. DZIEŃ: Kovalam

Dzień wolny, aby zrelaksować się na plaży lub podjąć własne aktywności. Nocleg w Kovalam.

14 DZIEŃ: Wyjazd

Po pełnej wrażeń podróży przez południowe Indie zostaniesz odwieziony na lotnisko w Trivandrum.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Intensywna podróż po południowych Indiach
Indie, Południowe Indie Karnataka, Bengaluru
Kempegowda International Airport (BLR)
ok. 29km / 36min

Hotele w okolicy