Balaton, Heviz, Budapeszt i wody termalne, czyli wypoczynek na Węgrzech

Węgry to jedna z najchętniej wybieranych przez Polaków destynacja na wypoczynek, szczególnie ten w okresie letnim. Nic w tym dziwnego, pięknych krajobrazów oraz luksusowych hoteli w tym niewielkim państwie nie brakuje.  Do tego dodatkowo do odwiedzenia Węgier zachęcają ceny, są one bowiem wyjątkowo niskie jak na ogrom atrakcji, które oferuje urlop w tym urokliwym państwie. Węgry są sławne przede wszystkich dzięki jeziorze Balaton, jeziorze Heviz, termalnym wodom oraz oczywiście, Budapeszcie.

Jezioro Balaton, znane również pod nazwą Jezioro Błotne, leży w centralno- zachodniej części kraju i jest największym jeziorem Węgier, a jednocześnie Europy Środkowej.  Atrakcji na wakacyjny wypoczynek tu nie brakuje, turyści chętnie żaglują po obszernych, błękitnych wodach jeziora. W letnim sezonie, temperatura wody w jeziorze sięga nawet 22 stopni, co czyni kąpiel w jego wodach wyjątkowo przyjemną. Okolice jeziora Balaton to świetny mikroklimat na spędzenie urlopu Spa i Wellness, a także kuracji w jednym ze specjalistycznych ośrodków. Kuracje proponowane w ośrodkach nad jeziorem Błotnym są zalecane przede wszystkim przy schorzeniach takich, jak osteoporoza, rematyzm oraz przy innych schorzeniach układu kostnego oraz układu ruchu. Wśród stosowanych zabiegów wymienić należy elektroterapię, balneoterapię, hydroterapię a także zabiegi fango.

Hunguest Hotel Helios

Hotel Helios

Węgry · Balaton, Jezioro Błotne · Bad Hévíz

Innym miejscem chętnie wybieranym na wypoczynek Spa i Wellness są okolice jeziora Heviz. Jest ono położone w niewielkiej odległości od jeziora Balaton i bardzo niewielkich rozmiarów w porównianiu z Jeziorem Błotnym. Swą popularność zawdzięcza bogatym w minerały wodom oraz błocie leczniczym, które jest wydobywane z dna jeziora. Wyjątkowo dobroczynne właściwości wykazuje przede wszystkim występujący w wodach i błocie jeziora Heviz rad, który jest w stanie uśmierzyć ból nawet na kilka miesięcy po kuracji. Kuracja dzięki wodom i błocie z jeziora Heviz jest polecana przede wszystkim osobom cierpiących na dolegliwości wymikające ze schorzeń układu ruchu, a także przy leczeniu nadciśnienia, układu nerwowego i problemów z przemianą materii.

Dla tych, którzy podczas urlopu oczekują odrobinę więcej ekscytujących przeżyć, świetnąpropozycją mogą być hotele SPA i Wellness w Budapeszcie. Osławiona na całym świecie węgierska stolica położona nad Dunajem, gwarantuje wszystkim odwiedzającym moc wrażeń i niezapomniany wypoczynek. Przy okazji pobytu w Budapeszcie, koniecznie zobacz parlament, przejdz się po zabytkowym moście łączącym brzegi Dunaju oraz zwiedź Zamek Królewski. Budapeszt jest nazywany również miastem uzdrowiskowym, dzięki leczniczym źródłom bogatym w minerały, stosowanych przy kuracjach w licznych ośrodkach SPA i Wellness. Wyjątkowo osławione są ośrodki położone na wyspie św. Małgorzaty. Stosuje się tam przede wszystkim kuracje kąpielowe, kuracje pitne oraz kuracje termalne.

Danubius Grand Hotel Margitsziget

Węgry · Budapeszt & Środkowy Dunaj · Budapeszt

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna