zabiegi-fango

Zabiegi Fango

Poddaj się działaniu leczniczego błota mineralnego

Właściwości lecznicze Fango

Fango, czyli "błoto" lub "brud" po włosku, to nazwa wysoko zmineraliowanego błota pochodzenia wuklanicznego, o działaniu podobnym do borowiny. Jest ono wykorzystywane do okładów lub kąpieli. Zastosowanie Fango jest zróżnicowane: okłady zalecane są osobom ze schorzeniami reumatologicznymi, mogą być one również stosowane profilaktycznie. Fango ma również działanie pielęgnujące i może w znaczący sposób wpłynąć na nasz wygląd.

Błoto Fango charakteryzuje się właściwościami termo-fizycznymi: jest dobrym przewodnikiem ciepła i działa rozgrzewająco. Z tego powodu zabiegi Fango przepisywane są często osobom cierpiącym na osteoporozę, bóle stawów, artretyzm albo odbywającym rehabilitacje pourazowe. Mogą róweniż wspomóc rozluźnienie mięśni. Fango może też pomóc przy stanach zapalnych albo w przypadku bolesnego miesiączkowania.

Zawarte w nim składniki mineralne działają również fantastycznie na skórę. Zabiegi Fango pomogą w przypadkach chorób skóry (np. neurodemii czy łuszczycy), pomogą również tym paniom, które chcą zredukować cellulit. Obecny w fango jod wygładzi skórę i znacznie poprawi jej stan, sprawiając, że stanie się ona bardziej gładka. Przyjemne, rozchodzące się po całym ciele ciepło zaś pomoże się rozluźnić, kuracja taka ma również zbawienny wpływ na osoby zestresowane lub cierpiące na syndrom wypalenia zawodowego. 

Ojczyzną Fango są Włochy, a dokładnie położony na północy, w okolicy Padwy region Wzgórz Euganejskich. Okolice te bogate są w wody termalne, mające swoje źródła w Alpach. Wysoka temperatura tych wód, a także ich silne zmineralizowanie, przyspiesza dojrzewanie mikrooganizmów obecnych w błocie. Do największych uzdrowisk oferujących kuracje Fango należą m.in. znane na całym świecie Abano Terme i Montegrotto.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami Fango.

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Zabiegi Fango - najpopularniejsze oferty