Hiru Om Ayurveda Resort

Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Kalutara
Członek Grupy Hiru, niedaleko Willi Hiru
na samotnej zatoce morskiej z prywatną plażą
Spokój i ajurweda w otoczeniu pięknej natury
Do ofert

Członek Grupy Hiru

Nowo wybudowany ośrodek Grupy Hiru, niedaleko Hiru Villa - z miłością do detalu, fenomenalnym artystycznym wzornictwem i oczywiście pięknie położony przy prywatnej zatoce morskiej. Tym samym w portfolio SpaDreams znajdują się już 4 ośrodki Hiru, koncepcja jest sprawdzona, a liczba stałych klientów duża.

Najpopularniejsze wyposażenie

Wi-Fi bezpłatnie
Nad morzem
Podróżujący indywidualnie
Lekarz ajurwedyjski
Nowości w programie
Ajurweda uwzględniająca dany typ Dosha
24 godzinna opieka lekarza ajurwedyjskiego
Joga
Program rekreacyjny

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Klasyczna kuracja ajurwedyjska

13 Nocy, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
od 5 629 zł

Hiru Om Ayurveda Resort szczegółowo

Twoje Ayurveda Resort

Nowo wybudowany Hiru Om Ayurveda Resort otworzył swoje podwoje w październiku 2022 roku i zaprasza Cię - według sprawdzonej koncepcji Hiru - na ajurwedyjską podróż do siebie. Czwarty obiekt Grupy Hiru, położony niedaleko „matki” Hiru Villa w Maggona (ok. 10 minut spacerem), zachwyca nie tylko przepięknie zaaranżowanym ogrodem botanicznym (ok. 1 hektar) z dojrzałymi drzewami i jego bezpośrednim położeniem przy rozległej zatoce z piękną prywatną plażą, ale przede wszystkim wszechobecną duchowością, miłością do detalu i artystyczną wolnością architektów. Od unikalnej dekoracji w ogrodzie, przez gustowne detale na ścianach i sufitach, aż po zuchwały statek, który wita Cię obok pięknego basenu. Rozległy ogród obejmuje obok majestatycznych drzew, egzotycznych kwiatów i krzewów, stawów i miejsc do odpoczynku również drzewo Bodhi, sadzonkę około 2000-letniego oryginału z Anuradhapura, pod którym według legendy Budda odnalazł oświecenie. Drzewo zostało przetransportowane z Indii na Sri Lankę i cieszy się dzisiaj statusem narodowego sanktuarium.

Położenie i okolica

Urocze miasteczko Maggona położone jest na południowo-zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, ok. 5 km na północ od Beruwela.

Wyżywienie

W okrągłej, otwartej restauracji na parterze, która przyciąga wzrok artystycznymi malowidłami ściennymi, czekają na Ciebie indywidualnie dopasowane do Ciebie singhaleskie i ajurwedyjskie potrawy jako menu (opcjonalnie wegetariańskie, częściowo biały ryb). Składniki pochodzą częściowo z własnego ogrodu warzywnego. Ten zaprasza również Ciebie, aby samodzielnie zebrać niektóre warzywa i pozwolić na ich przygotowanie przez kuchnię.

Centrum Ajurwedy

W 7 salach zabiegowych doświadczysz codziennych zabiegów ajurwedyjskich. Wykwalifikowani lekarze i terapeuci ajurwedyjscy praktykują z dużym doświadczeniem i starannością, w harmonii z filozofią Hiru. Niektóre zabiegi, np. ajurwedyjskie masaże stóp czy twarzy, a także kończąca kąpiel w kwiatach, są chętnie przeprowadzane w ogrodzie przy dobrych warunkach pogodowych. Dzięki temu, podczas gdy delikatnie dba się o Twoje ciało, możesz rozkoszować się widokiem i codziennie odkrywać nowe, cudowne dzieła sztuki w ogrodzie.

Joga

Joga i medytacja są doskonale dostosowane do przestronnego terenu, aby zharmonizować ciało, umysł i duszę oraz skutecznie wspierać zabiegi ajurwedyjskie. Swoje asany i ćwiczenia oddechowe możesz praktykować albo w otwartym pawilonie jogi w ogrodzie z widokiem na morze, albo w przypadku niekorzystnej pogody, na 1. piętrze w sali medytacyjnej.

Czas wolny

Poza intensywnymi zabiegami kuracyjnymi, jest wystarczająco dużo miejsca i czasu na relaksującą lekturę lub spacery po ogrodzie lub pięknej plaży. Spokój i idylla są tutaj na pierwszym miejscu. Również piękny basen z wodą morską jest dostępny dla relaksu zmysłów. Możesz również uczestniczyć w różnych aktywnościach rekreacyjnych poza ośrodkiem, zespół Hiru chętnie pomoże w organizacji. Pomysły obejmują m.in. wycieczki do autentycznej wioski rybackiej Maggona lub przejażdżki Tuk Tukiem do pobliskich miejscowości Kalutara czy Beruwala, a także rejsy łodzią i wycieczki na wyspy.

Hiru i symbol Om

Początkowo ośrodek miał być zaprojektowany w formie symbolu Om. Nie zostało to zrealizowane architektonicznie, ale siła Om znajduje odzwierciedlenie m.in. w ogrodzie w pięknej formacji skalnej. Znaczenie Om jest świętowane na całym świecie – zwłaszcza w jodze – często zajęcia jogi kończą się mantrą Om. Symbol Om („Aum“) składa się z trzech liter i oznacza 3 stany świadomości: czuwania (A), śnienia (U) i głębokiego snu (M).

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Pokoje hotelowe w skrócie

Hiru Om dysponuje łącznie 12 pokojami dwuosobowymi (ok. 38 m²) na 2 piętrach, każdy z balkonem lub tarasem z widokiem na przepiękny ogród i morze (częściowo lekko boczny). Indywidualny, stylowy i bardzo kreatywny „design Hiru” naturalnie znajduje odzwierciedlenie również w pokojach. Oprócz prysznica/WC, suszarki do włosów, telefonu, sejfu, wentylatora, klimatyzacji (za dodatkową opłatą), moskitiery i Wi-Fi, do dyspozycji są oczywiście również ajurwedyjskie produkty pielęgnacyjne i mata do jogi. Świadomie zrezygnowano z telewizora. Pok. 1 os. to Pok. 2 os. do indywidualnego użytku.

 • Pok. 1 os. = Pok. 2 os.

   ca. 38 qm
  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os.

   ca. 38 qm
  więcej szczegółów

Lokalizacja

Hiru Om Ayurveda Resort
Sri Lanka, Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka, Kalutara
Bandaranaike International Colombo Airport (CMB)
ok. 97km / 98min

Hotele w okolicy