Kuracja na atopowe zapalenie skory – terapia dla skóry i duszy

Dobra informacja na lato: Kąpiel w słonej wodzie pomaga w problemach skórnych!

Zła wiadomość: Silne nasłonecznienie podrażnia wrażliwą skórę. Powoduje szybkie czerwienienie wyprysków i ich pękanie. Więc może lepiej założyć jeansy niż strój kąpielowy?

W Polsce jest około 6 milionów ludzi dotkniętych atopowym zapaleniem skóry. Kuracja może pomóc  w odzyskaniu na nowo pewności siebie.

Neurodermitis, zwane również atopowym zapaleniem skóry jest przewlekłą chorobą skóry. W miejscach wyprysków występuje silne swędzenie i zaczerwienienie, które optycznie i psychicznie może powodować ciężkie obciążenie dla chorującego. Dlatego też kuracja skupia się nie tylko na leczeniu skóry, ale również na poprawie komfortu psychicznego.

Istnieje założenie, iż atopowe zapalenie skóry jest chorobą dziedziczoną genetycznie, a do tego pogarsza się w wyniku stresu oraz wpływów otaczającego środowiska naturalnego. Kuracja może określić dokładniej przyczyny choroby skóry i intensywnie im przeciwdziałać.

Skuteczność leczenia podczas Kuracji Neurodermitis/Atopowe zapalenie skóry

Decydujące znaczenie dla powodzenia terapii ma leczenie holistyczne. Jest to połączenie medycznego leczenia atopowego zapalenia skóry w połączeniu z terapią psychologiczną i fizyczną. Nie każda odmiana AZS jest powodowana przez te same czynniki. Dlatego też, dla każdego pacjenta zostaje stworzony indywidualny plan leczenia.

W celu złagodzenia intensywnego swędzenia i poprawy wyglądu skóry, czy to dla skóry suchej czy wrażliwej, stosuje się specjalnie dobrane maści oraz kremy. Oprócz terapii leczniczej, w większości ośrodków prezentowane są  metody relaksacyjne (na przykład w uzdrowiskach z jogą czy z treningiem autogennym), masaże i terapie żywieniowe do równoległego stosowania. Równowaga psychiczna jest warunkiem koniecznym do skutecznego leczenia AZS.

Również nauczanie o chorobie, która często występuje u małych dzieci, może pomóc całej rodzinie w lepszym radzeniu sobie z zaistniałą sytuacją.

Ponadto poza swędzeniem podrażnionej skory, choroba ta występuje w połączeniu z alergiami oraz astmą. W związku z tym, zaleca się leczenie atopowego zapalenia skóry nad morzem lub w górach, gdzie można oddychac świeżym górskim lub morskim powietrzem działającym uzdawiająco zarówno dla ciała, jak i ducha.

Sprawdź, gdzie możesz wybrać się na kurację pomagająca w zwalczaniu objawów AZS >> https://www.spadreams.pl/wyniki-wyszukiwania/?t=80

 

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna