Głodówka zdrowotna i oczyszczanie

4 rzeczy o głodówce zdrowotnej, o których większość z nas nie wie

Głodówka zdrowotna i oczyszczanieGłodówka zdrowotna stała się popularną formą oczyszczania organizmu. Jest faktem powszechnie znanym i akceptowanym przez wszystkie nauki medyczne, iż kuracja głodowa odmładza ciało, umysł i duszę człowieka. Rezygnacja z produktów spożywczych oraz używek jest jak porządki wiosenne od środka. Przemiana materii zostaje usprawniona i zregenerowana. Nasze jelita są uwalniane od żywego materiału komórkowego człowieka oraz oczyszczane. Diety głodówkowe zapobiegają licznym chronicznym chorobom, poprawiają ogólne samopoczucie oraz wspomagają odchudzanie.

Powyższe pozytywne efekty są znane już od dawna i nie mogą zostać jedynie wywołane przez głodówkę. Istnieje również szereg mniej znanych faktów i przekonań dotyczących głodówki. Także i one podkreślają znaczenie kuracji głodowych jako jednej z najbardziej wydajnych metod regeneracji organizmu i duszy.

1. Zdrowa dieta zapewnia dłuższe życie – eksperyment z makakami

Głodówka jest zdrowa, ponieważ oczyszcza organizm oraz odświeża umysł, a także duszę. Po zakończonej kuracji wiele osób decyduje się dalej prowadzić świadomy, zdrowy styl życia, połączony z odpowiednim odżywianiem. Fakt, że osoby które kultywują rozważny styl życia z reguły żyją znacznie dłużej niż ci, którzy stale narażeni są na stres oraz pokusy konsumpcyjnego społeczeństwa, należy obecnie do powszechnie znanych truizmów.

Ten fakt potwierdził naukowo przeprowadzany na przestrzeni wielu lat eksperyment z makakami. Rozalyn Anderson, biochemiczka z Uniwersytetu Wisconsin, obserwowała przez 25 lat 76 mał
p podzielonych na 2 grupy. Jedna z nich mogła jeść do woli, zaś druga grupa poddana była specjalnej diecie, której program zakładał redukcję kalorii o 30% w porównaniu z pierwszą grupą. Po upływie 25 lat 24 z 38 najadających się do syta makaków zmarło. Natomiast w grupie „poszczących” makaków zanotowano wyłącznie 10 przypadków śmiertelnych.

2. Kuracja głodowa pomaga pacjentom cierpiącym na depresję i czyni ich szczęśliwszymi

Głodówka zdrowotna dla zdrowiaDepresja jest już obecnie zaliczana do chorób cywilizacyjnych. Szacunkowo tylko w Polsce około 1,5 miliona osób cierpi na zaburzenia depresyjne. Depresje leczone są za pomocą leków psychotropowych, które jedynie łagodzą symptomy choroby, lecz ciągną ze sobą liczne niechciane efekty uboczne w postaci zmęczenia oraz przybrania na wadze.

Kuracja głodowa może wspomóc psychiczną stabilizację osób cierpiących na depresję w początkowym oraz średnim stadium. Głodówka wywołuje hormony szczęścia. W związku z tym często mówi się o upojeniu głodem.

Dieta głodówkowa osób cierpiących na depresję musi być bezwzględnie przeprowadzona pod nadzorem lekarza: pierwsze 2 lub 3 dni rezygnacji z pożywienia mogą być ciężkim przeżyciem również dla osób stabilnych psychicznie.

3. Kuracja głodowa pomaga w walce z rakiem – kuracja metodą Breussa

Głodówka może pomóc w walce z rakiem: jest to znany fakt. Czy terapeutyczna rezygnacja z pożywienia może pozytywnie wpłynąć na stan osób chorujących na raka jest kwestią sporną nawet wśród zwolenników głodówki. Pogląd medycyny konwencjonalnej, twierdzącej iż podczas chemioterapii należy przyjmować większe ilości kalorii oraz protein, jest niepodważalny.

Specjalna kuracja sokowa dostosowana do osób z zachorowaniami na raka została opracowana przez eksperta od medycyny naturalnej Rudolfa Breussa. Według słów samego Breussa, dzięki owej kuracji udało mu się w przeciągu 36 lat wyleczyć 40.000 pacjentów chorych na raka.

Teoria Breussa została podparta wynikami badań mysz laboratoryjnych. Zwierzęta poddane zostały chemioterapii o podwyższonej dawce, a następnie podzielone na 2 grupy. Jedna z nich otrzymywała normalne pożywienie, zaś drugiej 2 dni przed rozpoczęciem terapii przestano podawać jedzenie. Grupa regularnie karmionych myszy wykazywała ciężkie efekty uboczne. Niektóre ze zwierząt nie przeżyły terapii. Grupa „poszczących” – przetrwała terapię. Również na przykładzie szeregu przypadków ludzkich można udowodnić, że dzięki postowi metodą Breussa negatywne efekty uboczne chemioterapii mogą zostać złagodzone.

4. Kuracje głodowe oraz sport dobrze się uzupełniają

Głodówka zdrowotna a aktywnośc fizycznaNależy zapamiętać jedną ważną zasadę odnośnie głodówki: nigdy nie zaczyna się kuracjigłodowej w okresie dużego stresu oraz prywatnych problemów, czy też przełomów życiowych. Znajdź dla siebie spokojny, pełny relaksu czas w swoim życiu. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie kuracji z urlopem. SpaDreams oferuje szereg profesjonalnie zorganizowanych pobytów z głodówką zdrowotną w roli głównej, które stwarzają idealne warunki dla pomyślnego przebiegu kuracji.

Relaks jest bezsprzecznie dobrą rzeczą – nie oznacza to jednak, że osoby na diecie głodowej nie powinni uprawiać sportu. Jeśli jesteś wielbicielem pieszych wycieczek, biegania, pływania lub jazdy na rowerze, możesz śmiało dalej oddawać się swoim ulubionym sportom. Nie wprowadzaj jednak nowych dyscyplin do swojego planu treningowego podczas kuracji.
Podczas trzech pierwszych dni kuracji powinno się uprawiać jedynie lekkie dyscypliny sportu, ponieważ poziom cukru oraz gospodarka kwasowo-zasadowa w naszym organizmie musi się najpierw na nowo ustabilizować. Po upływie tych dni można bez żadnych obaw trenować – oczywiście bez uprawiania sportów ekstremalnych. Sport podczas okresu postu wzmacnia krwiobieg i nie dopuszcza do redukcji białka mięsni w organizmie. Zorganizowany urlop z głodówką zdrowotną oraz zrównoważonym sportem jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego ciała, umysłu oraz duszy!

Głodówka jest dla Ciebie za dużym wyzwaniem? Sprawdź nasze programy detoksykujące!

Ciekawy? Odkryj nasze pasujące oferty:
LongVita Czapielski Młyn
Polska – Pomorze – Brodnica Górna
Ypsylon Resort
Sri Lanka – Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka – Beruwela
Kairali - Wioska Lecznicza Ajurwedy
Indie – Południowo-zachodnie Indie / Kerala – Kodumbu / Palakkad
Spa Resort Sanssouci
Czechy – Czechy zachodnie – Karlowe Wary
SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna