Głodówka zdrowotna

Oczyszczenie i detoksykacja organzimu

Gdzie najchętniej odbędziesz swoją kurację z głodówką zdrowotną?

Głodówka jest zdrowa

Dobra kondycja jest ważna dla wielu osób, a odpowiednia waga ciała w dużym stopniu wpływa na kondycję całego organizmu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym wielu z nas ma tendencję do zajadania się smaczną czekoladą lub spożywania zbyt obfitych posiłków, co nieuchronnie prowadzi do przybrania na wadze. 

Niestety utrata zbędnych kilogramów nie zawsze jest taka prosta. Nasz organizm ma tendencję do tworzenia rezerw na tzw. „czarną godzinę”, kiedy znów nadejdzie fala głodu. Głodówka zdrowotna daje wiele pozytywnych efektów dla organizmu, nie pomaga wyłącznie przy zrzuceniu wagi. Dieta głodówkowa ma zbawienny wpływ zarówno na ciało, jak i duszę.

Na czym polega głodówka?

Post w sam sobie jest rzeczą bardzo prostą. Ilości produktów spożywczych, które są zazwyczaj spożywane, zostają zredukowane tylko do pewnej ilości, zastąpione przez inne składniki, lub całkowicie pominięte. W dniach postu dostępnych jest zaledwie parę rodzajów warzyw i owoców. Do tego należy pić dużo wody lub specjalną herbatę postną. Dzięki temu nasz organizm zostaje oczyszczony i może wydalić substancje toksyczne, a my czujemy się nie tylko lżej, lecz przede wszystkim zdrowiej.

Należy podkreślić, iż ruch znacznie wspomaga działanie głodówki zdrowotnej, ponieważ poprzez ćwiczenia fizyczne nasz układ krwionośny jest lepiej dotleniony. Obecnie kuracje głodowe są nie tylko związane są ze świętami religijnymi. Są doceniane ze względu na wiele zdrowotnych aspektów. Istotne przy tym jest, żeby post nie trwał zbyt długo. W przeciwnym razie organizm może stracić zbyt wiele witamin oraz składników mineralnych, przez co poszczący czuje się zmęczony i bez energii do życia. 

Wiele rodzajów postu

Post religijny związany jest przede wszystkim z rezygnacją z alkoholu, słodyczy, obfitych posiłków oraz szkodliwych używek. Najbardziej restrykcyjną formę postu przestrzegają muzułmanie, którzy przez cały dzień nie jedzą ani nie piją, a pierwszy posiłek spożywają dopiero po zachodzie słońca. Również te rodzaje postu zapewniają dogłębne oczyszczanie organizmu. Do bardzo znanych i skutecznych kuracji głodowych zalicza się: kurację Kneippa, kurację Schrotha, lub kurację postu zdrowotnego metodą F.X.Mayra, których nazwy pochodzą od nazwisk ich autorów.

Głodówka najpierw wprawia organizm w stan głodu, ponieważ nagle przestajemy dostarczać mu pożywienie. Jednocześnie nasze ciało wykorzystuje ten czas do skorzystania z „rezerw”, przez co z naszego organizmu wydalane są tłuszcz oraz substancje toksyczne, a sam organizm zostaje oczyszczony.

Podczas kuracji głodowej szczególnie ważne jest bycie zdrowym. Głodówkę zdrowotną zaleca się jedynie pod fachową opieką lekarską. Sprawdzoną formą owej kuracji jest urlop z głodówką z wyszkolonym personalem medycznym.

Głodówka jest dla Ciebie metodą za bardzo restrykcyjną? Zapoznaj się z naszymi programami detoksykującymi.

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nie wiesz na który hotel się zdecydować? Sprawdź nasze rekomendacje!

Zarezerwuj kurację z głodówką zdrowotną w najlepszej cenie