Kuracje nad Morzem Bałtyckim- urlop i kuracja nad morzem

O korzyściach dla zdrowia z pobytu nad Morzem Bałtyckim pisał kiedyś niemiecki poeta Theodor Fontane, odpoczywając na jednej z  wysp na Bałtyku- Uznam. Rozpływał się on nad nader świeżym powietrzem oraz spokojem, które działają cuda na stargane nerwy, a krew i płuca wypełniają rozkoszą. Theodor Fontanne z pewnością miał dużo racji, bowiem Morze Bałtyckie znane jest z wyjątkowego klimatu, który ma leczniczy wpływ zarówno na ciało, jak i duszę.

Morze Bałtyckie to świetne miejsce na urlop oraz na powrót do zdrowia. Dlatego też kuracje nad Morzem Bałtyckim są polecane w w celu leczenia wielu schorzeń. Świeże morskie powietrze pomaga osobom borykającym się ze schorzeniami układu oddechowego a dobra jakość wody oraz ostry klimat pomagają leczyć alergie oraz schorzenia skóry. Pobyt nad Morzem Bałtyckim ukaja również stany wyczerpania, schorzenia układu ruchu, przemiany materii oraz problemy z sercem i układem krążenia.

Kuracje nad Morzem Bałtyckim: główne kurorty

Kurorty nadmorskie Bałtyku wykształciły przez lata doskonałą ofertę kuracji. Bez względu na to, czy nastawiasz się na leczenie podczas kąpieli w wodzie morskiej z wysokim stężeniem minerałów lub talasso, czy też bardziej odpowiada Ci aktywny program np. z aquagimnastyką lub nordic walkingiem na plaży, kuracja nad Morzem Bałtyckim może zostać zawsze dopasowana do indywidulanych porzeb pacjenta.

  1. Kołobrzeg

To przepiękne stare miasto leży bezpośrednio nad polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Kołobrzeg jest największym polskim kurortem i odznacza się przede wszystkim doskonałą ceną w stosunku do proponowanej oferty kuracji. Oficjalny kurort zachęca wielu turystów do wizyt głównie dzięki trzem głównym zaletom: po pierwsze, Kołobrzeg jest uzdrowiskiem z z dostępem do własnych źródeł solankowych (polecanych przy kuracji na skórę, drogi oddechowe, alergie, zaburzenia układu pokarmowego). Po drugie, na miejscu wydobywana jest lecznicza borowina, której dobroczynny wpływ na leczenie różnorakich chorób został potwierdzony medycznie. Borowina jest używana do leczenie schorzeń stawów, reumatyzmu oraz dny moczanowej, bólów pleców, rwy kulszowej oraz migren. Po trzecie, Kołobrzeg jest położony w malowniczym otoczeniu z sześcioma kilometrami pięknej plaży, która zaprasza do długich, romantycznych spacerów.

  1. Świnoujście

Świnoujście jest miejscowością zwaną również „perłą Bałtyku”. Miejscowość leży na malowniczej wyspie Uznam i jest jednym z najchętniej wybieranych na wypoczynek spośród polskich kurortów. Świnoujście ujmuje odwiedzających przede wszystkim dzikimi wydmami, gęstymi sosnowymi lasami oraz wspaniałą, szeroką, piaszczystą plażą. Wyjątkowo sprzyjające warunki klimatyczne oraz piękny krajobraz sprzyjają leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń. Bogate w jod morski powietrze wpływa dobrze na układ nerwowy oraz na przemianę materii. Oprócz tego, Świnoujście oferuje kuracjuszom zabiegi przy wykorzystaniu własnych solanek, leczniczego błota, a także źródeł mineralnych wykorzystywanych głównie do kuracji nerek, pęcherza moczowego, zaburzeń przemiany materii oraz dny moczanowej. Znajdujące się tutaj ośrodki kuracyjne oferują odpoczynek na najwyższym poziomie, a także możliwość miłego spędzenie czasu w licznych barach, restauracjach oraz kawiarenkach.

  1. Rugia

Ta największa wyspa Niemiec ma 570 kilometrów linii brzegowej, na której rozciągają się liczne plaże oraz kąpieliska. Unikatowe skały kredowe nie tylko urozmaicają tutejszy krajobraz, lecz również znalazły zastosowanie jako leczniczy minerał. To „białe złoto” jest używane do kuracji między innymi schorzeń układu ruchowego, atrozy, rwy kulszowej oraz chorób skóry. Doskonałe powietrze oraz jakość wody, a także dziewicza natura Rugii są czynnikami składającymi się na wyjątkowość tego miejsca oraz skuteczność w przeprowadzaniu kuracji nad Morzem Bałtyckim.

Nie ulega wątpliwości, że pobyt nad Morzem Bałtyckim to samo zdrowie!

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna