Detoksykacja i oczyszczanie organizmu w Polsce

Post, znany również pod inną nazwą jako głodówka, jest metodą oczyszczania organizmu z nagromadzonego złogu toksyn, która była znana i stosowana już w okresie średniowiecza. Post oczyszczający/ głodówkę można przeprowadzać na właśną rękę w domu, wcześniej należy jednak dokładnie poinformować się o tym, na co szczególnie zwrócić uwagę, by swojego stanu zdrowia zamiast polepszyć- nie pogorszyć. W tym celu warto zorientować się w pierwszej kolejności, które źródła są najbardziej zaufane, które zostały przygotowane przez kompetente w dziedzinie zdrowia i medycyny osoby. Jeżeli sądzisz, że analiza dokonana na własną rękę to za mało- udaj się do specjalisty dietetyka, który sprawdzi Twój stan zdrowia przed rozpoczęciem postu i dopasuje jego odpowiedni plan i czas trwania. Bowiem post przeprowadzany w celach leczniczych nie zawsze oznacza całkowite zrezygnowanie z przyjmowania pokarmu. Ponieważ kuracje postne już od wielu lat cieszą się uznaniem wśród specjalistów i popularnością pacjentów cierpiących na wszelakie schorzenia, pojawiło się wiele różnych planów, według których można je przeprowadzać, np. post owocowy, post warzywny, post na sokach owocowych lub warzywnych, ajurwedyjskie oczyszczanie organizmu, dieta dr. Dąbrowskiej i inne.

Trzecią opcją oczyszczania organizmu, zyskującą coraz więcej popularności w ostatnich latach, są wczasy oczyszczające organizm, czyli połączenie urlopu z odpowiednią dietą i innymi aktywnościami, odbywającymi się podczas pobytu w specjalnym ośrodku pod okiem specjalistów.

Wczasy detoksykujące w Polsce

Polacy są coraz bardziej zainteresowani możliwością przeprowadzenia kuracji detoksykującej. Ponieważ dla osiągnięcie jak najlepszych rezultatów i zrozumienia założeń kuracji dosyć ważna jest możliwość efektywnej komunikacji, bardzo chętnie wybierane są ośrodki polskie. Na szczęście hotele oferujące tego typu kuracje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości i oferują usługi o nawyższym poziomie jakości i profesjonalną opiekę. O tym, że programy detoksykujące przeprowadzane w Polsce oferują klientom najwyższej jakości kompleksową opiekę świadczy również fakt, że są one bardzo chętnie wybierane przez kuracjuszy z zagranicy- szczególnie Niemców.

W ostatnich latach na rozgłosie zyskała dieta oczyszczająca opracowana przez dr Ewę Dąbrowską. W czasie diety spożywa się jedynie specjalnie dobrane warzywa oraz owoce, co pozwala na utratę ok. 4 kg tygodniowo. Dodatkowo dieta pomaga oczyścić organizm z toksyn, wzmacnia system odpornościowy i regeneruje organizm. Dietę oczyszczającą dr. Ewy Dąbrowskiej można przeprowadzić np. w ośrodku Czapielski Młyn w Brodnicy Górnej.

Vital Spa Resort Czapielski Młyn

Czapielksi Młyn

Polska · Pomorze · Brodnica Górna

W Polsce istnieje również możliwość przeprowadzenia kuracji detoksykującej w stylu indyjskim- tzn. kuracji ajurwedyjskiej. Na kurację ajurwedyjską przeprowadzaną według oryginalnych standardów zaprasza Kinga Hotel Wellness położony u stóp gór Tatr i Pienin, a konkretnie w miejscowości Czorsztyn. Goście ośrodka mogą wybierać pomiędzy kilkoma programami oczyszczającymi, między innymi kompleksową kuracją detoksykującą Panchakarma na poziomie basic oraz intensive. Ponieważ głównym założeniem ajurwedy jest holistyczne podejście do leczenia, kuracja skupia się nie tylko na oczyszczeniu organizmu poprzez odpowiednią dietę, lecz również na oczyszczeniu umysłu oraz duszy poprzez medytację, masaże i jogę.

W przyszłym tygodniu na naszym blogu pojawi się artykuł o wczasach detoksykujących za granicą. Tymczasem zapraszamy na naszą strone po więcej informacji na temat postów/ wczasów oczyszczających: https://www.spadreams.pl/odchudzanie-oczyszczanie/detoks/

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna