Najlepsze hotele w Kerali – ajurwedyjskiej stolicy Indii

Zachęcamy do zagłębienia tematu ajurwedy i panchakarmy w egzotycznym raju jakim jest Kerala. Pozwól sobie na odrobinę relaksu i odpoczynku od dnia codziennego w otoczeniu przepięknej natury w ojczyźnie ajurwedy!

Kerala, IndieKerala – raj na południu Indii

Kerala w ostatnim czasie staje się coraz popularniejszym kierunkiem podróży, szczególnie wśród wielbicieli egzotycznych wakacji. Trudno się dziwić – ten przepiękny region, położony na południowym zachodzie Indii, bezpośrednio nad brzegiem Morza Arabskiego zachęca turystów szerokimi piaszczystymi plażami, których piękno nie jest zakłócane przez tłumy turystów. Góry położone na wyciągnięcie ręki kuszą malowniczymi trasami, na których wędrowcy mogą się zachwycić wszechobecnymi egzotycznymi zapachami herbaty i indyjskich przypraw. Rozległe rozlewiska zwane „Backwaters” sąsiadujące z bujnymi gajami palmowymi zdają się być nietknięte przez człowieka i przywołują do życia wspomnienie czasów, gdy głównym źródłem zarobku w tym regionie był handel rzeczny – nie sposób się nie zakochać w Kerali!

Kerala – zachwycająca fauna i flora

Kerala serwuje odwiedzającym niezliczone atrakcje. Niezwykle popularne są podróże łodzią mieszkalną, które niezaprzeczalnie gwarantują niezapomniane przeżycia. Zapierające dech w piersiach widoki oraz delikatne kołysanie fal pozwalają się odprężyć i odciąć od życia codziennego. Kerala to uczta dla zmysłów – od soczystej zielenii bogatej roślinności, po różnorodną faunę, w której wyróżniają się egzotyczne, różnobarwne ptaki, oraz dziko żyjące słonie.

Słonie - Kerala, Indie

Kerala – ojczyzna ajurwedy

To właśnie tutaj, w zachwycającej Kerali, tysiąc lat temu powstał znany na całym świecie holistyczny system medycyny alternatywnej – ajurweda. Autentyczne kuracje ajurwedyjskie oferowane w hotelach Kerali, podbijają serca osób, które chcą zadbać o swoje ciało i umysł. Celem zabiegów ajurwedyjskich jest przywrócenie równowagi między ciałem, duszą i umysłem, a zarazem pobudzenie przepływu energii witalnej w ciele. Podczas terapii ajurwedyjskiej ciało ulega oczyszczeniu, zaś dusza odzyskuje spokój, czego efektem jest pełen relaks i odprężenie.

Ajurweda w Kerali

Poniżej przygotowaliśmy listę najlepszych hoteli ajurwedyjskich w Kerali, w których można się całkowicie zrelaksować i zapomnieć o wszelkich problemach.

Kerala z pewnością Cię zachwyci!

Coco lagoon by Great Mountain Resort
Pollachi/Kerala

Hotel Coco Lagoon w Kerali

Piękny i stylowy ośrodek ajurwedyjski oferujący tradycyjne zabiegi ajurwedyjskie. Jego architektura łączy elementy klasyki z nowoczesnością. Hotel położony jest na plantacji palm kokosowych o powierzchni wynoszącej prawie 3 ha. Piękny, przypominający wyglądem park ogród oraz zachwycająca laguna, oferują wyciszenie i odprężenie.

Kairali – The Ayurvedic Healing Village
Palakkad/Kerala

Hotel Kairali w Kerali

Hotel należący do grupy Kairali, znanej ze względu na wielokrotnie nagradzane, unikalne zabiegi ajurwedyjskie. Goście zakwaterowani są w komfortowych willach położonych pośród pięknego gaju palmowego, w otoczeniu pól i lasów. Zbudowany został zgodnie z zasadami „Vastu – Shastra“ (harmonią architektury i życia) i tradycyjną ajurwedą.

Nikki’s Nest
Trivandrum/Kerala

Hotel Nikki's Nest w Kerali

Położony w niedalekiej odległości od plaży Kovalam rodzinny resort z kliniką Herbal Beauty oferujący klasyczne kuracje ajurwedyjskie w tradycyjnym otoczeniu. Ten idylliczny resort położony jest bezpośrednio nad Oceanem Indyjskim, na jednym z pagórków z bajecznym widokiem na malownicze wybrzeże. Otaczający resort tropikalny ogród z okazałymi orchideami tworzy kameralną atmosferę. Na terenie Nikki’s Nest, nieco poniżej resortu, znajduje się niewielka hinduistyczna świątynia.

Soma Manaltheeram Ayurveda Beach Village
Chowara-Trivandrum/Kerala

Hotel Soma Manatltheeram w Kerali

Hotel położony jest w rozległym ogrodzie tropikalnym, na pięknym zboczu z widokiem na ocean. Do długiej piaszczystej plaży prowadzi wąska brukowana ścieżka. Goście zakwaterowani są w wybudowanych z ekologicznych materiałów bungalowach urządzonych w tradycyjnym, rustykalnym stylu Kerali. Oferujące indywidualną opiekę Centrum Ajurwedy znajdujące się w hotelu zostało wyróżnione nagrodą Green Leaf Award.

Zachęcamy do zagłębienia tematu ajurwedy i panchakarmy w egzotycznym raju jakim jest Kerala. Pozwól sobie na odrobinę relaksu i odpoczynku od dnia codziennego w otoczeniu przepięknej natury w ojczyźnie ajurwedy!

Pełną ofertę hoteli oferujących kurację ajurwedyjską w Kerali znajdziesz na naszej stronie. Zarezerwuj wakacje dla ciała i duszy ze SpaDreams!

SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna