ajurweda-w-indiach

Ajurweda w Indiach

Tradycyjna medycyna indyjska dla dobrego somopoczucia

Najlepsze oferty ajurwedy w Indiach

Ajurweda w Indiach najlepszym sposóbem na odprężenie

Zmęczenie, zły humor i brak chęci nie przydarzają się każdemu. Jednak gdy złe samopoczucie i obniżony nastrój nie chcą nas opuścić, warto pomyśleć o porządnym odpoczynku. Biorąc pod uwagę fakt, że gorsze samopoczucie często jest spowodowane problemami zdrowotnymi (z których niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy), warto rozważyć połączenie urlopu z kuracją zdrowotną.

Z tego powodu ajurweda w Indiach może być doskonałym rozwiązaniem. Indie, a szczególnie ich południowo-wschodni region - Keralę, uznaje się bowiem za kraj pochodzenia ajurwedy, zatem urlopowicze zainteresowani tą starożytną nauką mają tu naprawdę duży wybór kuracji i hoteli.

Wykwalifikowanie lekarze i terapeuci ajurwedyjscy opracowują dla każdego indywidualną terapię. Jest ona dostosowana do typu dosha (jednej z trzech typów ciała w ajurwedzie), schorzeń, na które skarży się pacjent i składa się programu odtruwania i oczyszczania, masaży, specjalnej diety, ćwiczeń fizycznych i wielu innych zabiegów. Ajurweda jest praktykowana w Indiach od co najmniej 5 tys. lat. Nic dziwnego, że współcześnie ten siódmy na świecie pod względem wielkości kraj przyciąga wielu turystów zainteresowanych tradycyjnymi azjatyckimi naukami medycznymi.

Jednym z regionów, w którym praktykowanie ajurwedy jest wyjątkowo popularne, jest właśnie Kerala. Nie może być chyba nic bardziej relaksującego niż spędzenie urlopu z ajurwedą w tym regionie. Kerala słynie bowiem z przepięknych krajobrazów, piaszczystych plaż, licznych kanałów i jezior.

Miłośników wycieczek krajoznawczych zainteresuje z pewnością Park Narodowy Periyar, jedna z największych atrakcji turystycznych Indii.

Ajurweda w Indiach może być prawdziwym ukojeniem dla Twojego ciała i umysłu. Większość hoteli oferuje zakwaterowanie w domkach typu bungolow, dzięki czemu kuracjusze mogą cieszyć się piękną przyrodą, spokojem na osobności. Sprawdź nasze oferty!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl