kuracja-ajurweda

Ajurweda

Przywróć stan równowagi między ciałem, duszą i umysłem

Zobacz najlepsze tematy kuracji ajurwedyjskich

Zobacz najlepsze miejsca na kuracje ajurwedyjskie

Lecznicze oczyszczanie

Jesteś Kaphą (spokój), Vatą (ruch) czy Pittą (transformacja)? 

Ajurweda, czyli wiedza (veda) o życiu (ajuh) to jedna z najstarszych nauk indyjskich, zajmujących się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. Celem terapii ajurwedyjskich jest przywrócenie równowagi między ciałem, duszą i umysłem, i w ten sposób odblokowanie kanałów energetycznych i pobudzenie przepływu energii witalnej. Wyróżnia ona trzy typy ciała, nazywane typami konstytucyjnymi lub typami doszy - Vata, Pitta i Kapha. Od typu doszy zależy między innymi to, w jaki sposób powinniśmy się odżywiać, aby maksymalnie wykorzystywać swój potencjał oraz życiową energię.

Ajurweda opiera się na przekonaniu, że większość chorób wynika z zanieczyszczenia organizmu. Dlatego pełna kuracja ajurwedyjska obejmuje tzw. Panchakarmę, czyli terapię oczyszczającą, polegającą na pozbyciu się toksyn i pobudzeniu trawienia (agni). Podczas Panchakarmy pacjent trzyma ścisłą, wegetariańską dietę i dużo odpoczywa. Przygotowaniem do Panchakarmy jest Poorvakarma, czyli szereg olejowych zabiegów przyspieszających pocenie, dzięki którym przeprowadzenie oczyszczania jest łatwiejsze.

Po zakończeniu oczyszczania następuje faza odbudowy i relaksu, z zabiegami odmładzającymi.

Prawidłowe odżywianie ma ogromne znaczenie w dalszej części terapii, dlatego wiele naszych hoteli oferuje porady i kursy na temat ajurwedyjskiej diety i zasad gotowania.

Ajurweda kładzie też duży nacisk na masaże głowy i całego ciała. Uważa się, że mają one nie tylko działanie relaksujące, ale również odmładzające. Masaż ajurwedyjski pobudza świadomość i pozwala zachować zdrowie oraz długowieczność. Masaże wykonywane są np. z użyciem olejków aromatycznych czy stempli ryżowych.

Wśród innych zabiegów ajurwedyjskich można znaleźć m.in. kąpiele parowe i mineralne, zażywanie lekarstw ziołowych czy okłady ziołowe.

Dzięki wczasom z ajurwedą poprawisz stan swojego zdrowia i wrócisz do domu wypoczęty, z nową energią do działania!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nie wiesz, na który hotel się zdecydować? Sprawdź nasze rekomendacje!

Zarezerwuj kurację ajurwedyjską w najlepszej cenie