Wczasy detoksykujące za granicą- podróż po oczyszczenie

O tym, że atrakcyjne wczasy detoksykujące można z powodzeniem odbyć w coraz większej ilości ośrodków w Polsce, jest wiadome, i zostało już wspomniane w poprzednim artykule dotyczącym oczyszczania organizmu. Wszystkie hotele dostepne w Polsce zlokalizowane są w sprzyjących kuracji miejscach- w górach lub nad morzem, co z pewnością ułatwia post, który pomimo profesjonalnej opieki i indywiadualnego dopasowania, zawsze jest obciążeniem dla organizmu. Niektórzy z kuracjuszy, którzy z różnorakich przyczyn mogą sobie pozwolić na urlop tylko raz na jakiś czas, chętnie połączyliby go z możliwością zwiedzenia obcego kraju i poznania nowej kultury. Dla takich osób polecamy rozważenie odbycia postu/ wczasów oczyszczających za granicą. Wiele z nich oferuje nie tylko odmiennie od polskich rodzaje kuracji, lecz również nowe doznania, które wynikają z możwliości eksplorowania nieznanych miejsc i miejscowych zwyczajów.

Na tych, którzy mają ochotę na post w innym, jednak w niezbyt odległym kraju, czekają najwyższej klasy ośrodki w Niemczech. Niemiecka jakość jest znana na świecie i dotyczy ona równiez usług oferowanych w hotelarstwie i medycynie. Na kurację postą, pomagającą gościom w zwalczaniu schorzeń takich jak między innymi wysokie ciśnienie i alergie, zaprasza klinika Malteser położona w w miejscowoście Bab Brückenau w centralnej części kraju. Przeprowadza się tutaj kuracje postne metodą Buchingera oraz F.X. Mayra. Istnieje również możliwość połączenia postu z aktywnościami fizycznymi, np. wędrówkami.

Klinika Malteser

Niemcy · Rhön / Vogelsberg · Bad Brückenau

Jeżeli masz ochotę na ekspolarcję odrobinę odleglejszych części Europy, interesujący program oferuje np. Hotel Jardim Atlantico na Maderze. Oferowana tutaj jest owocowa kuracja postna. Na dietę gości składa się- jak nietrudno się domyślić- zestaw przeróżnych, świeżych owoców i jest uzupełniana dużą ilością płynów ( wodą mineralną oraz herbatkami ziołowymi).

Hotel Jardim Atlantico Madeira

Portugalia · Madera · Prazeres

A dla pragnących wyruszyć na wielką przygodę czekają odległe zakątki Azji, gdzie stosowane są kuracje postne oraz oczyszczające, których tradycje sięgają czasów średniowiecza. Jednym z krajów czekających na gości szukających odpowiedniego pobytu na stronie SpaDreams jest Nepal. Ośrodek The Begnas Lake Resort and Villas oferuje 14 dniowy program postny, na który składają się: soki owocowe i warzywne, buliony warzywne i produkty spożywcze  pochodzenia roślinnego.

The Begnas Lake Resort & Villas

Nepal · Centralny Nepal · Dolina Pokhara

Oprócz wymienionych w artykule osrodków w Niemczech, Portugalii i Nepalu, istnieje wiele innych ciekawych opcji- to tylko początek długiej listy możliwości. Posty oraz wczasy oczyszczające przeprowadzane są również w hotelach na Węgrzech, Słowenii oraz Hiszpanii. Dla fanów diety ajurwedyjskiej ciekawą opcją może być możliwość odbycia wczasów z autentyczną jogą w Indiach lub na Sri Lance, a także w wielu ośrodkach europejskich.

Ciekawy? Odkryj nasze pasujące oferty:
LongVita Czapielski Młyn
Polska – Pomorze – Brodnica Górna
Spa Resort Sanssouci
Czechy – Czechy zachodnie – Karlowe Wary
Ypsylon Resort
Sri Lanka – Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka – Beruwela
Kairali - Wioska Lecznicza Ajurwedy
Indie – Południowo-zachodnie Indie / Kerala – Kodumbu / Palakkad
SpaDreamsPL Instagram
Mapa sytuacyjna