Kołobrzeg

Turystyka i zdrowie nad polskim morzem

Kołobrzeg - miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa

Kołobrzeg

Kołobrzeg to jedna z najbardziej znanych i popularnych miejscowości turystycznych w Polsce. Położony u ujścia rzeki Pasłęty, otoczony wydmami z roślinnością piaskową, torfowiskami i lasami, od lat przyciąga wczasowiczów spragnionych wypoczynku lub chcących podreperować swoje zdrowie w odświeżającym morskim klimacie.

Walory zdrowotne miejscowości znane są już od dawna. Pierwsze zakłady kuracyjne powstały w Kołobrzegu już XIX wieku, a w 1911 r. Międzynarodowy Kongres do Spraw Lecznictwa przyznał Kołobrzegowi status "uzdrowiska pierwszej klasy".

Kołobrzeg charakteryzuje przede wszystkim wyjątkowo zdrowe powietrze, bogate w cząsteczki chlorków, brom i jodu. Z tego powodu wczasy zdrowotne w Kołobrzegu polecane są zwłaszcza osobom mającym problemy z układem oddechowym.

Innym bogactwem naturalnym Kołobrzegu i jego okolic jest borowina, z której okłady stosuje się w wielu sanatoriach. Ma ona działanie przeciwreumatyczne, jest również wykorzystywana w leczeniu schorzeń ginekologicznych. Kołobrzeskie okolice słyną również z solanki, czyli wysoko zmineralizowana woda lecznicza, w której kąpiele oferuje wiele tamtejszych uzdrowisk.

Dziś Kołobrzeg jest największym kurortem w Polsce, znanym przede wszystkim z leczenia schorzeń układu oddechowego, układu krążenia, reumatologicznych oraz chorób przemiany materii.

Kołobrzeg - nasze hotele uzdrowiskowe

Inne polskie uzdrowiska