morze-martwe

Kuracje nad Morzem Martwym

Kuracje klimatyczne i wczasy zdrowotne w najstarszym, naturalnym spa na świecie

Gdzie odbędziesz swoją kurację klimatyczną?

Nie wiesz, na który hotel się zdecydować? Sprawdź nasze rekomendacje!

Lecznicze słońce

W czym więc tkwią właściwości lecznicze tego regionu? Morze Martwe (będące w istocie jeziorem bezodpływowym) jest najbardziej słonym i najbogatszym w minerały zbiornikiem wodnym na całym świecie. Koncentracja takich pierwiastków, jak brom czy magnez, jest w nim kilkadziesiąt razy wyższa niż w Oceanie Atlantyckim.

To, oraz położenie w głębokiej depresji (ponad 400 m poniżej poziomu morza - jest to najniżej położone miejsce na świecie) i związane z tym wysokie ciśnienie powietrza oraz temperatury, rzadkie opady i suche, pozbawione pyłków powietrze, ma dobroczynne działanie na zdrowie.

Ze względu na niskie położenie, dość grubą warstwę ozonową oraz gęstość powietrza opalanie się jest wyjątkowo bezpieczne nad Morzem Martwym. Jeśli kąpiele słoneczne są odpowiednio dozowane, właściwie nie dochodzi do poparzeń. Z tego powodu pobyt nad tym morzem zalecany jest osobom cierpiącym na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry, w których leczeniu ważną rolę odgrywa fototerapia. 

Woda zdrowia doda

Drugim ważnym czynnikiem klimatycznym nad Morzem Martwym jest woda morska.  Zawarte w niej sód i potas działają dezynfekująco, wapń i magnez są naturalnymi antyalergenami. Ponadto kąpiele w morzu pobudzają krążenie i wpływają korzystnie na przemianę materii.

Z kolei wydobywane z dna morza, bogate w minerały czarne błoto jest wykorzystywane do leczniczych okładów na całe ciało, również do leczenia chorób skóry. Zabiegi fango wykonywane przy użyciu oczyszczanego błota z Morza Martwego wykazuje również dobroczynny wpływ przy leczeniu reumatyzmu oraz innych chorób układu ruchu. 

Region ten nie jest wybierany jedynie przez osoby pragnące odbyć kurację - chętnie na wczasy nad Morzem Martwym decydują się osoby lubujące się w pobytach w SPA. Woda i lecznicze błoto z Morza Martwego nie tylko pomaga leczyć liczne schorzenia, lecz również widocznie poprawia i odmładza wygląd skóry - unikalna kombinacja minerałów między innymi usprawnia metabolizm oraz ulepsza elastyczność powłok skórnych. 

Czyste powietrze

Powietrze w okolicach Morza Martwego jest wyjątkowo zdrowe. Suche i prawie wyzbyte alergenów, jest idealne dla osób skłonnych do uczuleń. Ale to nie wszystko: zawarte w nim bromki mają kojące działanie na nerwy – dlatego wczasy nad Morzem Martwym są zawsze wspaniale odprężające.

Wisienką na torcie jest słoneczna pogoda przez prawie 330 dni w roku!

Więcej informacji o właściwościach leczniczych Morza Martwego można znaleźć na naszym blogu

 

Kuracje klimatyczne nad Morzem Martwym:

  • łuszczyca (kwiecień - listopad)

  • atopowe zapalenie skóry (marzec - maj / wrzesień - listopad)

  • bielactwo nabyte (kwiecień - październik)

  • trądzik (luty - listopad)

  • astma (październik - marzec)

  • zapalenie błony naczyniowej (maj - październik)

  • twardzina (scleroderma) (kwiecień - październik)

  • reumatyzm (luty - grudzień)

  • łuszczycowe zapalenie stawów (kwiecień - listopad)

Najskuteczniejsze zabiegi w powyżej podanych terminach.

Jak zarezerwować kurację nad Morzem Martwym:

Kuracje lecznicze przeprowadzane pod okiem wykwalifikowanych lekarzy i terapeutów można rezerwować jako pakiety dodatkowe do pobytów w naszych hotelach w Izraelu i w Jordanii. Dostępnymi językami podczas konsultacji lekarskich są: niemiecki, angielski, rosyjski, francuski, włoski, rumuński, hebrajski. Możliwość rezerwacji kuracji leczniczej od dwutygodniowego pobytu.

Izrael

W celu zarezerwowania pobytu nad Morzem Martwym w Izraelu wraz ze specjalistyczną kuracją leczniczą, prosimy o skontaktowanie z naszym Biurem Obsługi Klienta mailowo bądź telefonicznie. Prosimy o przekazanie szczegółów rezerwacji, jak: wybranego hotelu, preferowanej daty podróży, ilości osób oraz oczywiście rodzaju kuracji leczniczej. 

Jordania

W celu zarezerwowania pobytu nad Morzem Martwym w Jordanii, w hotelu Dead Sea Medical Center wraz ze specjalistyczną kuracją leczniczą, prosimy o skontaktowanie z naszym Biurem Obsługi Klienta mailowo bądź telefonicznie. Prosimy o przekazanie szczegółów rezerwacji, jak: wybranego hotelu, preferowanej daty podróży, ilości osób oraz oczywiście rodzaju kuracji leczniczej. Możliwość rezerwacji kuracji leczniczej od tygodniowego pobytu.

Kurację leczniczą w hotelu hotelu Mövenpick Resort & Spa Dead Sea w Sweimeh w Jordanii można wybrać bezpośrednio spośród dostępnych w ofercie.

Zarezerwuj kurację nad Morzem Martwym już dziś! Szczegółowy poradnik znaleźć można na naszym blogu.

Mapa Morza Martwego
Mapa Morza Martwego

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Wybierz preferowany hotel! Daj nam znać na temat rodzaju kuracji!

Zarezerwuj pobyt nad Morzem Martwym w najlepszej cenie