Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel

Słowacja · Zachodnia Słowacja · Pieszczany
4.8 / 5.0 Znakomity
16 recenzje
100% Rekomendacja
Do ofert

Piękno i elegancja w secesyjnym stylu

Ten komfortowo odnowiony hotel spa, klejnot secesji, znajduje się bezpośrednio na wyspie termalnej. Zabiegi spa w bezpośrednio połączonym, odnowionym centrum spa & wellness Health Spa Irma. Spersonalizowana obsługa kamerdynera dla większego komfortu i beztroskiego przybycia do hotelu (za opłatą).

Najpopularniejsze wyposażenie

Wi-Fi bezpłatnie
Klimatyzacja
Basen
Spokojna okolica
Deluxe / Najlepsze spa
Przyjazny dla osób niepełnosprawnych
Dla osób starszych
Basen termalny
W otoczeniu zieleni
Brak dostępnych ofert

Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel szczegółowo

Hotel

Hotel Ensana Thermia Palace Health Spa, secesyjny klejnot z 1912 roku, położony jest w południowej części wyspy termalnej.

Położenie i okolica

Uzdrowisko Pieszczany znane jest z unikalnego błota siarkowego i wody leczniczej. Klasyczne zabiegi lecznicze i wellness zapraszają na relaksujący i aktywny wypoczynek.

Wyżywienie

Bufet śniadaniowy, posiłki wegetariańskie, dania redukcyjne, bezglutenowe, bezlaktozowe, dietetyczne lub separacyjne. Kawiarnia z tarasem, winiarnia.

Wellness & SPA

Emporium Wellness & Beauty (pon.-sob. 8.00-13.00, 1. piętro w Irmie). Kąpiele i masaże. Premier Fitness Centre. Kryty basen, whirlpool, sauna fińska i infra, maszyna do lodu, tepidarium, nowy bar przy basenie. Basen odkryty (ok. 32-33°C) w ogrodzie.

Zdrowie i kuracje

Centrum Spa & Wellness Health Spa Irma jest bezpośrednio połączone z hotelem (odnowione w 2019 roku). Luksusowe spa z ponad 60 zabiegami wykorzystującymi naturalne środki lecznicze. Kąpiel siarkowa, kąpiel błotna, okłady błotne, kąpiel w lustrze, kąpiel kwasowęglowa. Masaże, drenaż limfatyczny, prysznic szkocki, podwodna kąpiel trakcyjna, kąpiel z wymianą stóp, diatermia, ultradźwięki, galwanizacja, jonoforeza, kąpiel galwaniczna czterokomórkowa, kwarc Sollux, prądy diadynamiczne, akupunktura. Krioterapia, elektroterapia, magnetoterapia, hydroterapia, helioterapia, inhalacje, wstrzykiwanie gazów leczniczych, terapia pętlowa. Pływanie w wodach termalnych. Techniki specjalne: Technika mobilizacji, powięzi, terapeutyczna gimnastyka indywidualna, techniki łagodne, elektrostymulacja, gimnastyka naczyń krwionośnych wg Bürgera, ćwiczenia izometryczne. 24-godzinny dyżur medyczny i pielęgniarski. Lekarze są znani ze swoich kwalifikacji i doskonałych usług medycznych, podobnie jak fizjoterapeuci i masażyści (również niemieckojęzyczni). Niektóre zabiegi spa są też dostępne w sąsiednim Health Spa Napoleon.

Wskazania: Choroby układu mięśniowo-szkieletowego, kości (osteoporoza) i stawów, mięśni i tkanki łącznej, reumatyzm, artroza, choroba Bechterewa. Przeciwwskazania lub objawy niektórych chorób: Choroby zakaźne, zaburzenia krążenia krwi, poważne arytmie, nawracające krwawienia, choroby nowotworowe, padaczka, psychozy, narkomania, przewlekłe uzależnienie od alkoholu, nietrzymanie moczu i ciąża.

Dotacja uzdrowiskowa Kuracja lecznicza, również jako "ambulatoryjny środek zapobiegawczy". Zapytaj swoją kasę chorych o pokrycie kosztów. Otrzymasz szczegółowe potwierdzenie z działu spa dotyczące wysokości kosztów spa.

Czas wolny

Poznaj trasy do nordic walking i joggingu wokół wyspy, odwiedź koncerty jazzowe, festiwal filmowy i winiarnie w okolicy. Najstarsze 9-dołkowe pole golfowe na Słowacji z wielowiekowymi drzewami pięknie komponuje się z otoczeniem wyspy. Rano zrelaksuj się podczas pilatesu, Tai Chi lub jogi w parku zdrojowym.

Ciekawym celem wycieczki, oprócz stolicy Bratysławy, która była miejscem koronacji 19 królów węgierskich, jest mały słowacki "Rzym", miasto Trnava (ok. 35 km), które podobnie jak Nitra (ok. 55 km) jest jednym z najstarszych miast na Słowacji ze względu na wspaniałą architekturę sakralną.

Ucieknij od współczesności i odwiedź fabrykę ceramiki w winiarskim miasteczku Modra (ok. 58 km), słynną fabrykę szkła w Valasska Bela (ok. 84 km). Romantyczny zamek Bojnice (ok. 90 km) z XI wieku w stylu średniowiecznych zamków francuskich, gotyckie zabytki w miastach Kieżmark (ok. 270 km), Lewocza (ok. 280 km) z największym gotyckim ołtarzem na świecie oraz Zamek Spiski (ok. 300 km), który jest największym w Europie Środkowej.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Dobrze wiedzieć

Oceny klientów odnośnie Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel

16 zweryfikowane opinie przez podróżnychTylko klienci, którzy podróżowali z nami, mogą zostawić recenzję

4.8 Znakomity  

100% poleca hotel innym

4.8
Hotel
4.7
Serwis
5.0
Aplikacje
4.0
Wyżywienie
5.0
Strefa spa
16 Wyniki
Świetny hotel i leczenie

Thomas S.

listopad 2019

podróżujący indywidualnie | od 60 do 69 lat | dłużej niż 23 dni

Hotel 5 * Leczenie 5 * Catering 4 * Goście 2- *

doskonały

Karl R.

listopad 2019

jako para | 17 - 23 dni

To wakacje spa

piękna okolica i bardzo dobre leczenie, przyjazny personel

Ingke C.

kwiecień 2015

z przyjaciółmi | od 70 do 79 lat | 4 - 8 dni

można polecić tego hotelu

Relaks dla ciała i duszy!

kwiecień 2015

jako para | od 70 do 79 lat | 12 - 16 dni

Wszystko satysfakcynujące

Aplikacje dobra, jedzenie znacznie lepiej niż w latach przed

Ingrid H.

wrzesień 2014

jako para | od 70 do 79 lat

,

Lokalizacja

Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel
Słowacja, Zachodnia Słowacja, Pieszczany
M. R. Štefánik Airport (BTS)
ok. 86km / 63min
Vienna International Airport (VIE)
ok. 158km / 97min
Dworzec kolejowy Bratislava
ok. 87km / 61min
Dworzec kolejowy Wien
ok. 162km / 102min

Hotele w okolicy