talasoterapia-zabiegi

Talasoterapia

Skorzystaj z uzdrawiających właściwości morskiego powietrza

Który hotel oferujący talasoterapię wybierzesz?

Lecznicze właściwości wody i błota

Szum morza, słońce, w oddali słychać mewy, relaks i odprężenie... Czy mogą być lepsze warunki na przeprowadzenie kuracji zdrowotnej?

Od dawna wiadomo, że klimat nadmorski ma lecznicze działanie. Już teraz możesz je sprawdzić na sobie! Talasoterapia to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odbyć kurację zdrowotną, nie rezygnując jednocześnie ze zwykłych, rekreacyjnych przyjemności wakacyjnych.

Słowo "talasoterapia" pochodzi od greckiego słowa "thalasso" oznaczającego "kurację morzem". Dlatego też, głównym założeniem talasoterapii jest wykorzystanie uzdrawiających właściwości morskiego powietrza, wody, a także mułu, błota czy wodorostów. Lista zabiegów w talasoterapii jest naprawdę szeroka: należą do niej na przykład okłady algami, okłady błotne, prysznic Vichy, zróżnicowane masaże... Większość hoteli talaso stara się maksymalnie wykorzystać wszystkie dostępne naturalne środki lecznicze. Do zabiegów wykorzystuje się więc sól morską (np. do pobudzających krążenie krwi peelingów), trawę morską, popularne są hydromasaże z zastosowaniem wody morskiej.

Ważnym elementem są także aktywności fizyczne w klimacie morskim. Na lepsze samopoczucie wpłynie nordic walking brzegiem morza albo regularnie odbywane kąpiele morskie.

Taka forma kuracji nie tylko sprzyja leczeniu wielu schorzeń (w tym chorób układu ruchu i układu krążenia), ale też może wspomóc odchudzanie. Talasoterapia jest skuteczna zwłaszcza w zwalczaniu upartego cellulitu, a także sprzyja polepszeniu ogólnego stanu zdrowia i uzyskaniu lepszej kondycji fizycznej.

Połącz przyjemne z pożytecznym i zarezerwuj pobyt w jednym z naszych hoteli oferujących talasoterapię.

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 307 35 77

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Najlepsze oferty hoteli z talasoterapią