Voyage île Maurice

Wakacje na Mauritiusie

Rozkoszuj się cudownym odprężeniem na rajskiej wyspie

Najlepsze oferty luksusowych wakacji na Mauritiusie

Pełne luksusu wakacje na tropikalnej wyspie

Znalezienie wyspy Mauritius na mapie świata nie jest wcale proste ze względu na jego niewielkie rozmiary – wystarczy jednak poszukać na południowy-wschód od Madagaskaru na Oceanie Indyjskim, aby odkryć ten rajski zakątek. 

Mauritius – rajska wyspa

Wyspa Mauritius położona jest w archipelagu Maskarenów, w niewieliej odległości od wysp Rodrigues oraz Reunion. Ze względu na swoje położenie w tropikalnej strefie klimatycznej jest idealnym miejscem na egzotyczne wakacje, niezależnie od pory roku. 

W trakcie sezonu gorącego (od listopada do kwietnia) temperatury na Mauritiusie osiągają w słońcu nawet 31°C. W ciągu dnia ochłodę przynoszą delikatne opady. W trakcie sezonu „zimnego” (od maja do października) można rozkoszować się na plaży delikatniejszymy promieniami słońca, dzięki temperaturom wahającym w ciągu dnia się pomiędzy 20°C a 28°C.

Zrównoważona różnorodność

Podczas wakacji na Mauritiusie zakochasz się nie tylko w pięknie natury, ale również w różnorodności kulturowej wyspy oraz gościnności jej mieszkańców. Wielokulturowa społeczność Mauritiusa składa się z około 1,2 miliona osób z różnych środowisk, żyjących w pełnej harmonii. 

Indyjskie i madagaskarskie korzenie widoczne są wyraźnie w mieszanym wyglądzie większości populacji. Część mieszkańców stanowią mulaci, zaś zaledwie 2% stanowi ludność pochodzenia europejskiego. Brak tu jednej, głównej religii aczkolwiek większość mieszkańców wyznaje hinduizm, kolejną popularną religią jest chrześcijanizm, zaś najmniejsza część ludności identyfikuje się z islamem czy buddyzmem.

Kluczem do sukcesu społeczności tej tropikalnej wyspy jest otwartość, z której mieszkańcy Mauritiusa są bardzo dumni. Osoby, które w trakcie wakacji na Mauritiusie chcą poznać kulturę wyspy zawsze witane są z uśmiechem na ustach i ogromnym entuzjazmem - po francusku, angielsku czy kreolsku, czyli najczęściej używanymi językami.

Mauritius – kultura oraz zwyczaje

Wakacje na Mauritiusie

W trakcie wycieczki na Mauritius na pewno zwrócisz uwagę na otaczającą Cię spokojną, rodzinną atmosferę. Tubylcy nazywają często przybyszów „kuzynami” – słowo to oznacza na wyspie nic innego jak „mój przyjacielu”! Jeśli chcesz zaskoczyć mieszkańców tej pięknej wyspy, wystarczy nauczyć się kilku zdań po kreolsku. Będą oni wprost zachwyceni!

Charakterystyczną dla wyspy różnorodność kulturową można odczuć zarówno w muzyce, tańcu oraz jedzeniu. Wakacje na Mauritiusie to również taniec w rytmie „séga” – tradycyjnej, rytmicznej muzyki wyspy. Tancerki „séga” ubrane są w długie, jaskrawe, kwieciste suknie, które pięknie podkreślają ich ruchy. Dla rozgrzewki przed wyjazdem zachęcamy do zapoznania się z twórczością artystów takich jak Cassiya, Zotsa czy piosenkarz Alain Ramanissum.

Kolejnym wyjątkowym elementem wycieczki na Mauritius jest z pewnością bogata gama smaków i kolorów, która charakteryzuje kuchnię wyspy. Podczas pobytu na wyspie warto spróbować tradycyjnych „dholl puri” - wrapów z mięsem lub warzywami, czy „caris” (curry) – dań, w których skład wchodzą pomidory, czosnek, cebula, tymianek, kurkuma oraz mięso – drób lub ryby, gotowanych razem, aż do uzyskania silnego aromatu i smaku. Bez obaw, co prawda tubylcy uwielbiają ostre przyprawy, jednak ci pracujący w hotelach i kurortach są przyzwyczajeni do turystów proszących o nieco łagodniejsze wersje ich specjałów. 

Dla poprawy trawienia, po obiedzie polecamy szklaneczkę „rhum arrange” – przyprawionego rumu, w którym marynowane są owoce (najlepszy efekt można otrzymać po kilku latach marynowania). Jeśli zaś podczas wycieczki po wyspie lub wylegiwania się na plaży nagle poczujesz pragnienie, wystarczy przejść się po okolicznych uliczach – na pewno w jednej z nich uda się znaleźć sklepik oferujący świeżo rozłupane orzechy kokosowe, z których poprzez słomkę można delektować się wodą kokosową.

Popularny kierunek podróży poślubnych

Wakacje na Mauritiusie

Mauritius jest uwielbiany przez pary młode z całego świata – nic w tym dziwnego, któż nie chciałby spędzić miesiąca miodowego na rajskiej wyspie? Luksusowe hotele, turkusowa woda Oceanu Indyjskiego, słoneczna pogoda – to idealne otoczenie, aby spędzić romantyczne chwile z ukochaną osobą. 

Dodatkowo, podróż poślubną na Mauritiusie można urozmaicić korzystając z bogatej oferty wellness najlepszych hoteli, które oferują zarówno odprężające masaże, spokojne chwile w saunie czy nawet zabiegi ajurwedyjskie. Na wielbicieli aktywności fizycznej czekają tu liczne sporty wodne, zaś miłośnicy nurkowania mogą przez długie godziny obserwować kolorowych mieszkańców przybrzeżnych lagun. 

Oczywiście, wakacje na Mauritiusie nie będą pełne bez wycieczki dookoła wyspy, w trakcie której można poznać bliżej również historię okolicy, a także autentyczne, niewielkie wioski oraz wyjątkowy krajobraz naturalny. Jedno jest pewne – pamiątką z wyprawy na Mauritius na pewno będą cudowne wspomnienia...

Skorzystaj z naszej oferty wakacji na Mauritiusie i przeżyj niezapomniany urlop na tropikalnej wyspie. Jeśli wciąż nie masz pewności, czy chcesz wybrać się na Mauritius, zachęcamy do przejrzenia oferty naszych luksusowych hoteli i wybierz wymarzone miejsce na spędzenie cudownych wakacji ze SpaDreams.

Wielbicieli pięknych piaszczystych plaży i egzotycznych wakacji zachęcamy również do przejrzenia naszej oferty wakacji w Tajlandii.  

Przed podróżą naucz się kilku słów w języku kreolskim...

Wakacje na Mauritiusie & język kreolski

Najlepsze oferty luksusowych wakacji na Mauritiusie

Zarezerwuj wakacje na Mauritiusie w najlepszej cenie