Ajurweda w Kerali

Ajurweda w Kerali

Autentyczna ajurweda w kraju jej pochodzenia

Nasze najlepsze oferty kuracji ajurwedyjskich w Kerali

Autentyczna ajurweda w rajskiej scenerii

Jeśli chcesz odbyć autentyczną kurację ajurwedyjską w kraju pochodzenia tego systemu terapeutyczno-leczniczego, koniecznie  sprawdź nasze hotele w kategorii Ajurweda w Kerali. Kerala, stan w południowo-zachodnich Indiach, jest bowiem regionem szczególnie bogatym takie oferty.

Za ojczyznę ajurwedy uważa się właśnie Indie. Zgodnie z indyjską legendą nauki ajurwedy pochodzą od bożka zwanego Dhanvantari. Ajurweda to jednak nie tylko legendy, ta starożytna nauka, uprawiana już od około 5 tys. lat, zdobyła sobie uznanie na całym świecie. Jej podstawą jest założenie, że ludzie dzielą się na 3 typy (tzw. dosha), z których każdy charakteryzuje się innym temperamentem oraz energią życiową. Oczywiście, bardzo często zdarzają się tzw. typy mieszane.

Ajurweda zakłada, że nasza ogólna konstytucja ciała zależy od typu dosha, a więc to, w jaki sposób się poruszamy, jaką mamy budowę ciała oraz przemianę materii. Czynniki te są zawsze podstawą kuracji ajurwedyjskiej, dlatego każda z nich jest opracowywana indywidualnie i dostosowywana do odpowiedniego typu dosha.

Kerala jest idealnym miejscem na kurację ajurwedyjską. Przepiękny krajobraz, laguny, jeziora, plaże, a przede wszystkim słynny system kanałów i jezior między miastami Koczin i Kollam (tzw. Backwaters) stanowią atrakcję samą w sobie i od lat przyciągają turystów. Przede wszystkim jednak Kerala znana jest z terapii ajurwedyjskich, które mają w tym regionie wyjątkowo długą tradycję.

Ajurweda w Kerali to gratka dla szukających egzotyki i wczasów zdrowotnych w jednym!