Аюрведический отель

Ajurweda Hotel

Znajdź się w najpiękniejszych hotelach ajurwedyjskich

Twoje zakwaterowanie dla autentycznej Ajurwedy

Ajurweda hotel to miejsce, w którym można pozbyć się wszystkich trosk i stresu. Daj swojemu ciału zasłużony odpoczynek i osiągnij stan pełnego relaksu. Jeśli spędzisz kurację ajurwedyjską w jednym z naszych hoteli, możesz liczyć na zespół wyszkolonych specjalistów ajurwedy, najlepsze wyposażenie w pokojach i w strefie wellness oraz zdrowe ajurwedyjskie jedzenie, które pomoże Twojemu ciału odzyskać energię. Oczyść swoje ciało z niechcianego balastu dzięki tradycyjnym zabiegom i terapiom, takim jak masaże i napary olejowe na czoło w hotelach Ajurweda Spa. Z pomocą indyjskiej sztuki uzdrawiania możesz całkowicie odtruć i zrewitalizować swój organizm. Odnajdź drogę powrotną do własnego centrum dzięki jodze i medytacji lub ciesz się łagodnym relaksem w naszych hotelach z Ajurwedą.

Poza tym nasze hotele ajurwedyjskie stanowią idealną bazę wypadową do zwiedzania urozmaiconej okolicy. Poznaj różne kultury podczas kuracji Ajurwedy i podziwiaj zapierające dech w piersiach naturalne krajobrazy, w których możesz całkowicie uciec od codzienności.

Niezależnie od tego, czy hotel ajurwedyjski znajduje się w pobliżu w Niemczech i Europie, czy w Azji - Twoja kuracja ajurwedyjska będzie wyjątkowym przeżyciem. Pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego dla Ciebie zakwaterowania.

Nasze najlepsze hotele Ajurweda na świecie i w Niemczech

Co czeka na Ciebie w naszych hotelach Ajurweda?

Każdy z naszych hoteli ajurwedyjskich jest czymś wyjątkowym, ponieważ mogą być położone w najróżniejszych miejscach, ale najczęściej w otoczeniu bajecznej naturalnej idylli lub pięknych kulturowych miast. Czy to na plaży, w górach, w pobliżu miasta lub w najgłębszej dżungli - możesz zrelaksować się w kwaterze zaraz po przyjeździe. Masz  również swobodę w wyborze rodzaju hotelu. Czy wolisz luksusowy hotel wellness z Ajurwedą, hotel z postem ajurwedyjskim czy tradycyjny hotel uzdrowiskowy z Ajurwedą? W zależności od celów, jakie sobie stawiasz, możesz wybrać najbardziej odpowiedni hotel.

Wszystkie nasze hotele mają jednak jedną wspólną cechę: podlegają naszym wysokim standardom jakościowym i posiadają od 3 do 5 gwiazdek, aby zaoferować Ci najlepsze możliwe doświadczenia podczas Twojego urlopu ajurwedyjskiego.

Wyposażenie

Pięknie urządzony pokój z łóżkiem z baldachimem w jednym z hoteli Ajurweda.

W naszych hotelach ajurwedyjskich często można znaleźć połączenie nowoczesnych udogodnień z tradycyjnym urokiem. Oprócz dobrze wyposażonej strefy wellness z sauną, łaźnią parową, jacuzzi i basenem, większość hoteli oferuje również salę fitness. Przytulnie urządzone pokoje jedno- i dwuosobowe mają zazwyczaj łazienkę z WC, prysznicem i wanną. Niektóre z pokoi lub luksusowych apartamentów posiadają balkon, lub prywatny taras, gdzie można naprawdę cieszyć się świeżym powietrzem, pięknym widokiem i słońcem. Ponadto, większość hoteli Ajurweda posiada Wi-Fi i telewizję satelitarną.

Zabiegi ajurwedyjskie

Ajurwedyjski masaż pleców

W naszych hotelach ajurwedyjskich możesz skorzystać z szerokiej gamy zabiegów i terapii, które mają kojący wpływ na Twoje ciało i umysł. Nasze hotele zawsze oferują różne programy leczenia Ajurweda, takie jak tradycyjne kuracje Panchakarma i Rasayana, kuracje Wellness Ajurweda lub kuracje postne i odchudzające. Konkretne rodzaje zabiegów zostaną określone podczas wstępnej konsultacji z lekarzem ajurwedyjskim w indywidualnym planie leczenia. Większość programów kuracji obejmuje codzienne masaże ajurwedyjskie z olejkami witalizującymi, tradycyjną kąpiel z olejkami na czole Shirodhara oraz zabiegi cieplne, a także specjalnie dostosowane wyżywienie.

Personel

Lekarz ajurwedyjski podczas wstępnej konsultacji.

W naszych hotelach ajurwedyjskich przez cały czas trwania kuracji towarzyszyć Ci będą doświadczeni i dobrze wyszkoleni lekarze i terapeuci ajurwedyjscy, którzy zawsze służą pomocą i radą. Niektórzy specjaliści Ajurwedy w Europie pochodzą również ze Sri Lanki i Indii.

W hotelach, w razie jakichkolwiek pytań, w każdej chwili można zwrócić się do wyspecjalizowanego personelu. Możesz więc w pełni polegać na tym, że zostaniesz potraktowany i obsłużony w sposób profesjonalny i nie będziesz musiał się o nic martwić.

Wyżywienie

Różne potrawy ajurwedyjskie.

Podczas podróży ajurwedyjskiej o Twoje dobre samopoczucie fizyczne zadbają oczywiście także restauracje i bary należące do hotelu. W naszych hotelach Ajurweda goście mają możliwość rezerwacji śniadań, obiadokolacji lub pełnego wyżywienia. Dokładny rodzaj pożywienia będzie indywidualnie dopasowany do Ciebie, w zależności od Twojego wcześniej ustalonego typu dosha. Delektuj się tradycyjną kuchnią ajurwedyjską, która wykorzystuje szeroką gamę przypraw i świeżych składników najlepszej jakości. Możliwe są również posty i kuracje detoksykacyjne, podczas których kucharze ajurwedyjscy zapewnią Ci zdrową żywność i gorące napoje. Ponadto większość hoteli oferuje na życzenie posiłki wegetariańskie, wegańskie lub bezlaktozowe.

Różne hotele ajurwedyjskie na wymarzone wakacje

Zaprojektujcie swoją podróż ajurwedyjską dowolnie, zgodnie z Waszymi życzeniami i celami. Czy jest to Ajurweda Hotel z autentyczną kuracją ajurwedyjską czy luksusowy hotel wellness z ajurwedą, każdy znajdzie u nas odpowiednie zakwaterowanie.

Ajurweda hotel wellness

Sauna w hotelu wellness z Ajurwedą

W hotelu Spa z Ajurwedą nacisk kładziony jest na poprawę samopoczucia. W pięknie zaprojektowanych strefach wellness można skorzystać z saun, łaźni parowych, term i basenów, aby naprawdę się zrelaksować. Zabiegi spa i upiększające połączone są z oczyszczającymi elementami indyjskiej sztuki leczniczej, aby w holistyczny sposób przeciwdziałać stresowi. Ciesz się kojącymi zabiegami ajurwedyjskimi, takimi jak ajurwedyjskie masaże olejowe, podczas których całe ciało, głowa lub stopy są masowane ciepłymi olejami, aby rozładować wszelkie napięcia. Natrysk na czoło Shirodhara wywołuje również głębokie uczucie dobrego samopoczucia i działa stymulująco na obie strony mózgu. Jednodniowe zabiegi lub krótki weekendowy wypad mogą zapewnić gościom wystarczający relaks.

Uzdrowiskowy Ajurweda Hotel

Tętno sprawdzane jest na nadgarstku.

Hotel uzdrowiskowy ajurwedyjski jest zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci zdrowsze i szczęśliwsze życie dzięki holistycznym zabiegom. Podczas wstępnej konsultacji lekarze ajurwedyjscy określą najpierw Twój typ dosha i opracują plan leczenia dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb, w którym określą również niezbędną formę terapii. Tradycyjne kuracje Panchakarma oczyszczają organizm z toksyn i rewitalizują go, podczas gdy kuracja Rasayana ma działanie odmładzające i przywraca przepływ zablokowanej energii życiowej. Ważnym elementem kuracji jest również ajurwedyjskie odżywianie, dlatego w hotelach zawsze serwowane są tradycyjne i zdrowe potrawy. W otoczeniu idyllicznej przyrody można się tu całkowicie odnaleźć i osiągnąć zdrowie fizyczne i psychiczne.

Ajurweda Hotel Detoks

Herbata ziołowa dla ajurwedyjskiego postu

Chcesz zredukować swoją wagę lub prawidłowo przeprowadzić detoksykację organizmu? W takim razie postny hotel ajurwedyjski jest właśnie dla Ciebie. W hotelach, które specjalizują się w postach, certyfikowani kucharze ajurwedyjscy zaserwują Ci tradycyjne dania ze świeżych składników, które pomogą Twojemu organizmowi pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii. Ponownie, kluczowe jest to, któremu typowi dosha odpowiadasz. Osoby Pitta i Vata korzystają z raczej łagodniejszych postów, w których spożycie pokarmu jest ograniczone do kilku posiłków dziennie. Dla typów Kapha zalecany jest np. post płynny. Oczywiście w hotelu pomogą Ci w tym przeszkoleni terapeuci ajurwedyjscy. W wielu miejscach specjaliści ajurwedyjscy udzielą Ci cennych wskazówek dotyczących długotrwałej zmiany sposobu odżywiania w życiu codziennym.

Joga i Ajurweda Hotel

Typowa pozycja jogi

W specjalnych hotelach jogi i Ajurwedy nacisk kładziony jest na uspokojenie umysłu poprzez jogę i medytację, ponieważ tylko z czystym umysłem można osiągnąć głębokie uzdrowienie ciała. Podczas gdy zdrowa dieta, ziołolecznictwo i zabiegi ajurwedyjskie równoważą trzy dosze Vata, Pita i Kapha, ważne jest, aby osiągnąć również równowagę wewnętrzną. Aby zrównoważyć trzy mentalne siły Śathwa, Radżas i Themas również, joga i medytacja są konieczne. W naszych hotelach Joga i Ajurweda nauczysz się różnych praktyk jogi i odnajdziesz swoje własne centrum dzięki medytacjom z przewodnikiem. Wraz z zastosowaniem tradycyjnych nauk, takich jak odlewanie oleju z czoła, masaże olejowe i dieta ajurwedyjska, ciało i dusza osiągają pełną harmonię.

Nasze najpopularniejsze hotele Ajurweda

Najpiękniejsze miejsca na wakacje z Ajurwedą

Domy z muru pruskiego nad rzeką w Strasburgu, Francja

Ajurweda w Europie

Nie musisz koniecznie wyjeżdżać na Daleki Wschód, aby poddać się kuracji ajurwedyjskiej. Starożytna indyjska sztuka uzdrawiania dotarła w pełni do Niemiec i Europy. Oszczędza to długiego czasu podróży i zmian czasu, które mogą być stresujące. Czy to w pobliżu pięknych plaż Morza Północnego, Bałtyckiego czy Śródziemnego, w górskich krajobrazach, czy też w spokojnych uzdrowiskach i miastach - masz wybór, gdzie wolisz spędzić swoją kurację ajurwedyjską.

SpaDreams posiada szeroką ofertę pierwszorzędnych hoteli ajurwedyjskich w różnych miejscach w Europie.

Widok na Taj Mahal

Ajurweda w Azji

W Azji można doświadczyć tradycyjnej Ajurwedy. Szczególnie w krajach, z których wywodzą się nauki lecznicze, czyli w Indiach i na Sri Lance, mamy bogatą ofertę hoteli ajurwedyjskich. Tutaj można doświadczyć autentycznej Ajurwedy w otoczeniu bajecznej przyrody i nabrać dystansu do stresującej codzienności dzięki fizycznej odległości. Wybierz się na wędrówkę po spektakularnych górskich krajobrazach, zrelaksuj się na plaży z widokiem na turkusowe wody morza i medytuj w świątyniach w środku dżungli. Podczas pobytu w hotelu ajurwedyjskim w Azji można żyć w całkowitej harmonii z naturą i dać się oczarować obcym kulturom.

FAQ – Nasze wskazówki dotyczące wyboru hotelu ajurwedyjskiego

Jak długo powinien trwać mój urlop w hotelu ajurwedyjskim?

Odpowiednia długość pobytu zależy wyłącznie od Twoich życzeń i potrzeb. Jeśli stawiasz na dobre samopoczucie, warto już teraz wybrać się na krótki weekendowy urlop. W przypadku kuracji detoksykującej lub postu, z drugiej strony, powinieneś zaplanować co najmniej 7 nocy. Dla głębszych zmian, kuracji Panchakarma, zalecany jest dłuższy pobyt, do 3 tygodni. Przy planowaniu długości pobytu należy również wziąć pod uwagę czas trwania podróży oraz skok czasowy wraz z towarzyszącym mu etapem aklimatyzacji.


Dla kogo hotel ajurwedyjski jest odpowiedni?

Wakacje w hotelu Ajurweda są warte polecenia każdemu, kto chce zrobić coś dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pobyt wellness i Ajurweda jest odpowiedni zarówno dla osób podróżujących samotnie, jak i dla przyjaciół czy par.


Co należy zabrać ze sobą do Hotelu Ajurweda?

W niektórych hotelach szlafroki do strefy wellness są już zapewnione, a w pokojach często dostępna jest także suszarka do włosów. O dokładnej ofercie najlepiej dowiedzieć się z wyprzedzeniem. W przeciwnym razie nie musisz zabierać ze sobą nic specjalnego, poza zwykłymi przyborami podróżnymi. Na miejscu zadbamy o Twoje potrzeby.


Ile kosztuje nocleg w hotelu ajurwedyjskim?

Koszt noclegu zależy od wybranego przez Ciebie celu podróży. W Indiach można zarezerwować 3-dniowy pobyt już od 185 euro. W Niemczech 2 noce można zarezerwować już od ok. 295 euro.


Jak mogę zaoszczędzić pieniądze przy rezerwacji hotelu ajurwedyjskiego?

Jeśli zarezerwujesz swoją wycieczkę ajurwedyjską wcześnie, możesz skorzystać z naszych zniżek za wczesną rezerwację. Ponadto, można zwrócić uwagę na regularne promocje rabatowe i zapewnić sobie okazje dzięki ofercie last minute.


Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze hotelu Ajurweda?

Ważne jest, aby upewnić się, że hotel oferujący zabiegi ajurwedy posiada odpowiednią dla Ciebie ofertę. Najlepiej jest sprawdzić przed wyjazdem, jakie pakiety ajurwedyjskie są oferowane w danym hotelu.


Wszystkie hotele Ajurweda