Terapia ajurwedyjska

Terapia ajurwedyjska

Kuracja kojąca zmysły

Terapia ajurwedyjska odmieni Twoje życie! Gdzie najchętniej ją odbędziesz?

Terapia ajurwedyjska sprawi, że odżyjesz na nowo

Ajurweda - już samo to słowo kojarzy się z dobrym samopoczuciem oraz poczuciem rozluźnienia, z kojącym zmysły światłem oraz przyjemnym ciepłem. Ajurweda ma co prawda wiele wspólnego z wellness, lecz przede wszystkim jest to stara nauka medyczna sięgająca 5000 lat, która poprzez całościowe oczyszczanie organizmu wspiera osiągnięcie równowagi ciała oraz duszy. Ten kto zdecyduje się na ten rodzaj terapii, powinien przed jej rozpoczęciem zapoznać się bliżej z tematem: Ajurweda, by bardziej świadomie podejść do samych zabiegów oraz lepiej rozumieć cel kuracji.

Kuchnia ajurwedyjska i zabiegi ajurwedyjskie

Odbycie terapii ajurwedyjskiej wiąże się również z dużą samodyscypliną, która oznacza również całkowitą rezygnację z alkoholu oraz papierosów tudzież innych używek. Masaże stanowią nieodłączną część klasycznej kuracji ajurwedyjskiej, regularne picie gorącej wody z imbirem również jest bardzo ważne.

Masaże mają za zadanie wspomóc oczyszczanie oraz odnowę skóry, herbata z imbirem zaś oczyszcza krew oraz łagodzi podrażnienia i „uspokaja“ zestresowany żołądek. Dlatego też w przypadku tradycyjnej terapii ajurwedyjskiej należy przestrzegać diety, która według nauk ajurwedyjskich, jest dopasowana do każdego indywidualnie na podstawie jego charakteru oraz ciała.

Joga oraz medytacja są niezwykle istotnym elementem każdej kuracji ajurwedyjskiej: wspomagają relaks ciała oraz umysłu. Ponadto dzięki specjalnym ćwiczeniom jogi można rozluźnić ewentualne blokady ciała oraz pozbyć się wszelkich napięć mięśni.

Terapia ajurwedyjska – więcej niż tylko moda

W dzisiejszych czasach wyprawy do Indii lub na Sri Lankę nie są koniecznie, żeby odbyć terapię ajurwedyjską, gdyż wiele hoteli w Europie oferuje szereg zabiegów ajurwedyjskich, przeprowadzanych przez wyszkolonych terapeutów oraz pod nadzorem profesjonalnego lekarza ajurwedy. Jeśli jednak chcesz doświadczyć ajurwedy u jej źródeł, sprawdź nasze oferty: ajurweda w Indiach. Na kurację ajurwedyjską powinno się zaplanować co najmniej 7 dni. Po zakończonej terapii o wiele łatwej jest stawić czoło stresującym sytuacjom w życiu codziennym.

Zabiegi ajurwedyjskie idealnie nadają się dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć spokój wewnętrzny oraz odzyskać równowagę między ciałem oraz duszą. Szczególnie w przypadku niezwykle stresujących zawodów, ajurweda może zdziałać cuda i zapobiec dzięki różnorodnym zabiegom tak zwanemu wypaleniu zawodowemu.

Ajurweda nie jest wyłącznie trendem obecnych czasów, wręcz przeciwnie – jest ona jednym z najstarszych systemów medycznych, który istnieje do dziś, a jej pozytywne efekty są tak samo zadziwiające i zauważalne jak 5.000 lat temu.

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nie wiesz, na który hotel się zdecydować? Sprawdź nasze rekomendacje!

Zarezerwuj pobyt z zabiegami ajurwedyjskimi w najlepszej cenie